Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Najlepsi z najlepszych projektują pojazdy autonomiczne

Najlepsi z najlepszych projektują pojazdy autonomiczne

Studenci Wydziału MEiL wzieli udział w międzynarodowych zawodach Carolo-Cup w Brunszwiku. Polska drużyna wystąpiła z samodzielnie zaprojektowanym pojazdem autonomicznym, który powstał w ramach programu Najlepsi z Najlepszych! 2.0.

NzN! 2.0 to program grantowy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, oferujący wsparcie finansowe dla wybitnie uzdolnionych studentów, zgłaszających chęć uczestnictwa w międzynarodowych konkursach i zawodach. W bieżącej - drugiej edycji programu, beneficjentami zostało aż 5 zespołów z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.

W ramach NzN! 2.0 członkowie Koła Naukowego Robotyków Wydziału MEiL zaprojektowali i zbudowali autonomiczny pojazd w skali 1:10, który nazwali „Selfie”. W dniach 13-14 lutego 2018 roku zaprezentowali go na międzynarodowych zawodach Carolo-Cup organizowanych w Uniwersytecie Technicznym w Brunszwiku. Podczas Carolo-Cup rywalizowały 22 zespoły studentów z Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, Polski i Chin. Był to pierwszy start Polaków w 10-letniej historii zawodów. W swojej kategorii, w której walczyło 15 drużyn, studenci Wydziału MEiL osiągnęli wysokie pozycje.

W konkurencji „Jazda na czas z parkowaniem” uplasowali się tuż za podium, na czwartym miejscu. Wysoką - piątą lokatę zajęli w rywalizacji „Przejazd ze skrzyżowaniami i unikaniem kolizji", natomiast za prezentację rozwiązań technicznych i pracy zespołu przed ekspertami branży motoryzacyjnej (reprezentanci uczelni i przemysłu) otrzymali szóste miejsce.

Źródło i zdjęcia: Wydział MEiL PW

Podobny materiał:

Najlepsi z Najlepszych studiują w Politechnice Warszawskiej

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI