Konkursy

Druga edycja programu Best Paper

Do końca maja br. trwa nabór zgłoszeń do konkursu Best Paper. Prace muszą być opublikowane w 2020 r. przez autorów z afiliacją Politechniki Warszawskiej.

Plebiscyt „Z Tumskiego Wzgórza”

„Budowa Centralnego Laboratorium Badawczego Instytutu Inżynierii Mechanicznej Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku” została nominowana w plebiscycie Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza” jako najważniejsze wydarzenie roku 2020 w kategorii „Inicjatywy społeczne i gospodarcze”. W kategorii „Kultura” nominowane zostały trzy książki autorstwa dr. inż. Piotra Gryszpanowicza - wykładowcy PW Filii w Płocku.

Wyniki Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych

11 lutego 2021 r. odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami 24. edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych.

Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS 2021

KOKOS to inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów, w ramach której poszukiwani są najzdolniejsi konstruktorzy wśród studentów uczelni technicznych w całej Polsce. Do 26 marca br. trwa nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu.

European BEST Engineering Competition Warsaw 2021

Jak przełożyć myśl techniczną i obliczenia inżynierskie na praktykę? Potrzebne w tym zakresie umiejętności i doświadczenie można zdobyć, biorąc udział w konkursie inżynierskim EBEC Poland.

Konkurs na najlepszą pracę doktorską dotyczącą radiokomunikacji lub technik multimedialnych

Fundacja Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych zaprasza do udziału w 19. edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę doktorską dotyczącą zagadnień radiokomunikacji bądź technik multimedialnych.

Konkurs Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego ogłosił konkurs na najlepszą pracę doktorską z dziedziny Inżynieria Materiałowa za rok 2020.

Zagłosuj w plebiscycie „Złoty Inżynier 2020”

Do 20 lutego 2021 r. trwa głosowanie w plebiscycie „Złoty Inżynier 2020”, organizowanym przez „Przegląd Techniczny” i Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną.

Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2021

Do 20 stycznia 2021 r. można zgłaszać kandydatów do konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce, organizowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.  

Nabór wniosków w pierwszym konkursie INFOSTRATEG

60 milionów złotych przeznaczono na dofinansowanie projektów z zakresu sztucznej inteligencji w pierwszym konkursie programu INFOSTRATEG, realizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Nabór wniosków prowadzony będzie do 26 lutego br.

Konkurs na projekt „24-godzinnego Zegara Słonecznego”

Fundacja TworzyMY Kraków zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie architektonicznym na projekt „24-godzinnego Zegara Słonecznego”. Termin nadsyłania prac upływa 14 marca 2021 r.

Wyniki Quizu o PW

17 grudnia 2020 r., po trzech etapach rywalizacji i wielkim finale, poznaliśmy osoby, które najwięcej wiedzą o naszej Uczelni. Najlepszym w Quizie o PW okazał się Michał Kucki - student, pracownik Działu ds. Studiów i wieloletni działacz SSPW. Drugie miejsce zajął Michał Kołodziej, a trzecie - Karol Śpila.

Konkurs dla Młodych Architektów

Do 2 lutego 2021 r. można zgłaszać prace do ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Architektów, organizowane przez firmę Builder Corp. Konkurs przeznaczony jest dla studentów oraz młodych absolwentów architektury.

Quiz o PW - Wielki Finał

W czwartek 17 grudnia br. poznamy zwycięzcę pierwszej edycji wyjątkowego konkursu, w którym sprawdzamy, jak dobrze społeczność Politechniki Warszawskiej zna swoją uczelnię. Finał odbędzie się na żywo i będzie transmitowany na profilach uczelni na Facebooku i YouTubie.

Absolwenci PW nagrodzeni w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich

W ogólnopolskim konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich na dyplomy magisterskie obronione w 2019 r. nagrodę główną oraz wyróżnienie otrzymali absolwenci Wydziału Architektury PW.

Wyniki konkursu Best Paper

W rozstrzygniętej pierwszej edycji konkursu Best Paper na najlepsze artykuły naukowe wyłoniono 38 publikacji. Wysokość nagrody za każdy artykuł wynosi 15 000 zł.

Za nami II etap Quizu o PW

10 grudnia 2020 r. na platformie Teams odbył się drugi etap konkursu wiedzy o Politechnice Warszawskiej.

Granty wewnętrzne wspierające złożenie wniosku w konkursie ERC

Rektor PW ogłosił konkurs na granty wewnętrzne dla pracowników Uczelni, wspierające złożenie wniosku w konkursie Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Granty będą finansowane ze środków projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”.

BEYOND POB - nowy konkurs na projekty badawcze

Do 18 stycznia 2021 r. można składać wnioski w konkursie na projekty badawcze BEYOND POB, realizowanym w PW w ramach projektu „Uczelnia Badawcza”. Tematyka grantów powinna dotyczyć obszarów badawczych ujętych w aktualnym wykazie Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

Za nami I etap Quizu o PW

Kilkadziesiąt osób spotkało się 27 listopada 2020 r. na platformie Teams, żeby wziąć udział w pierwszej turze konkursu wiedzy o Politechnice Warszawskiej.