Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Sześćdziesiąt lat minęło, czyli spotkanie absolwentów Wydziału Chemicznego PW

Sześćdziesiąt lat minęło, czyli spotkanie absolwentów Wydziału Chemicznego PW

W 60. rocznicę egzaminu wstępnego na Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej, odbył się zjazd absolwentów, którzy swoją akademicką przygodę zaczynali w 1954 roku.

28 czerwca 2014 roku, absolwenci spotkali się w gronie ponad 40 osób, spośród 268 przyjętych wówczas na studia. Pierwsze dyplomy otrzymali na przełomie lat 1959/1960. W sumie, z rocznika 1954 dyplom magistra inżyniera chemii uzyskało 114 osób. Dobre przygotowanie wyniesione ze studiów umożliwiło absolwentom uzyskanie licznych sukcesów zawodowych i naukowych (6 profesur i 15 doktoratów). Natomiast wielogodzinne zajęcia, czy przyjazna atmosfera, zaowocowały przyjaźniami, które trwają do dzisiaj.

W okresie ostatnich 60 lat absolwenci wielokrotnie uczestniczyli w spotkaniach koleżeńskich. W 2004 roku bardzo uroczyście obchodzili 50-lecie rozpoczęcia studiów. Wzięło w nim udział ponad 80 byłych studentów. Niektórzy przybyli nawet z zagranicy. W 2014 roku, dzięki życzliwości Władz Wydziału Chemicznego, absolwenci spotkali się na terenie Politechniki w Gmachu Starej Chemii, gdzie zostali powitani zostali przez Prodziekanów: prof. T. Hoffmana i dr. A. Królikowskiego.

Podczas zjazdu uczczono pamięć osiemnastu osób – koleżanek i kolegów, a następnie wysłuchano wykładu o międzynarodowych osiągnięciach fizykochemika prof. Jana Czochralskiego. Absolwenci mieli również okazje zapoznać się z informacją o planach rozwoju Wydziału oraz zwiedzić pracownie Gmachu Starej Chemii i Technologii Chemicznej. Akcent kulturalny spotkania zapewniła wystawa fotografii „Jazz i folklor” –  autorstwa absolwenta, dr. Jerzego Kosiuczenki.

Dalszy ciąg uroczystości 60-lecia został przeniesiony został do Klubu Absolwenta Politechniki Warszawskiej, gdzie w mniej formalnej atmosferze kontynuowano wspomnienia.

Podobny materiał:

Wernisaż Jerzego Z. Kosiuczenki „Jazz i folklor”

Źródło: JK

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura