Wizyta Komisarza UE

Mariya Gabriel - odpowiedzialna w Komisji Europejskiej za innowacje, badania, kulturę, edukację i młodzież przyjechała do Polski. Odwiedziła m.in. Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT, gdzie naukowcy z PW, przedstawili gościom nowoczesne laboratoria półprzewodnikowe i biotechnologiczne.

W trakcie wizyty w Politechnice Warszawskiej Mariya Gabriel spotkała się z wiceministrem edukacji i nauki Wojciechem Murdzkiem, prof. Krzysztofem Zarembą, Rektorem Politechniki Warszawskiej i prof. Zygmuntem Lalakiem, Prorektorem ds. Nauki Uniwersytetu Warszawskiego. Władze Politechniki Warszawskiej reprezentowali również prof. Mariusz Malinowski, Prorektor ds. Nauki i prof. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju. 

- Cieszę się, że mogliśmy zaprezentować jak Politechnika Warszawska, za sprawą takich miejsc jak CEZAMAT, łączy świat nauki z biznesem i ułatwia powstawanie innowacji - zwracał uwagę prof. Krzysztof Zaremba, Rektor PW.

Spotkanie z Panią Komisarz było okazją do zaprezentowania przez władze CEZAMAT-u - dyrektora Mariusza Wielca, prof. Elżbietę Malinowską, zastępcę dyrektora ds. badań i rozwoju oraz prof. Romualda Becka, zastępcę dyrektora ds. naukowych - potencjału tego niezwykłego miejsca.

- Mam nadzieję, że zainteresowanie Pani Komisarz pomoże w dalszym rozwoju centrum, w tym - przede wszystkim - w nawiązaniu współpracy pozwalającej na realizację innowacyjnych projektów o charakterze międzynarodowym - mówił Mariusz Wielec, dyrektor CEZAMAT-u.

Wizyta Mariyi Gabriel jest potwierdzeniem znaczenia, jakie Unia Europejska przykłada do współpracy biznesu i nauki, szczególnie w zakresie nowych technologii.