PW Filia w Płocku podpisała umowę o współpracy z firmą SoftHard S.A.

1 czerwca 2021 r. Politechnika Warszawska Filia w Płocku podpisała z firmą SoftHard S.A. umowę o współpracy w zakresie badań, dydaktyki oraz promocji.

Współpraca z Imperial College London w zakresie komunikacji naukowej

Politechnika Warszawska wraz z trzema innymi polskimi uczelniami rozpoczęła współpracę z Imperial College London w zakresie komunikacji naukowej. List intencyjny w tej sprawie został podpisany 18 maja 2021 r. podczas spotkania online.

Prace konserwatorskie na Placu Politechniki

Siedziba naszej Uczelni to nie tylko wizytówka Politechniki, ale również ważny warszawski zabytek. Trwają prace, które przywrócą świetność elementom dekoracyjnym budynku i terenu znajdującego się przed nim.

Fabryka Broni i Politechnika Warszawska rozpoczęły współpracę

Politechnika Warszawska i Fabryka Broni „Łucznik”- Radom sp. z o.o. nawiązały współpracę w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, doradczych, eksperckich oraz wdrożeniowo-projektowych. Umowa w tej sprawie została podpisana 22 kwietnia br.

Webinar „Środowiskowe skutki pandemii” - podsumowanie

14 kwietnia 2021 r. na platformie MS Teams odbyło się webinarium „Środowiskowe skutki pandemii”, zorganizowane z inicjatywy Zespołu Społecznej Odpowiedzialności Uczelni.

Jubileusz 40-lecia wyboru prof. Władysława Findeisena na Rektora Politechniki Warszawskiej

11 kwietnia 1981 r. prof. Władysław Findeisen został wybrany na Rektora Politechniki Warszawskiej w pierwszych wolnych wyborach władz Uczelni. W kadencji, która przypadła na trudny okres w historii kraju i środowisk akademickich, odegrał znaczącą rolę w kształtowaniu właściwych szkole wyższej postaw wśród pracowników i studentów.

Relacja z konferencji poświęconej dorobkowi Aleksandra Rotherta

31 marca 2021 r. odbyła się w trybie online IV Konferencja Naukowa z cyklu „Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu i jakości. Od tradycji do współczesności” w tym roku poświęcona „Współczesnym kontynuacjom dorobku Aleksandra Rotherta (1870-1937)”.

Wielkanocne życzenia Rektora Politechniki Warszawskiej

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba składa całej wspólnocie akademickiej, absolwentom i przyjaciołom PW najlepsze życzenia wielkanocne.

Centralne Laboratorium Mechaniki i Budownictwa otwarte

W Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku 19 marca 2021 r. otwarto Centralne Laboratorium Mechaniki i Budownictwa. Inwestycja zwiększy potencjał badawczy i urynkowienie działalności badawczo-rozwojowej w rejonie północnego Mazowsza.

Ponad tysiąc uczestników konferencji konsorcjum ENHANCE

Ponad tysiąc osób wzięło udział w konferencji online „Launching the Future” - pierwszym publicznym wydarzeniu skierowanym do pracowników, studentów i doktorantów uczelni tworzących konsorcjum ENHANCE, które odbyło się 12 marca 2021 r.

Naukowcy zajmujący się geoinformacją łączą siły

25 lutego 2021 r. odbyło się pierwsze, po powołaniu pełnego składu, posiedzenie Rady Naukowej Sieci Naukowej Analiz Geoprzestrzennych, której liderem jest Politechnika Warszawska.

3. Forum Akademicko-Gospodarcze - relacja

O współpracy nauki i biznesu w perspektywie wyzwań nowej dekady rozmawiali uczestnicy 3. Forum Akademicko-Gospodarczego, które odbyło się online w dniach 24-25 lutego 2021 r.

Politechnika Warszawska zaangażowana w projekt Narodowej Sieci Metrologii Współrzędnościowej

Cztery polskie uczelnie techniczne, w tym Politechnika Warszawska stworzą Narodową Sieć Metrologii Współrzędnościowej - naukową sieć i centrum badawcze światowej klasy.

Porozumienie o współpracy Wydziału Geodezji i Kartografii z Głównym Urzędem Miar

16 lutego 2021 r. przedstawiciele Wydziału Geodezji i Kartografii PW oraz Głównego Urzędu Miarpodpisali porozumienie o współpracy w obszarze rozwoju technik pomiarowych i technologii związanych z metrologią długości oraz metrologią czasu i częstotliwości.

2 mln euro z programu Horyzont 2020 dla konsorcjum ENHANCE

Konsorcjum ENHANCE, które tworzy m.in. Politechnika Warszawska, otrzymało dofinansowanie w wysokości 2 mln euro na realizację projektu „European Universities of Technology Alliance Research and Innovation Action” (ENHANCERIA) w ramach programu Horyzont 2020.

Politechnika Warszawska i Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie podpisały porozumienie o współpracy, które będzie sprzyjać rozwojowi uczelni.

PW Filia w Płocku podpisała porozumienie o współpracy z ANWIL S.A.

28 stycznia 2021 r. Politechnika Warszawska Filia w Płocku podpisała porozumienie o współpracy z firmą ANWIL S.A., które umożliwi m.in. realizowanie wspólnych projektów służących społeczeństwu i środowisku.

Pierwsze posiedzenie Rady Uczelni w kadencji 2021-2024

28 stycznia 2021 r., z udziałem przedstawicieli władz Politechniki Warszawskiej, odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Uczelni w kadencji 2021-2024.

„CESAER Professional Week” w Politechnice Warszawskiej

W dniach 18-20 stycznia 2021 r. Politechnika Warszawska była współorganizatorem pierwszej konferencji online „CESAER Professional Week”. Jej głównym organizatorem było stowarzyszenie CESAER, którego nasza Uczelnia jest członkiem od 2005 r.

CZIiTT PW ułatwi rozwój mazowieckich firm

Konsorcjum, którego członkiem jest Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, otrzymało 2,4 mln zł z UE na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw z Mazowsza w prowadzeniu innowacyjnych projektów.