Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / 10 lat Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów

10 lat Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów

Choć formalne początki Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) przypadają na rok 2005, to dopiero w następnym roku studenci odnieśli pierwszy zagraniczny sukces. Pod końcem 2016 r. członkowie Koła świętowali jego dziesięciolecie.

Koło co roku reprezentuje Politechnikę Warszawską na międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon, gdzie regularnie staje na podium. Projekty Kropelka 1.0, Kropelka 2.0 i PAKS zdobyły również nagrody na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków w latach 2012 i 2016.

Obchody z okazji 10-lecia Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów zorganizowano 22 grudnia 2016 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie uświetnili były i obecny dziekan Wydziału MEiL, profesorowie i pracownicy PW, przedstawiciele firm współpracujących ze SKAP oraz obecni i byli członkowie Koła.

Uroczystość rozpoczęto od podsumowania 10 lat działalności Koła. Tego zadania podjął się Piotr Niedziółka. O aktualnych projektach Koła opowiadali kolejno ich kierownicy: Krzysztof Banasik - PAKS, Janusz Popławski - Orion, Kacper Koniarski - Kropelka 2.0 i Paweł Radziszewski - Hyperloop. Wojciech Owczarek, jeden z członków zespołu z 2006 roku, przybliżył początki Koła, pierwsze inspiracje i występy w zawodach.

Rocznica była jednocześnie idealną okazją do wyrażenia wdzięczności prof. Januszowi Piechnie - opiekunowi SKAP, który przez cały okres działalności Koła aktywnie włączał się w prace Zespołu, a podczas jubileuszu opowiedział o swoich doświadczeniach.
- Profesor Piechna to wielki autorytet w dziedzinie aerodynamiki pojazdów. Konsultujemy z nim każdy nasz projekt i zawsze możemy liczyć na trafne uwagi i spostrzeżenia - podkreślił Piotr Niedziółka, prezes SKAP.

- Spotkanie (…) było dla nas bardzo ważne, ponieważ stwarzało idealną okazję do poznania ludzi, którzy tworzyli SKAP przed nami. To było niezwykle ciekawe: spotkać się z osobami, których praca, zdeterminowanie i pasja sprawiały, że nasza organizacja sprawnie działa już od 10 lat - podsumowała obchody Katarzyna Zawadzka, sekretarz SKAP i główna organizatorka wydarzenia.

Dalsze poczynania Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów można śledzić na bieżąco na Facebooku oraz na stronie internetowej: www.skap.meil.pw.edu.pl

Podobne materiały:

Międzynarodowy sukces studentów Politechniki Warszawskiej na Shell Eco-marathon
Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów znowu na podium
Projekty studentów z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW docenione

Zdjęcia: SKAP MEiL PW; Krzysztof Wiąckowski FOCUS

Przyszłość należy do lwów,
które umieją się śmiać

Zaratustra

Lut

Budżet Partycypacyjny PW - głosowanie

00:00 - 30 Mar 23:59