XVIII Płockie Targi Pracy

fot.: A. Ryciak

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku odbyły się XVIII Płockie Targi Pracy.

Targi odbyły się 17 października, a ich organizatorami byli: filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Płocku, Miejski Urząd Pracy w Płocku, Powiatowy Urząd Pracy w Płocku oraz Politechnika Warszawska Filię w Płocku. Uczelnia była po raz drugi gospodarzem tej imprezy.

Celem targów było m.in. umożliwienie osobom poszukującym zatrudnienia spotkania z pracodawcami oraz przedstawicielami instytucji zajmujących się pośrednictwem pracy. Uczestnicy targów mogli również skorzystać z ofert doradztwa personalnego i zapisać się kursy językowe i zawodowe.

Wystawcy reprezentujący różne branże, m.in. handlową, usługową, produkcyjną czy transportową, oprócz bezpośredniego pozyskania pracowników o pożądanych kwalifikacjach, dzięki targom mieli okazję poszerzyć swoją bazę pod przyszłe rekrutacje, nawiązać kontakty z innymi firmami i instytucjami oraz zaprezentować i promować swoje marki.

XVIII Płockie Targi Pracy były również okazją do przedstawienia mieszkańcom Płocka oraz regionu oferty edukacyjnej, skierowanej do kandydatów na studia, w tym na studia podyplomowe. Z ofertą do przyszłych studentów wystąpiła Politechnika Warszawska Filia w Płocku oraz kilka innych uczelni.