Inauguracyjne posiedzenie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego

28 czerwca 2021 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego przy Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku w kadencji 2020-2024.

Politechnika Warszawska i PSPA zacieśniają współpracę w obszarze elektromobilności

Program stażowy, praktyki studenckie w czołowych firmach, a także wymiana wiedzy eksperckiej i wspólne projekty naukowe oraz badawcze w obszarze elektromobilności to główne założenia porozumienia podpisanego przez Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych PW oraz Polskie Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych.

Dziekani kierunku budownictwo spotkali się w Płocku

Prawie 100 osób wzięło udział w Ogólnopolskim Zjeździe Dziekanów kierunku Budownictwo, który odbył się w dniach 10-11 czerwca 2021 r. w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku.

Executive Innovation Forum z udziałem przedstawicieli PW

17 czerwca 2021 r. odbyła się IX edycja kongresu „Executive Innovation Forum”, którą zwieńczyła gala wręczenia nagród „Diamenty Innowacji”. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska trzecią uczelnią w Polsce

Po raz piąty z rzędu Politechnika Warszawska znalazła się na podium Rankingu Szkół Wyższych opublikowanym przez magazyn edukacyjny „Perspektywy”, zajmując trzecie miejsce. Równocześnie po raz 16. z rzędu PW jest najlepszą uczelnią techniczną.

Podpisanie umowy o współpracy między PW i UW

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej oraz Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego połączą siły przy inicjacji oraz realizacji wspólnych projektów naukowych. Pozwoli to na zwiększenie potencjału obu ośrodków.

Rektor Politechniki Warszawskiej członkiem Rady ds. Planu dla Pracy i Rozwoju

14 czerwca br. prof. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej, otrzymał z rąk wicepremiera Jarosława Gowina nominację na członka Rady ds. Planu dla Pracy i Rozwoju.

Wyzwania rozwojowe Polski a ekosystemy innowacji - relacja z konferencji

Ponad 300 osób wzięło udział w konferencji „Wyzwania rozwojowe Polski a ekosystemy innowacji - rola polityki spójności na lata 2021-2027”. Wydarzenie zostało zorganizowane w dniach 9-10 czerwca 2021 r. przez Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii PW, w ramach festiwalu „The Smart City Innovation Ecosystems Festival”.

PW Filia w Płocku podpisała umowę o współpracy z firmą SoftHard S.A.

1 czerwca 2021 r. Politechnika Warszawska Filia w Płocku podpisała z firmą SoftHard S.A. umowę o współpracy w zakresie badań, dydaktyki oraz promocji.

Współpraca z Imperial College London w zakresie komunikacji naukowej

Politechnika Warszawska wraz z trzema innymi polskimi uczelniami rozpoczęła współpracę z Imperial College London w zakresie komunikacji naukowej. List intencyjny w tej sprawie został podpisany 18 maja 2021 r. podczas spotkania online.

Prace konserwatorskie na Placu Politechniki

Siedziba naszej Uczelni to nie tylko wizytówka Politechniki, ale również ważny warszawski zabytek. Trwają prace, które przywrócą świetność elementom dekoracyjnym budynku i terenu znajdującego się przed nim.

Fabryka Broni i Politechnika Warszawska rozpoczęły współpracę

Politechnika Warszawska i Fabryka Broni „Łucznik”- Radom sp. z o.o. nawiązały współpracę w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, doradczych, eksperckich oraz wdrożeniowo-projektowych. Umowa w tej sprawie została podpisana 22 kwietnia br.

Webinar „Środowiskowe skutki pandemii” - podsumowanie

14 kwietnia 2021 r. na platformie MS Teams odbyło się webinarium „Środowiskowe skutki pandemii”, zorganizowane z inicjatywy Zespołu Społecznej Odpowiedzialności Uczelni.

Jubileusz 40-lecia wyboru prof. Władysława Findeisena na Rektora Politechniki Warszawskiej

11 kwietnia 1981 r. prof. Władysław Findeisen został wybrany na Rektora Politechniki Warszawskiej w pierwszych wolnych wyborach władz Uczelni. W kadencji, która przypadła na trudny okres w historii kraju i środowisk akademickich, odegrał znaczącą rolę w kształtowaniu właściwych szkole wyższej postaw wśród pracowników i studentów.

Relacja z konferencji poświęconej dorobkowi Aleksandra Rotherta

31 marca 2021 r. odbyła się w trybie online IV Konferencja Naukowa z cyklu „Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu i jakości. Od tradycji do współczesności” w tym roku poświęcona „Współczesnym kontynuacjom dorobku Aleksandra Rotherta (1870-1937)”.

Wielkanocne życzenia Rektora Politechniki Warszawskiej

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba składa całej wspólnocie akademickiej, absolwentom i przyjaciołom PW najlepsze życzenia wielkanocne.

Centralne Laboratorium Mechaniki i Budownictwa otwarte

W Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku 19 marca 2021 r. otwarto Centralne Laboratorium Mechaniki i Budownictwa. Inwestycja zwiększy potencjał badawczy i urynkowienie działalności badawczo-rozwojowej w rejonie północnego Mazowsza.

Ponad tysiąc uczestników konferencji konsorcjum ENHANCE

Ponad tysiąc osób wzięło udział w konferencji online „Launching the Future” - pierwszym publicznym wydarzeniu skierowanym do pracowników, studentów i doktorantów uczelni tworzących konsorcjum ENHANCE, które odbyło się 12 marca 2021 r.

Naukowcy zajmujący się geoinformacją łączą siły

25 lutego 2021 r. odbyło się pierwsze, po powołaniu pełnego składu, posiedzenie Rady Naukowej Sieci Naukowej Analiz Geoprzestrzennych, której liderem jest Politechnika Warszawska.

3. Forum Akademicko-Gospodarcze - relacja

O współpracy nauki i biznesu w perspektywie wyzwań nowej dekady rozmawiali uczestnicy 3. Forum Akademicko-Gospodarczego, które odbyło się online w dniach 24-25 lutego 2021 r.