Biuletyn PW / Wydarzenia / Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW

Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW

Nadanie tytułu Honorowego Profesora Wydziału SiMR i podpisanie listu intencyjnego w sprawie uruchomienia II stopnia studiów na kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych - stanowiły oś tegorocznych obchodów Dnia Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Gości uroczyście powitał Dziekan Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych prof. Stanisław Radkowski. Pierwszym punktem programu było nadanie tytułu Honorowego Profesora Wydziału SiMR prof. Utz von Wagnerowi z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie. Profesor Utz von Wagner jest koordynatorem umowy strategicznej pomiędzy Politechniką Warszawską a Uniwersytetem Technicznym w Berlinie, autorem pierwszego wykładu z cyklu Dni Niemieckie w Politechnice Warszawskiej, inicjatorem i współautorem programu wspólnych studiów II stopnia z zakresu inżynierii mechanicznej oraz inicjatorem i współautorem pierwszego Polsko-Niemieckiego Seminarium Doktoranckiego w ośrodku PW w Sarbinowie w 2016 roku. Laudację wygłosił prof. Włodzimierz Kurnik, Rektor Politechniki Warszawskiej w latach 2005-2008.

Medalami Za zasługi dla Wydziału SiMR odznaczono osoby, które przyczyniły się do jego rozwoju. Następnie podpisano list intencyjny z wydziałami partnerskimi w sprawie uruchomienia II stopnia studiów na kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych. Wśród sygnatariuszy znaleźli się przedstawiciele Wydziału Chemicznego, Wydziału Elektrycznego, Wydziału Inżynierii Materiałowej, Wydziału Transportu oraz Wydziału Fizyki. Wydziałem partnerskim w tej inicjatywie jest również Wydział Mechatroniki.

Wystawa Wydziału Wzornictwa ASP na obchodach Dnia Wydziału SiMR PW/fot. Biuletyn PW

Kolejnym punktem programu obchodów były wystąpienia zaproszonych gości, m.in. z Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na zakończenie części oficjalnej wręczono dyplomy absolwentom Wydziału SiMR.

Po południu odbył się piknik z turniejem siatkówki, wystawą Kół Naukowych oraz prezentacją Partnerów Przemysłowych Wydziału SiMR. Obchodom Dnia Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej towarzyszyła wystawa prac studentów Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

12 maja został ustanowiony Dniem Wydziału przez Radę Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych na mocy uchwały podjętej w dniu 18 marca 2015 r.

Powiązany materiał:
Szerokie horyzonty Kampusu Południowego w rozmowie z prof. S. Radkowskim, Dziekanem Wydziału SiMR

Zdjęcia: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Twoje życie będzie takie, jakim uczynią je Twoje myśli.

Marek Aureliusz

"

22
Cze

Walka o wolność i tożsamość narodową - wystawa

12:00 - 15:00

22
Cze

Friday@Five o bezpieczeństwie w biznesie

17:00 - 19:00

25
Cze

Systemy Logistyczne Teoria i Praktyka

09:00 - 27 Cze 12:30

24
Sie

Konferencja Pokazać - Przekazać

08:00 - 25 Sie 20:00

19
Wrz

Students' Science Conference

08:00 - 22 Wrz 20:00

7
Lis

V Forum Budowlane

08:00 - 8 Lis 20:00

22
Lis

Aqua - problemy inżynierii środowiska

08:00 - 20:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja Komunikacji Społecznej

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW