PW Filia w Płocku podpisała dwa porozumienia o współpracy

PW Filia w Płocku zawarła dwa porozumienia o współpracy - 15 lutego z Przedsiębiorstwem Gospodarowania Odpadami w Płocku, a 16 lutego 2022 r. z Biblioteką Pedagogiczną w Płocku.

Laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych PW gotowe

Zakończyła się budowa Laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych PW w Sierakowie koło Przasnysza. Do pracy będzie gotowe w kwietniu, obecnie trwa wyposażanie budynku. W połowie maja zaplanowano pierwsze zawody i pokazy lotnicze.

Seminarium o sztucznej inteligencji - relacja

O wyzwaniach związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji rozmawiali uczestnicy seminarium zorganizowanego 7 grudnia 2021 r. przez Zakład Przedsiębiorczości i Innowacji na Wydziale Zarządzania PW.

Rok 2021 w obiektywie

Rok 2021 jest już za nami, zatem można powspominać - chociażby… fotograficznie. Przypominamy najważniejsze wydarzenia i sukcesy widziane okiem politechnicznego obiektywu.

Wizyta Ambasadora Belgii i Ministra Rządu Flandrii

Współpraca Politechniki Warszawskiej z Uniwersytetem w Gandawie w ramach programu „Mistrzowie dydaktyki” oraz wspólne doktoraty, wymiana studencka i działania w obszarze „Uniwersytetów europejskich” to główne tematy spotkania, które odbyło się 17 grudnia 2021 r.

Z wizytą w ośrodkach naukowych Kazachstanu

W dniach 22-29 listopada 2021 r. przedstawiciele Wydziału Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW gościli w ośrodkach naukowych Kazachstanu. Podczas wizyty podpisana została umowa o współpracy przez L.N. Gumilyov Eurasian National University.

Życzenia Rektora PW na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok 2022

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba składa całej wspólnocie akademickiej najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Spotkanie członków Akademii Inżynierskiej w Polsce w murach PW

14 grudnia 2021 r. na Wydziale Inżynierii Materiałowej PW odbyło się 37. Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Akademii Inżynierskiej w Polsce, połączone z seminarium naukowym poświęconym postaci prof. Macieja Grabskiego.

DEMIST’21 - o gospodarce cyfrowej na Wydziale Zarządzania PW

Za sprawą pandemii ostatnie dwa lata były na całym świecie przyspieszonym testem technologii i kompetencji cyfrowych we wszelkich obszarach nauki, administracji i biznesu. Taka myśl towarzyszyła obradom V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej DEMIST’21 (Gospodarka cyfrowa - zarządzanie, innowacje, społeczeństwo i technologie), która odbyła się online w dniach 16-17 listopada 2021 r.

Patronaty Politechniki Warszawskiej 2022

Politechnika Warszawska obejmuje patronatem zarówno wydarzenia związane z nauką, działalnością kulturalną, jak i społeczną. Poniżej prezentujemy ich listę w bieżącym roku kalendarzowym.

PW podczas Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021

O tym, jak wykorzystać potencjał internetu jednocześnie przeciwdziałając zagrożeniom w sieci rozmawiali uczestnicy Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021, który odbył się w dniach 6-10 grudnia 2021 r. w Katowicach. Częścią wydarzenia był panel dyskusyjny dotyczący technologii kwantowych, zorganizowany przez Politechnikę Warszawską.

Konferencja EMPower - relacja

2 grudnia 2021 r., podczas konferencji EMPower, Koło Naukowe Energetyków działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW ogłosiło premierę Energetycznej Mapy Polski (EMP) - strony internetowej prezentującej dane dotyczące polskiego systemu elektroenergetycznego.

Uroczyste posiedzenie Senatu w ramach Święta PW

Z okazji Dnia Politechniki Warszawskiej 15 listopada 2021 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu PW. Podczas wydarzenia zostały wręczone odznaczenia państwowe, nagrody w Konkursie o Nagrodę Siemensa oraz Nagroda Naukowa im. M. Wolfkego.

Termomodernizacja czterech domów studenckich PW

„Tulipan”, „Muszelka”, „Pineska” i „Bratniak” - te domy studenckie Politechniki Warszawskiej zostaną ocieplone dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 7 mln zł.

Politechnika Warszawska i Orsted wykształcą specjalistów morskiej energetyki wiatrowej

Kształcenie przyszłych kadr dla sektora morskiej energetyki wiatrowej, a w przyszłości - stworzenie programu stypendialnego dla najzdolniejszych adeptów kształcących się w tej dziedzinie - to cele listu intencyjnego o współpracy podpisanego pomiędzy Politechniką Warszawską, a polską spółką Orsted.

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „POLFA” będą współpracowały z PW

Politechnika Warszawska i Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „POLFA” podpisały 7 października 2021 r. list intencyjny dotyczący wzajemnej współpracy o charakterze badawczo-rozwojowym i wdrożeniowym.

Wizyta Komisarza UE

Mariya Gabriel - odpowiedzialna w Komisji Europejskiej za innowacje, badania, kulturę, edukację i młodzież przyjechała do Polski. Odwiedziła m.in. Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT, gdzie naukowcy z PW, przedstawili gościom nowoczesne laboratoria półprzewodnikowe i biotechnologiczne.

Politechnika Warszawska w Mazowieckiej Dolinie Wodorowej

Politechnika Warszawska znalazła się w gronie 25 podmiotów podpisujących list intencyjny na rzecz utworzenia Mazowieckiej Doliny Wodorowej. W trakcie uroczystości uczelnię reprezentowała prof. Renata Walczak, Prorektor ds. Filii w Płocku.

Dyrektor Zjednoczonego Instytutu Badań Jądrowych z wizytą na PW

Projekt kompleksu akceleratorów i detektorów NICA oraz działania konsorcjum NICA-PL były głównymi tematami spotkania z Grigorym V. Trubnikovem, Dyrektorem Zjednoczonego Instytutu Badań Jądrowych w Dubnej, który odwiedził Politechnikę Warszawską.

Nawiązanie współpracy ze Spółką GAZTECH

12 października 2021 r. w Politechnice Warszawskiej w Płocku zostało podpisane porozumienie o współpracy naukowo-technicznej pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a Spółką GAZTECH.