Konkursy

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu tworzyw sztucznych

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych ogłosił konkurs na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską, magisterską z zakresu tworzyw sztucznych. Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2021 r.

Konkurs o Nagrodę Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła 10. edycję Konkursu o Nagrodę Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego za najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego. Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 sierpnia 2021 r.

Rusza 26. edycja Nagrody Naukowej Siemensa

Rusza nabór zgłoszeń do 26. edycji Nagrody Naukowej Siemensa, konkursu organizowanego przez firmę Siemens Polska wspólnie z Politechniką Warszawską. Do wygrania są nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych. Dodatkowo przewidziane jest doposażenie laboratoriów ośrodków akademickich, z których wywodzą się zwycięzcy Nagrody Naukowej Siemensa.

Sukcesy w konkursie KOKOS 2021

Cztery miejsca na podium zajęli reprezentanci Politechniki Warszawskiej w ogólnopolskim Konkursie Konstrukcji Studenckich (KOKOS). Laureatów ogłoszono podczas wirtualnej gali finałowej, która odbyła się 25 kwietnia 2021 r.

Konkurs na granty rektorskie dla kół naukowych

Do 26 kwietnia 2021 r. koła naukowe PW mogą składać wnioski w konkursie na granty rektorskie, finansowane z subwencji w ramach rezerwy Rektora oraz ze środków projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”. Konkurs wspiera rozwój utalentowanych studentów.

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego

Do 30 czerwca 2021 r. można zgłaszać prace do Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego, przyznawanej naukowcom, dziennikarzom i praktykom za publikacje o edukacji.

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkursy PRELUDIUM 20 i OPUS 21

Narodowe Centrum Nauki przeznaczy 430 mln zł na dwa konkursy skierowane do naukowców znajdujących się na różnych etapach kariery naukowej: PRELUDIUM 20 i OPUS 21.

Wyniki V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

15 marca 2021 r. odbył się finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego, organizowanego przez Wydział Inżynierii Produkcji PW. Spośród uczestników wyłoniono jedną laureatkę oraz wyróżniono 16 najlepszych finalistów.

Konkurs o Nagrodę Jamesa Dysona dla młodych inżynierów

Po raz pierwszy studenci i absolwenci kierunków inżynierskich na polskich uczelniach mogą wystartować w konkursie o Nagrodę Jamesa Dysona. Projekty wynalazków i nowatorskie konstrukcje, które rozwiązują praktyczne problemy z życia codziennego, można zgłaszać do 30 czerwca br.

Studencki Nobel 2021

Do 31 marca 2021 r. można zgłaszać się do konkursu „Studencki Nobel 2021”, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach naukowych, artystycznych i społecznych.

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy

Prezydent m.st. Warszawy zaprasza autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich do udziału w konkursie organizowanym wspólnie przez Urząd m.st. Warszawy i Muzeum Warszawy.

Projekty z udziałem naukowców z PW z grantami M-ERA.NET 2

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu organizowanego przez sieć M-ERA.NET 2, finansującą badania z obszaru nauk o materiałach oraz inżynierii materiałowej. Wśród projektów, które otrzymają dofinansowanie, jeden jest koordynowany przez Politechnikę Warszawską, w drugim zespół PW uczestniczy jako partner w konsorcjum.

Nabór do II edycji programu „Mistrzowie dydaktyki”

Centrum Współpracy Międzynarodowej PW uruchomiło kolejny nabór do programu „Mistrzowie dydaktyki”, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry akademickiej w zakresie stosowania innowacyjnych metod dydaktycznych.  

Druga edycja programu Best Paper

Do końca maja br. trwa nabór zgłoszeń do konkursu Best Paper. Prace muszą być opublikowane w 2020 r. przez autorów z afiliacją Politechniki Warszawskiej.

Plebiscyt „Z Tumskiego Wzgórza”

„Budowa Centralnego Laboratorium Badawczego Instytutu Inżynierii Mechanicznej Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku” została nominowana w plebiscycie Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza” jako najważniejsze wydarzenie roku 2020 w kategorii „Inicjatywy społeczne i gospodarcze”. W kategorii „Kultura” nominowane zostały trzy książki autorstwa dr. inż. Piotra Gryszpanowicza - wykładowcy PW Filii w Płocku.

Wyniki Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych

11 lutego 2021 r. odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami 24. edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych.

Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS 2021

KOKOS to inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów, w ramach której poszukiwani są najzdolniejsi konstruktorzy wśród studentów uczelni technicznych w całej Polsce. Do 26 marca br. trwa nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu.

European BEST Engineering Competition Warsaw 2021

Jak przełożyć myśl techniczną i obliczenia inżynierskie na praktykę? Potrzebne w tym zakresie umiejętności i doświadczenie można zdobyć, biorąc udział w konkursie inżynierskim EBEC Poland.

Konkurs na najlepszą pracę doktorską dotyczącą radiokomunikacji lub technik multimedialnych

Fundacja Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych zaprasza do udziału w 19. edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę doktorską dotyczącą zagadnień radiokomunikacji bądź technik multimedialnych.

Konkurs Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego ogłosił konkurs na najlepszą pracę doktorską z dziedziny Inżynieria Materiałowa za rok 2020.