Biuletyn PW / Wydarzenia / W 2015 r. powstanie centrum technologii lotniczych

W 2015 r. powstanie centrum technologii lotniczych

W Warszawie powstanie Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych (CITLiK ) - poinformował resort infrastruktury. Koszt inwestycji wyniesie prawie 50 mln złotych. 

- Już w przyszłym roku do dyspozycji pracowników Instytutu Lotnictwa, a także pozostałych jednostek badawczo-rozwojowych z kraju i zagranicy, oddane zostanie Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych. Jego budowa jest możliwa dzięki ok. 18,1 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego – czytamy na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Obiekt o kubaturze 54 tys. m3 i powierzchni użytkowej ponad 10 tys. m2 zlokalizowany będzie na terenie Instytutu Lotnictwa. Znajdą się w nim centra obliczeniowo-projektowe, laboratoria wysokich technologii oraz pomieszczenia konferencyjne.

W Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych w najbliższych latach ma powstać ponad 700 miejsc pracy dla naukowców. - W CITLiK prowadzone będą prace nad projektowaniem, tworzeniem i badaniem struktur lotniczych oraz kosmicznych, a także nad innowacyjnymi technologiami (inteligentne materiały, optymalizacja sił aerodynamicznych, zwiększenie bezpieczeństwa) – poinformowano.

W dniu 27 marca br. podpisano umowę o dofinansowanie inwestycji z funduszy europejskich.

Źródło: www.mir.gov.pl

CYTAT TYGODNIA

"

Ważniejsze od robienia wszystkiego tak jak trzeba,
jest robienie tego co trzeba

Peter Drucker

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI