Konkursy

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową dotycząca Łowicza

Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof ogłosił XVIII edycję Konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki związanej z Miastem Łowiczem. Prace można zgłaszać do 30 września 2022 r.

CuValley Hack 2022 - rejestracja do hackathonu

W dniach 11-13 marca 2022 r. odbędzie się druga edycja hackhatonu CuValley Hack, organizowanego przez KGHM Polska Miedź oraz KGHM Centrum Analityki. Trwa rejestracja na wydarzenie.

Zaprojektuj dom przyjazny dla klimatu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Warszawskim Oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają do udziału w konkursie na najlepszy projekt proklimatycznego domu.

Nagroda im. Franka Wilczka

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie wraz z nowojorską Fundacją Kościuszkowską zapraszają do nadsyłania zgłoszeń do II edycji konkursu o Nagrodę im. Franka Wilczka. Jej celem jest wyróżnienie młodych polskich naukowców mogących poszczycić się znaczącymi odkryciami w dziedzinie fizyki, astronomii lub nauk pokrewnych.

Zagłosuj w plebiscycie „Złoty Inżynier 2021”

Do 20 lutego 2022 r. trwa głosowanie w plebiscycie „Złoty Inżynier 2021”, organizowanym przez „Przegląd Techniczny” i Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną.

V edycja Konkursu o Nagrodę im. prof. Jana Czochralskiego

Do 31 marca 2022 r. można zgłaszać prace do V edycji Konkursu o Nagrodę im. prof. Jana Czochralskiego, „ojca światowej elektroniki”.

„Black Sea Science” - konkurs na najlepszy studencki artykuł naukowy

Odessa National Academy of Food Technologies zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie „Black Sea Science 2022” na najlepszy studencki artykuł naukowy. Prace należy przesyłać do 1 lutego br.

Odkryjmy polskie wynalazki. Konkurs Eureka!

Do 24 stycznia 2022 r. w ramach konkursu Eureka! można zgłaszać wynalazki opracowane w uczelniach i instytutach naukowych zgłoszone do Urzędu Patentowego RP w latach 2019-2020. Zwycięski zespół otrzyma 30 tysięcy złotych, a uczelnia kampanię reklamową o wartości 50 tysięcy złotych.

Studenci PW nagrodzeni w konkursie „Złoty Medal Chemii 2021”

Złoty i Srebrny Medal Chemii, a także wyróżnienie otrzymali studenci PW w konkursie organizowanym przez Instytut Chemii Fizycznej PAN i firmę DuPont.

Konkurs o Nagrodę ABB

Trwa 19. edycja Konkursu o Nagrodę ABB na najlepsze obronione prace inżynierskie, magisterskie i doktorskie. Termin nadsyłania prac upływa 31 grudnia 2021 r.

Student-Wynalazca - 12. edycja konkursu

Do 25 stycznia 2022 r. studenci, doktoranci i absolwenci mogą zgłaszać się do 12. Edycji ogólnopolskiego konkursu „Student-Wynalazca”, organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską.

Druga edycja konkursu POSTDOC PW

Do 31 stycznia 2022 r. można składać wnioski w drugiej edycji konkursu w ramach programu POSTDOC PW. Inicjatywa jest częścią realizowanego w Politechnice Warszawskiej projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”.

Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2022

Do 17 grudnia 2021 r. można zgłaszać kandydatów do konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce, organizowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.  

Druga edycja konkursu LOT-u

Polskie Linie Lotnicze LOT po raz drugi nagrodzą autorów najlepszych prac dyplomowych na temat lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo. W konkursie mogą wziąć udział absolwenci wszystkich uczelni studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych.

Prace magisterskie absolwentek PW nagrodzone w konkursie „Project Master 2021”

Praca magisterska Magdaleny Dąbrowskiej, absolwentki Wydziału Inżynierii Lądowej PW, zwyciężyła w konkursie „Project Master 2021” na najlepsze prace z zakresu zarządzania projektami.

Innowatorzy Mazowsza z Politechniki Warszawskiej

Dr inż. Marcin Koniak z Wydziału Transportu PW został laureatem XIII edycji konkursu „Innowator Mazowsza”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Zajął drugie miejsce w kategorii „Innowacyjny Naukowiec”. Politechnika Warszawska, jako partner konkursu, przyznała nagrody specjalne.

Wyniki konkursu na granty aparaturowe

W konkursie na granty aparaturowe w ramach realizowanego w Politechnice Warszawskiej projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” do finansowania skierowano 22 projekty.

„Seeds For The Future” dla przyszłych liderów

Rozpoczęła się ósma polska edycja programu „Seeds For The Future” skierowanego do najzdolniejszych studentek i studentów. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 listopada br. Laureaci i laureatki wezmą udział w szerokim cyklu szkoleń oraz warsztatów. 

Nagroda PW w ramach konkursu „Startuj z Mazowsza”

Samorząd Województwa Mazowieckiego nagrodził zwycięzców trzeciej edycji konkursu „Startuj z Mazowsza”. Nagroda Głowna Politechniki Warszawskiej trafiła do XY-Sensing sp. z o.o.

Zadbajmy o lepszy kampus

Fundacja na Rzecz Jakości Kształcenia zaprasza studentów i doktorantów do udziału w „Konkursie EkoMasters” na pomysł skutkujący zmniejszeniem negatywnego wpływu funkcjonowania uczelni na środowisko naturalne.