Dni Politechniki Warszawskiej w Szczecinie

W dniach 15-17 kwietnia 2015 r. po raz kolejny przedstawiciele Politechniki Warszawskiej gościli w szczecińskim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7, w ramach którego działa XIII Liceum Ogólnokształcące oraz Gimnazjum nr 16. Podczas spotkania wręczono Złoty Medal PW.

Jak co roku pracownicy naukowi PW poprowadzili wykłady dla uczniów zachęcające do rozwijania zainteresowań w zakresie przedmiotów ścisłych: matematyki (dr Krzysztof Bryś), fizyki (dr inż. Małgorzata Janik oraz dr inż. Łukasz Graczykowski) i chemii (dr inż. Łukasz Górski).

W tym roku prezentowanym wydziałem był Wydział Mechatroniki. Uczniowie ze Szczecina mogli zapoznać się z wykładami poprowadzonymi przez dr. inż. Macieja Bodnickiego oraz dr. inż. Ksawerego Szynkiedansa.

Podczas spotkania z uczniami prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich, przekazał Dyrektorowi XIII Liceum Ogólnokształcącemu, panu Cezaremu Urbanowi Złoty Medal 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej (na zdjęciu poniżej).

Medal stanowi wyraz uznania za nadzwyczajne zaangażowanie pracowników i uczniów szczecińskiego liceum we współpracę z Politechniką Warszawską. Doceniając niezwykłą  aktywność władz i nauczycieli liceum, prof. Wieczorek wręczył również Srebrne Medale 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej współtwórcom sukcesu programu.

XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie to jedne z najlepszych liceów w Polsce. Znakomita atmosfera, zaangażowana kadra i konsekwencja we wspieraniu edukacji uczęszczających tam młodych ludzi pozwala na osiąganie doskonałych wyników. Mamy nadzieję, że przynajmniej część z absolwentów XIII-tki zasili szeregi studentów Politechniki Warszawskiej.

Podobne materiały:

Promocja Politechniki Warszawskiej w Chinach