Konkursy

Laureaci Konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego

Grafika przedstawiająca prof. Jana Czochralskiego

Znamy laureatów V edycji konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego. Zwycięskie prace należą do autorów z Politechniki Gdańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Politechniki Warszawskiej. 

Konkursu dla młodych architektów 2021-2022 rozstrzygnięty

Grafika przedstawia Konkursu dla młodych architektów 2021-2022

Drugą nagrodę za pracę konkursową Architektura modernistyczna jako środowisko działań modernizacyjnych. Rewaloryzacja łaźni w Ciechocinku otrzymała Paulina Pawlikowska z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. 

Nagrody Ministra Rozwoju i Technologii

Zdjęcie przedstawia Nagrody Ministra Rozwoju i Technologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej otrzymali Nagrody Ministra za najlepsze publikacje naukowe w dziedzinie architektury i urbanistyki. W 49. edycji konkursu doceniono trzy publikacje autorów związanych z uczelnią oraz cztery prace magisterskie z Wydziału Architektury PW.

Studenci PW w zwycięskich zespołach ENHANCE Challenge

Uczestnicy konkursu ENHANCE Challenge z zespołu pierwszego

Czworo studentów Politechniki Warszawskiej zwyciężyło wraz ze swoimi zespołami w konkursie ENHANCE Challenge zorganizowanym przez Politechnikę w Walencji. Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody finansowe oraz możliwość udziału w programie inkubacyjnym. 

Studenci KNEiS na podium konkursu ResearchLab 2022

Nagrodzeni studenci KNEiS

Dwie drużyny reprezentujące Koło Naukowe SONDA Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych w Płocku zajęły trzecie i czwarte miejsce w konkursie Research Lab Contest 2022. 

Falling Walls Lab Warsaw z finałem na PW

Zdjęcie przestawia scenę konkursu Falling Walls Lab

Ruszył nabór do prestiżowego konkursu dla studentów, doktorantów, naukowców i autorów pomysłów, które są szansą na pokonanie istniejących ograniczeń - w nauce, społeczeństwie, gospodarce czy branży technologicznej. Zwycięzca otrzyma m.in. podróż do Berlina i udział w kilkudniowej prestiżowej konferencji Falling Walls.

Projekty z PW z dofinansowaniem Narodowego Centrum Nauki

Zdjęcie probówek laboratoryjnych

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS 22 i SONATA 17. Dziewięć projektów zgłoszonych przez naukowców z Politechniki Warszawskiej otrzyma dofinansowanie. 

Granty wewnętrzne ERC IV

Grafika European Reserch Council

Rusza nowa edycja konkursu na granty wewnętrzne dla pracowników PW wspierające złożenie wniosku w konkursie ERC. Granty będą finansowane ze środków projektu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” (IDUB).

Stypendia m.st. Warszawy dla doktorantów

Grafika informująca o zasadach programu stypendialnego

Do 12 lipca 2022 r. można zgłaszać wnioski do czwartej edycji programu stypendialnego m.st. Warszawy dla doktorantek i doktorantów. Stypendia przyznawane są młodym naukowcom, którzy zaproponują realizację projektu badawczego w jednym ze wskazanych obszarów.

Nagroda im. Witolda Lipskiego dla utalentowanych informatyków

Grafika konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego

Fundacja Kościuszkowska zaprasza do udziału w XVIII edycji Konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego dla utalentowanych młodych naukowców, mających wybitne osiągniecia naukowe w dziedzinie informatyki i jej zastosowań. 

Wsparcie finansowe w przygotowaniu publikacji naukowych

Zdjęcie mężczyzny w bibliotece

Rozpoczęły się nowe konkursy, których celem jest wsparcie naukowców PW w wydawaniu monografii i publikacji artykułów przeglądowych w prestiżowych czasopismach międzynarodowych. Trwa również program Open Science.

Laureaci konkursu STEM PW z indeksami naszej uczelni

Zdjęcie uczestników finału konkursu STEM PW

Filip Filipkowski z VIII LO im. Władysława IV w Warszawie zwyciężył w III edycji Projektu edukacyjnego STEM PW. W zmaganiach uczestniczyło ponad 500 uczniów szkół średnich z całej Polski. W nagrodę wszyscy laureaci otrzymali indeks PW.  

Konkurs na najlepszą pracę magisterską z teoretycznej fizyki kwantowej

Zdjęcie przedstawiające obramowanie wektora tła technologii atomowej w stylu niebieskiego neonu

Do 31 maja 2022 r. można zgłaszać pracę w konkursie o nagrodę „Mistrz Teorii”, przyznawaną za najlepszą pracę magisterską z teoretycznej fizyki kwantowej.

Trwają konkursy Narodowego Centrum Nauki

Zdjęcie przedstawiające laboratorium

Do 15 czerwca br. można składać wnioski w konkursach Narodowego Centrum Nauki: POLONEZ BIS, OPUS 23 oraz PRELUDIUM 21. Projekty mogą realizować zarówno doświadczeni badacze, jak i naukowcy rozpoczynający karierę.

Konkurs ENHANCE Challenge

Zdjęcie przedstawiające grafikę konkursu ENHANCE Challenge

Do 19 kwietnia br. studenci i pracownicy administracji Politechniki Warszawskiej mogą wziąć udział w konkursie ENHANCE Challenge organizowanym przez konsorcjum ENHANCE. 

Konkursu „Data Science Masters”

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską dotyczącą uczenia maszynowego lub analizy danych. Prace można zgłaszać do 30 kwietnia 2022 r.

Konkurs na prace naukowe związane z Bydgoszczą

Do 30 kwietnia 2022 r. można przesyłać zgłoszenia do konkursu o nagrodę Prezydenta Bydgoszczy za najlepszą pracę dyplomową (licencjacką, inżynierską, magisterską, doktorską) poruszającą problematykę związaną z Miastem.

Konkurs dla młodych chemików

Z okazji 50-lecia istnienia Europejska Rada Przemysłu Chemicznego (Cefic) ogłosiła konkurs dla studentów lub doktorantów z obszaru chemii. Zgłoszenia można przesyłać do 17 kwietnia 2022 r.

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy

Prezydent m.st. Warszawy zaprasza autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich poruszających tematykę Warszawy i rozwoju miasta do ubiegania się o Nagrodę Prezydenta za prace dyplomowe z zakresu rozwoju stolicy.

Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny rozstrzygnięty

Znamy zwycięzców szóstej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. W tegorocznym finale wyłoniono ex aequo dwóch laureatów, a 18 osób wygrało „indeks” na kierunku Papiernictwo i Poligrafia w Politechnice Warszawskiej.