Odpowiedzialna uczelnia

Zdobądź stypendium na staż – II edycja

Zdobądź stypendium na staż

Jesteś studentem studiów I lub II stopnia? W drugiej edycji konkursu "Zdobądź stypendium na staż" dokumenty można składać już tylko do najbliższego poniedziałku 12 maja 2014.  Więcej szczegółów poniżej.

Współpraca z osobami niepełnosprawnymi - szkolenie

Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej

23 maja odbędzie się szkolenie skierowane do pracowników dydaktycznych i naukowo-dydaktycznych, z zakresu współpracy z osobami niepełnosprawnymi. Jego celem jest zwiększenie kompetencji kadry dydaktycznej uczelni w zakresie organizacji i realizacji procesu kształcenia niepełnosprawnych studentów.

Warsztaty z kompetencji miękkich

Studenci i doktoranci Politechniki Warszawskiej ze statusem osoby niepełnosprawnej mogą wziąć udział w jednodniowych warsztatach z kompetencji miękkich. 

Kurs języka migowego

Pracownicy dydaktyczni i naukowo-dydaktyczni Politechniki Warszawskiej mogą wziąć udział w kursie języka migowego (Polski Język Migowy). 

Maskotka Mini-Olimpiad Szybowcowych

W dniu 5 kwietnia br. na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej wręczono nagrody laureatom w konkursie na "Maskotkę Mini-Olimpiad Szybowcowych". 

Sesje z coachem

Studenci oraz doktoranci Politechniki Warszawskiej ze statusem osoby niepełnosprawnej mogą wziąć udział w dwóch jednogodzinnych sesjach z coachem. 

Akcja krwiodawstwa

W dniu 3 kwietnia br. studenci oraz pracownicy Politechniki Warszawskiej mogli oddać krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa(RCKiK) w Warszawie. 

Zostań potencjalnym dawcą

W dniach 9-10 kwietnia w kampusie Politechniki Warszawskiej będzie prowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. 

Szkolenie dla kadry akademickiej

W Politechnice Warszawskiej organizowane jest szkolenie skierowane dla pracowników dydaktycznych i naukowo-dydaktycznych z zakresu współpracy z osobami niepełnosprawnymi. 

Dzień Dawcy Szpiku w Płocku

W Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku w dniach 9-10 kwietnia br. odbędzie się kolejny Dzień Dawcy Szpiku.

Semestr letni w PW Junior

Już 8 marca rozpoczynają się zajęcia PW Junior w semestrze letnim. 

Naukowe Czwartki w BayLab

Salon popularnonaukowy BayLab to inicjatywa firmy Bayer w ramach programu promowania nauki Making Science Make Sense. Patronat honorowy nad nim objęła Politechnika Warszawska oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Rekrutacja do programu organizacji Humanity in Action

Studenci oraz absolwenci z Polski i Ukrainy do 24 lutego br. mogą aplikować do interdyscyplinarnej akademii praw człowieka i aktywności obywatelskiej - Humanity in Action Fellowship Program. 

Wyczarujmy wózek dla Pauliny

Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej dołącza do akcji charytatywnej "Wyczarujmy Wózek", organizowanej przez Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni. 

Zimowy obóz warsztatowy

W dniach 16-22 lutego organizowany jest zimowy warsztatowy obóz dla niepełnosprawnych studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej.

Wózek inwalidzki pokonujący schody

Na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej trwają prace nad kolejnym prototypem mechatronicznego wózka inwalidzkiego, który będzie potrafił wjeżdżać po schodach.

PW wspiera dziecięce turnusy rehabilitacyjne

Zarząd Koła Przyjaciół Dzieci o Niepełnej Sprawności Ruchowej przesłał na ręce prof. Jana Szmidta, Rektora PW podziękowania za wspieranie turnusów rehabilitacyjnych. 

Dzień Dawcy Szpiku

Politechnika Warszawska Filia w Płocku wspólnie z fundacją DKMS zorganizowała Dzień Dawcy Szpiku. 

PW wspiera osoby niepełnosprawne

W ramach projektu pn. Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej uruchomiono nowe zadanie, wspierające niepełnosprawnych studentów, doktorantów i nauczycieli akademickich PW. 

Powstało Centrum Wolontariatu na UW

Uniwersytet Warszawski 3 grudnia otworzył uroczyście Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu (UCW).