Biuletyn PW / Wydarzenia / Wehikuł czasu na Wydziale Chemicznym PW

Wehikuł czasu na Wydziale Chemicznym PW

Wydział Chemiczny zorganizował niecodzienną „podróż w czasie” – w ramach wydarzenia „Jan Czochralski na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej” zainscenizowano wykład tego wybitnego naukowca z 1931 roku. 

Goście mieli okazję wysłuchać wykładu prof. Jana Czochralskiego „O zadaniach inżyniera w dobie kryzysu gospodarczego”. Wystąpienie to otwierało 9 maja 1931 roku piąty Zjazd Stowarzyszenia Mechaników Polskich, który odbył się na Politechnice Warszawskiej.

Podczas inscenizacji nie zabrakło strojów z czasów dwudziestolecia międzywojennego, spóźnionych na wykład studentów i przewieszania kolejnych plansz z wykresami w trakcie wykładu Profesora. Zadbano o każdy szczegół, by goście mogli poczuć klimat wykładu sprzed ponad 80 lat.

Oprócz wykładu przygotowano również zwiedzanie „pokoju prof. Czochralskiego” i umożliwiono wzięcie udziału w eksperymentach związanych z jego pracami.

Na zakończenie wydarzenia dr inż. Andrzej Królikowski, Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Chemicznego wygłosił w Audytorium im. prof. Jana Czochralskiego wykład o osiągnięciach naukowych Profesora z okresu jego działalności na Politechnice Warszawskiej.

Akcja promocyjno-edukacyjna będzie cyklicznie powtarzana. Jej odbiorcami będzie m.in. młodzież w wieku szkolnym. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest TUTAJ.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW