Biuletyn PW / Wydarzenia / Umowa na rozbudowę Nowej Kreślarni

Umowa na rozbudowę Nowej Kreślarni

Politechnika Warszawska i Skanska SA zawarły umowę w sprawie rozbudowy gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu.

W dniu 15 stycznia 2014 r. dr inż. Krzysztof Dziedzic, Kanclerz PW oraz Marcin Hutyra, Dyrektor Zespołu Projektów w Skanska SA, podpisali umowę na roboty budowlane, której przedmiotem jest rozbudowa gmachu Nowej Kreślarni.

Wykonawca robót budowlanych, Skanska SA, został wybrany w wyniku przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego wartość wynosi: 14 647 558,71 zł.

Budynek Nowej Kreślarni Wydziału Transportu jest zlokalizowany przy zbiegu ulic Noakowskiego i Koszykowej w Warszawie. Pięciokondygnacyjny obiekt spełnia najwyższe standardy funkcjonalności, uwzględniające rozwiązania przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

W rozbudowanym gmachu znajdą się sale dydaktyczne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt z zakresu technologii informacyjnych i komunikacyjnych o wartości ponad 8 mln. zł. Dzięki temu już od połowy 2015 roku ponad 2 tys. studentów będzie mogło się kształcić zgodnie z najnowszymi edukacyjnymi standardami.

W ramach projektu powstanie: 10 laboratoriów, 1 aula, 41 pomieszczeń dla kadry naukowo-dydaktycznej i administracyjno-biurowej. Inwestycja wpisuje się w stały proces modernizacji Uczelni.
Powierzchnia rozbudowy wynosi 2661 m.kw. Okres realizacji robót budowlanych wyniesie około 20 miesięcy.

Projekt Politechniki Warszawskiej "Rozbudowa Gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej" jest współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko".

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura