Biuletyn PW / Wydarzenia / Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW

Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW

Nadanie tytułu Honorowego Profesora Wydziału SiMR i podpisanie listu intencyjnego w sprawie uruchomienia II stopnia studiów na kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych - stanowiły oś tegorocznych obchodów Dnia Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Gości uroczyście powitał Dziekan Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych prof. Stanisław Radkowski. Pierwszym punktem programu było nadanie tytułu Honorowego Profesora Wydziału SiMR prof. Utz von Wagnerowi z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie. Profesor Utz von Wagner jest koordynatorem umowy strategicznej pomiędzy Politechniką Warszawską a Uniwersytetem Technicznym w Berlinie, autorem pierwszego wykładu z cyklu Dni Niemieckie w Politechnice Warszawskiej, inicjatorem i współautorem programu wspólnych studiów II stopnia z zakresu inżynierii mechanicznej oraz inicjatorem i współautorem pierwszego Polsko-Niemieckiego Seminarium Doktoranckiego w ośrodku PW w Sarbinowie w 2016 roku. Laudację wygłosił prof. Włodzimierz Kurnik, Rektor Politechniki Warszawskiej w latach 2005-2008.

Medalami Za zasługi dla Wydziału SiMR odznaczono osoby, które przyczyniły się do jego rozwoju. Następnie podpisano list intencyjny z wydziałami partnerskimi w sprawie uruchomienia II stopnia studiów na kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych. Wśród sygnatariuszy znaleźli się przedstawiciele Wydziału Chemicznego, Wydziału Elektrycznego, Wydziału Inżynierii Materiałowej, Wydziału Transportu oraz Wydziału Fizyki. Wydziałem partnerskim w tej inicjatywie jest również Wydział Mechatroniki.

Wystawa Wydziału Wzornictwa ASP na obchodach Dnia Wydziału SiMR PW/fot. Biuletyn PW

Kolejnym punktem programu obchodów były wystąpienia zaproszonych gości, m.in. z Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na zakończenie części oficjalnej wręczono dyplomy absolwentom Wydziału SiMR.

Po południu odbył się piknik z turniejem siatkówki, wystawą Kół Naukowych oraz prezentacją Partnerów Przemysłowych Wydziału SiMR. Obchodom Dnia Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej towarzyszyła wystawa prac studentów Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

12 maja został ustanowiony Dniem Wydziału przez Radę Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych na mocy uchwały podjętej w dniu 18 marca 2015 r.

Powiązany materiał:
Szerokie horyzonty Kampusu Południowego w rozmowie z prof. S. Radkowskim, Dziekanem Wydziału SiMR

Zdjęcia: Biuletyn PW

Bo nie jest światło, by pod korcem stało.

Cyprian Kamil Norwid, Promethidion

Sekcja Komunikacji Społecznej