Seminarium Technologii Rakietowych

16 stycznia 2015 r. w Gmachu Głównym odbyło się seminarium uczestników Programu Interdyscyplinarnego Kształcenia Doktorantów w zakresie Technologii Rakietowych. Projekt realizowany jest Politechnice Warszawskiej.

Doktoranci z różnych wydziałów PW spotkali się z Radą Programową oraz opiekunami naukowymi, aby przedstawić wyniki prowadzonych przez siebie badań, związanych z technikami rakietowymi. Prezentacje dotyczyły m.in. własności paliw rakietowych, detekcji rakiet, sterowania gazodynamicznego pociskiem rakietowym oraz układu linearyzacji.

Debata pokazała jak bardzo interdyscyplinarnym projektem jest rakieta, a współpraca nad nią osób z różnych dziedzin naukowych (chemia, elektronika, mechanika itp.), przynosi korzyści w postaci lepszego produktu. Widoczne są także efekty w zakresie indywidualnego rozwoju i poszerzenia wiedzy zarówno doktorantów, jak i niekiedy także profesorów.

Program IKD-TR został ustanowiony w Politechnice Warszawskiej na mocy Zarządzenia Rektora PW nr 34/2013 z dnia 4 września 2013 r. w sprawie uruchomienia Programu Interdyscyplinarnego Kształcenia Doktorantów w zakresie Technologii Rakietowych. Uczestnikami są doktoranci różnych wydziałów PW na mocy podpisanych przez Dziekanów porozumień. Program uzupełnia działania prowadzone w Centrum Badawczym Obronności i Bezpieczeństwa Politechniki Warszawskiej.

Podobne materiały:

Innowacyjne formy kształcenia UT3
Politechnika włącza się w prace na rzecz bezpieczeństwa
Systemy rakietowe dla Polski. Spotkanie prasowe w Politechnice Warszawskiej

Źródło: KK