5. edycja Akademii Danfoss. Zgłoszenia już tylko do 8 kwietnia

8 kwietnia br. upływa termin wysyłania zgłoszeń do programu stypendialnego Akademia Danfoss. To już ostatni moment na wysłanie CV i listu motywacyjnego do firmy Danfoss Poland. Akcja objęta jest patronatem naszej Uczelni.

W styczniu firma Danfoss Poland ogłosiła start piątej edycji programu stypendialnego Akademia Danfoss, w którym jest o co walczyć: 5 000 PLN stypendium, gwarantowane, płatne praktyki, a także roczną opiekę mentorską eksperta Danfoss. Przypominamy, że do 8 kwietnia studenci z kierunków technicznych i humanistycznych, uczelni zlokalizowanych w województwie mazowieckim i pomorskim mogą wysyłać swoje zgłoszenia. Aby wziąć udział w rekrutacji do programu wystarczy wysłać CV wraz z listem motywacyjnym na adres: rekrutacja@danfoss.pl

O Akademii Danfoss studenci mieli okazję dowiedzieć się także podczas marcowych spotkań na Politechnice Warszawskiej i Gdańskiej. Absolwenci tych uczelni, aktualnie pracownicy Danfoss, opowiadali swoim młodszym kolegom, jak zadbać o swoją karierę zawodową już w trakcie studiów, a także przybliżali na czym polega praca w Danfoss.

Zdaniem Artura Gruszczyńskiego, Supplier Quality Assurance Engineer z Danfoss Poland, prowadzącego spotkanie ze studentami, największe zainteresowanie wzbudziły tematy mówiące o wzajemnych zależnościach między aktywnościami poszczególnych obszarów firmy – od projektu, przez zamówienia komponentów i prototypów, aż po końcowe testy wyrobu gotowego. – Pytania podsumowujące treść warsztatu dodatkowo rozbudziły wyobraźnię uczestników. Wydaje się, że zainteresowanie Akademią Danfoss w tym roku przerośnie nasze oczekiwania. Oby tak było – szukamy najlepszych, którzy potrafią skutecznie rozwiązywać problemy i jednocześnie dobrze się przy tym bawić  –  powiedział Artur Gruszczyński.

Integralnym elementem działalności firmy jest wspieranie lokalnych społeczności, stąd Danfoss promuje studentów z tych województw, na terenie których prowadzi swoje zakłady. Dlatego też już po raz piąty organizatorzy Akademii wyłonią troje najwybitniejszych studentów z województwa mazowieckiego oraz pomorskiego. Firma Danfoss pomaga laureatom konkursu wejść w środowisko biznesu, a także zyskać wiedzę i umiejętności zawodowe  w trakcie gwarantowanych, płatnych praktyk.

Szczegóły dotyczące Akademii Danfoss można znaleźć na oficjalnej stronie programu www.danfoss.pl/akademia oraz facebook.com/DanfossAkademia, w Biurach Karier Politechniki Warszawskiej, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

Akademia Danfoss jest objęta honorowym patronatem Ambasady Królestwa Danii, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, a także patronatem medialnym Radia Kampus, Radia Bogoria oraz portali: MojeStypendium.pl, Praca.pl, dlaStudenta.pl oraz StudentNews.pl.

Powiązany materiał:
Piąta edycja programu stypendialnego Danfoss Poland