Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / X Ogólnopolskie Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”

X Ogólnopolskie Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”

Dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”, jak co roku odbędzie się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Spotkanie tradycyjnie organizowane jest przez Instytut Pojazdów PW.

Tematem wiodącym tegorocznej, jubileuszowej edycji będą „Nowoczesne technologie w rekonstrukcji pojazdόw zabytkowych czyli współczesne, zaawansowane metody wykorzystywane w procesach konserwacji, renowacji, restauracji i odbudowie obiektów o znaczeniu historycznym.

Sympozjum rozpocznie sesja plenarna, podczas której wygłoszone zostaną tematyczne referaty. Po niej zaplanowana jest część plakatowa, prezentująca osiągnięcia uczestników sympozjum związane z tematyką tegorocznej edycji. Spotkanie zakończy ekspozycja i prezentacja pojazdów historycznych i wspόłczesnych na parkingu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Wśród eksponatów cadillac marszałka Józefa Piłsudskiego

Zapraszamy osoby zainteresowane osiągnięciami dawnej i współczesnej myśli inżynierskiej, studentów i wykładowców kierunków technicznych, rzeczoznawców, muzealników oraz wszystkich sympatykόw motoryzacji.

Więcej szczegółów na stronie: www.hrkp.simr.pw.edu.pl

Podobne materiały:

Wystawa pojazdów Wydziału SiMR PW
Motocykle i lekkie pojazdy wielośladowe na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych
Szerokie horyzonty Kampusu Południowego w rozmowie z prof. S. Radkowskim, Dziekanem Wydziału SiMR
VII Ogólnopolskie Sympozjum Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów

Źródło: Wydział SiMR PW

Cechą życia jest pęd ku przyszłości.

Antoni Kępiński

adres e-mail: bpw@rekt.pw.edu.pl