Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Popularyzator Nauki dla Chemicznego Koła Naukowego „Flogiston”

Popularyzator Nauki dla Chemicznego Koła Naukowego „Flogiston”

Chemiczne Koło Naukowe „Flogiston” działające przy Wydziale Chemicznym PW otrzymało tytuł Popularyzatora Nauki 2016 w kategorii Zespoły. Wyniki 12. edycji konkursu ogłoszono podczas uroczystej gali w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W konkursie nagradzane są osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką. Konkurs organizowany jest przez serwis Polskiej Agencji Prasowej - Nauka w Polsce we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W kategorii Zespół tytuł Popularyzatora Nauki 2016 przypadł Chemicznemu Kołu Naukowemu „Flogiston”, które działa przy Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej od 15 lat i od samego początku zajmuje się popularyzowaniem nauki. Flogiston jest pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Kongresu Młodych Chemików "YoungChem" dla studentów, doktorantów i młodych naukowców z całego świata. Członkowie koła zorganizowali cztery edycje Festiwalu Nauki "Skołowany Weekend", a w ramach codziennej działalności organizują pokazy i warsztaty. Są też obecni w mediach.

Konkurs Popularyzator Nauki, organizowany od 2005 r., jest najstarszym i najbardziej prestiżowym w Polsce konkursem, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki w sposób przystępny dla każdego.

Pełna lista laureatów konkursu Popularyzator Nauki 2016 TUTAJ

Podobne materiały:

Flogiston rozpala płomień zainteresowań
Flogiston wśród 21 finalistów konkursu Popularyzator Nauki 2014

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Zdjęcie: BPI PW

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

Witold Gombrowicz