Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / 10 lat Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów

10 lat Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów

Choć formalne początki Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) przypadają na rok 2005, to dopiero w następnym roku studenci odnieśli pierwszy zagraniczny sukces. Pod końcem 2016 r. członkowie Koła świętowali jego dziesięciolecie.

Koło co roku reprezentuje Politechnikę Warszawską na międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon, gdzie regularnie staje na podium. Projekty Kropelka 1.0, Kropelka 2.0 i PAKS zdobyły również nagrody na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków w latach 2012 i 2016.

Obchody z okazji 10-lecia Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów zorganizowano 22 grudnia 2016 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie uświetnili były i obecny dziekan Wydziału MEiL, profesorowie i pracownicy PW, przedstawiciele firm współpracujących ze SKAP oraz obecni i byli członkowie Koła.

Uroczystość rozpoczęto od podsumowania 10 lat działalności Koła. Tego zadania podjął się Piotr Niedziółka. O aktualnych projektach Koła opowiadali kolejno ich kierownicy: Krzysztof Banasik - PAKS, Janusz Popławski - Orion, Kacper Koniarski - Kropelka 2.0 i Paweł Radziszewski - Hyperloop. Wojciech Owczarek, jeden z członków zespołu z 2006 roku, przybliżył początki Koła, pierwsze inspiracje i występy w zawodach.

Rocznica była jednocześnie idealną okazją do wyrażenia wdzięczności prof. Januszowi Piechnie - opiekunowi SKAP, który przez cały okres działalności Koła aktywnie włączał się w prace Zespołu, a podczas jubileuszu opowiedział o swoich doświadczeniach.
- Profesor Piechna to wielki autorytet w dziedzinie aerodynamiki pojazdów. Konsultujemy z nim każdy nasz projekt i zawsze możemy liczyć na trafne uwagi i spostrzeżenia - podkreślił Piotr Niedziółka, prezes SKAP.   

- Spotkanie (…) było dla nas bardzo ważne, ponieważ stwarzało idealną okazję do poznania ludzi, którzy tworzyli SKAP przed nami. To było niezwykle ciekawe: spotkać się z osobami, których praca, zdeterminowanie i pasja sprawiały, że nasza organizacja sprawnie działa już od 10 lat - podsumowała obchody Katarzyna Zawadzka, sekretarz SKAP i główna organizatorka wydarzenia.

Dalsze poczynania Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów można śledzić na bieżąco na Facebooku oraz na stronie internetowej: www.skap.meil.pw.edu.pl

Podobne materiały:

Międzynarodowy sukces studentów Politechniki Warszawskiej na Shell Eco-marathon
Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów znowu na podium
Projekty studentów z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW docenione

Zdjęcia: SKAP MEiL PW; Krzysztof Wiąckowski FOCUS

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW