Konkursy

„Black Sea Science” - konkurs na najlepszy studencki artykuł naukowy

Odessa National Academy of Food Technologies zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie „Black Sea Science 2022” na najlepszy studencki artykuł naukowy. Prace należy przesyłać do 1 lutego br.

Odkryjmy polskie wynalazki. Konkurs Eureka!

Do 24 stycznia 2022 r. w ramach konkursu Eureka! można zgłaszać wynalazki opracowane w uczelniach i instytutach naukowych zgłoszone do Urzędu Patentowego RP w latach 2019-2020. Zwycięski zespół otrzyma 30 tysięcy złotych, a uczelnia kampanię reklamową o wartości 50 tysięcy złotych.

Studenci PW nagrodzeni w konkursie „Złoty Medal Chemii 2021”

Złoty i Srebrny Medal Chemii, a także wyróżnienie otrzymali studenci PW w konkursie organizowanym przez Instytut Chemii Fizycznej PAN i firmę DuPont.

Konkurs o Nagrodę ABB

Trwa 19. edycja Konkursu o Nagrodę ABB na najlepsze obronione prace inżynierskie, magisterskie i doktorskie. Termin nadsyłania prac upływa 31 grudnia 2021 r.

Student-Wynalazca - 12. edycja konkursu

Do 25 stycznia 2022 r. studenci, doktoranci i absolwenci mogą zgłaszać się do 12. Edycji ogólnopolskiego konkursu „Student-Wynalazca”, organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską.

Druga edycja konkursu POSTDOC PW

Do 31 stycznia 2022 r. można składać wnioski w drugiej edycji konkursu w ramach programu POSTDOC PW. Inicjatywa jest częścią realizowanego w Politechnice Warszawskiej projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”.

Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2022

Do 17 grudnia 2021 r. można zgłaszać kandydatów do konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce, organizowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.  

Druga edycja konkursu LOT-u

Polskie Linie Lotnicze LOT po raz drugi nagrodzą autorów najlepszych prac dyplomowych na temat lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo. W konkursie mogą wziąć udział absolwenci wszystkich uczelni studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych.

Prace magisterskie absolwentek PW nagrodzone w konkursie „Project Master 2021”

Praca magisterska Magdaleny Dąbrowskiej, absolwentki Wydziału Inżynierii Lądowej PW, zwyciężyła w konkursie „Project Master 2021” na najlepsze prace z zakresu zarządzania projektami.

Innowatorzy Mazowsza z Politechniki Warszawskiej

Dr inż. Marcin Koniak z Wydziału Transportu PW został laureatem XIII edycji konkursu „Innowator Mazowsza”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Zajął drugie miejsce w kategorii „Innowacyjny Naukowiec”. Politechnika Warszawska, jako partner konkursu, przyznała nagrody specjalne.

Wyniki konkursu na granty aparaturowe

W konkursie na granty aparaturowe w ramach realizowanego w Politechnice Warszawskiej projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” do finansowania skierowano 22 projekty.

„Seeds For The Future” dla przyszłych liderów

Rozpoczęła się ósma polska edycja programu „Seeds For The Future” skierowanego do najzdolniejszych studentek i studentów. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 listopada br. Laureaci i laureatki wezmą udział w szerokim cyklu szkoleń oraz warsztatów. 

Nagroda PW w ramach konkursu „Startuj z Mazowsza”

Samorząd Województwa Mazowieckiego nagrodził zwycięzców trzeciej edycji konkursu „Startuj z Mazowsza”. Nagroda Głowna Politechniki Warszawskiej trafiła do XY-Sensing sp. z o.o.

Zadbajmy o lepszy kampus

Fundacja na Rzecz Jakości Kształcenia zaprasza studentów i doktorantów do udziału w „Konkursie EkoMasters” na pomysł skutkujący zmniejszeniem negatywnego wpływu funkcjonowania uczelni na środowisko naturalne.   

Konkurs StRuNa 2021

Do 25 października 2021 roku można przesyłać zgłoszenia do dziesiątej edycji Konkursu StRuNa, którego celem jest nagrodzenie studentów i doktorantów zespołowo realizujących najciekawsze projekty naukowe.

Nagrody SARP 2021

Arch. Cezary Kępka, autor pracy „Potencjał architektury pływającej w zagospodarowaniu nabrzeży w dużych miastach. Projekt pływalni rekreacyjnej z przystanią pasażerską na Wiśle w Warszawie”, otrzymał wyróżnienie w konkursie o Doroczną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku”.

Geologia 2021

Upowszechnianie nowoczesnych i efektywnych rozwiązań w dziedzinie geologii, propagowanie działań zmierzających do zrównoważonego gospodarowania zasobami środowiska oraz zaspokojenia potrzeb surowcowych Polski to główne cele konkursu „Geologia 2021”.

Wyniki XXVI edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa

Znamy laureatów XXVI edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa. Jury wyłoniło spośród uczestników najlepszych naukowców, zespoły badawcze oraz absolwentów studiów I i II stopnia, a Rektor Politechniki Warszawskiej przyjął te rekomendacje.  

Konkurs MEWy - wizje wykorzystania morskich farm

Akademia Morska w Szczecinie i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego organizują drugą edycję konkursu MEWy „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”. Studenci i doktoranci mogą zgłaszać swoje pomysły na wykorzystanie morskich farm do 22 października 2021 r.

Nowe edycje konkursów na granty badawcze

Do 31 października 2021 r. można składać wnioski w III edycji konkursów Centrów Badawczych POB oraz II edycji konkursu BEYOND POB.