Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / XV Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2018

XV Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2018

Piętnastą edycję Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2018 przeprowadzono przy udziale niemal 70 wystawców. Odwiedzający targi mogli się przekonać, jak satysfakcjonująca może być działalność studencka.

Targi, które w tym roku odbyły się w dniach 24 i 25 października uroczyście otworzyli: Prorektor ds. studenckich, prof. uczelni Janusz Walo oraz koordynatorka XV edycji targów Aleksandra Martynowicz.

Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK pozwalają w jednym miejscu zaprezentować odkrywcze idee, niesamowite wynalazki oraz liczne konstrukcje studentów Politechniki Warszawskiej. W tym roku w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej można było spotkać zarówno twórców gier komputerowych, jak i mechanicznej protezy dłoni, zespół zajmujący się projektowaniem samochodów wyścigowych, a także podróżników i żeglarzy. Inicjatywa umożliwia spotkanie z członkami kół i organizacji działających w ramach Politechniki Warszawskiej oraz sprawdzenia jakie możliwości daje uczelnia.

Podczas wydarzenia odbył się konkurs na najlepsze stanowisko - jury oceniało m.in. ich estetykę oraz poziom zaangażowania studentów w prezentację swojej działalności. W kategorii Organizacje Studenckie zwyciężyła studencka Telewizja Internetowa TVPW, natomiast w kategorii Koła Naukowych wygrało Koło Naukowe Awioniki Melavio.

Szczegółowa lista wystawców targów

Targi są imprezą cykliczną organizowaną przez Radę Kół Naukowych PW oraz Samorząd Studentów PW. Rada Kół Naukowych PW jest organem, który wspiera najbardziej innowacyjne projekty oraz najaktywniejszych studentów. W Politechnice Warszawskiej funkcjonuje obecnie ponad 100 Kół Naukowych, działających we wszystkich dziedzinach nauki i techniki - od biotechnologii, przez wytwarzanie nowoczesnych materiałów, aż po konstrukcję zaawansowanych technologicznie robotów i pojazdów. W swojej działalności Koła stawiają na innowacyjność, ale jednocześnie na praktyczne zastosowania. Każdego roku w czasie targów Gmach Główny Politechniki Warszawskiej odwiedza ok. 5 tys. osób.

Powiązane materiały:

Targi „KONIK” 2017