Konkursy

Konkurs „Index Investment Challenge 2020”

Fundacja GPW we współpracy z GPW oraz KN Index uruchomiła konkurs „Index Investment Challenge”, który kierowany jest do wszystkich zainteresowanych studentów, niezależnie od rodzaju uczelni oraz kierunku studiów.

Konkurs o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego

Kapituła Nagrody im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego zaprasza do udziału w VI edycji konkursu na najwybitniejsze dzieło z zakresu nauk humanistycznych. Laureat otrzyma 50 000 zł na dalszy rozwój naukowy. 

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy

Po raz piąty Prezydent m.st. Warszawy zaprasza autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich obronionych na warszawskich uczelniach w 2019 r. do udziału w konkursie organizowanym wspólnie przez Urząd m.st. Warszawy i Muzeum Warszawy.

Konkurs o Nagrodę Siemensa - wydłużony termin przyjmowania zgłoszeń

Politechnika Warszawska i Siemens Sp. z o.o. zapraszają naukowców, zespoły badawcze oraz absolwentów studiów I i II stopnia do udziału w konkursie promującym wybitne osiągnięcia w technice i badaniach naukowych. Zainteresowani mogą zgłosić swój udział do 15 czerwca 2020 r.

Program „Inżynierki 4.0” dla studentek uczelni technicznych

Do 8 marca 2020 r. studentki uczelni technicznych mogą zgłosić się do trzeciej edycji programu „Inżynierki 4.0” organizowanego przez firmę Siemens.

Konkurs na prace naukowe związane z Bydgoszczą

Do 10 marca 2020 r. można przesyłać zgłoszenia do konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta za związane z Bydgoszczą prace magisterskie i doktorskie, inżynierskie i licencjackie oraz nagrodę dla promotorów prac obronionych w roku akademickim 2018/2019.

Konkurs „Osobowość Roku 2019” z politechnicznymi akcentami

5 lutego br. podczas gali otwarcia Targów Światło 2020 w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu „Osobowość Roku 2019”. W gronie laureatów znalazły się osoby związane z Politechniką Warszawską.

Finał plebiscytu „Złoty Inżynier 2019”

27 lutego 2020 r. w Warszawskim Domu Technika NOT odbędzie się podsumowanie 26. plebiscytu „Złoty Inżynier 2019”. W gronie kandydatów do tytułu są osoby związane z Politechniką Warszawską.

Ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę magisterską dotyczącą uczenia maszynowego lub analizy danych

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW ogłosił drugą edycję konkursu na najlepszą pracę magisterską dotyczącą uczenia maszynowego lub analizy danych. Prace można zgłaszać do 7 lutego 2020 r.

Konkurs o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego

Rektor Politechniki Warszawskiej ogłasza IV edycję Konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego, promującego wybitne osiągnięcia „ojca światowej elektroniki”. Prace można zgłaszać do 31 marca 2020 r.

Zespół z PW z nagrodą Prezesa Zarządu PKN ORLEN

Zespół z Instytutu Chemii na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW pod kierownictwem dr. inż. Pawła Grabowskiego zdobył II nagrodę w ogólnopolskim konkursie na „Najlepszą pracę badawczą wykonaną na rzecz Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A.”

„Młodzi Innowacyjni 2020”

Do 22 lutego 2020 r. studenci i absolwenci kierunków ścisłych i technicznych mogą przesyłać zgłoszenia do 12. edycji konkursu „Młodzi Innowacyjni” na najlepsze prace inżynierskie, magisterskie i doktorskie, organizowanego przez Sieć Badawczą Łukasiewicz  - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP.

Trzy dyplomy obronione w PW w finale konkursu na najlepszą pracę o profilu mechanicznym

Trzy prace dyplomowe obronione w Politechnice Warszawskiej znalazły się w finale XIX Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP).

Zagłosuj w plebiscycie „Złoty Inżynier 2019”

Do 26 stycznia 2020 r. trwa głosowanie w plebiscycie „Złoty Inżynier 2019”, organizowanym przez „Przegląd Techniczny” i Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną.

Modelowanie Rynku Energii - Konkurs o Nagrodę Prezesa Enea S.A.

Lubisz wyzwania? Potrafisz myśleć analitycznie i wykorzystać swoją wiedzę w praktyce? Enea zaprasza do udziału w IV edycji konkursu „Modelowanie Rynku Energii o Nagrodę Prezesa”. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lutego 2020 r.

Laureaci „Diamentowego Grantu”

Elitą polskiej nauki i elitą polskiego państwa określił laureatów programu „Diamentowy Grant” Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Wśród nagrodzonych naukowcy z Politechniki Warszawskiej.

Konkurs „Eureka! DGP - odkrywamy polskie wynalazki”

Dziennik Gazeta Prawna ogłosił VII edycję konkursu i cyklu redakcyjnego pod nazwą „Eureka! DGP - odkrywamy polskie wynalazki”. Zgłoszenia można przesyłać do 9 stycznia 2020 r.

Poszukiwani „Mistrzowie dydaktyki”

Do udziału w programie „Mistrzowie dydaktyki” zaprasza kadrę akademicką Politechniki Warszawskiej Centrum Współpracy Międzynarodowej PW. Projekt pokrywa koszty wizyt studyjnych w uczelniach zagranicznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 grudnia br. 

Ogólnopolski Konkurs „Student - Wynalazca”

Rektor Politechniki Świętokrzyskiej zaprasza studentów, absolwentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej do udziału w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Student-Wynalazca”. Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 stycznia 2020 r.

Wielkie Wyzwanie: Energia

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza do „Wielkiego Wyzwania”, konkursu na opracowanie kompaktowego urządzenia do zastosowań indywidualnych, zdolnego do przekształcania energii wiatru na energię elektryczną oraz do jej skutecznego magazynowania. Główna nagroda to milion złotych.