Wystawcy Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2015 z szansą na nagrodę ProJuvenes

Nasza Uczelnia otrzymała aż 10 nominacji w 4 kategoriach nagrody ProJuvenes 2015 przyznawanej przez Parlament Studentów RP. Wśród nich są m.in. zrealizowane projekty studentów Kół Naukowych.

Konkursy, pokazy robotów i technologii wykorzystywanych przez Koła Naukowe PW oraz wiele innych ciekawostek stało udziałem tych wszystkich, którzy w dniach 28-29 października 2015 r. odwiedzili Dużą Aulę Gmachu Głównego PW. Ze strony władz Uczelni Targi otworzył prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej.

Prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich PW oraz Joanna Rak, Przewodnicząca Zarządu Rady Kół Naukowych otwierają XII edycję Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2015/fot. BPW

Fotogaleria Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2015

W tej dwudniowej imprezie wzięło udział 60 Kół naukowych prezentujących swój dorobek. Wśród atrakcji zobaczyliśmy m.in.:

• robota sterowanego przy pomocy impulsów elektrycznych wytworzonych podczas pracy mięśni,
  • elektrycznego gokarta (Koło Naukowe ADek),
  • samoloty wykonane przez Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE AeroDesign (zdobywcę trzech medali na zawodach SAE Aero Design East),
  • projekt koncepcyjnego pojazdu miejskiego PAKS (opracowany przez Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów, II miejsce Shell Eco Marathon),
  • projekt satelity PW-Sat,
  • silnik pulsacyjny (zaprojektowany przez Koło Naukowe Napędów MELprop),
  • pokaz gier stworzonych przez Koło Naukowe Twórców Gier Polygon,
  • laserową harfę (Koło Naukowe Muzyka i Akustyka),
  • labirynt pneumatyczny,
  • pokaz druku 3D,
  • i wiele innych.

W uznaniu osiągnięć roku 2015 Politechnika Warszawska otrzymała aż 10 nominacji w 4 kategoriach nagrody ProJuvenes przyznawanej corocznie przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Tym samym nasza Uczelnia zdominowała kategorię „Naukowy projekt roku”, w którym pięć - z sześciu zgłoszonych projektów - realizowanych jest przez przedstawicieli PW.

Kultura studencka

Media studenckie

Naukowy projekt roku

• PW-Sat2 (Studenckie Koło Astronautyczne SKA Wydział MEiL PW)
  • Proteza dla psa Bero (Koło Naukowe Biomech, WIP PW)
  • WUT Solar Boat (Koło Naukowe Konstruktor, WIP PW oraz Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Projektami SGH)
  • Kropelka 2.0 (Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów SKAP, Wydział MEiL PW)
  • Program rakiet A i H (Studenckie Koło Astronautyczne SKA, Wydział MEiL PW)

Studia bez barier

Uwaga: głosy na poszczególnych nominowanych można oddawać za pośrednictwem strony internetowej do 6 listopada, do godz. 20:30. Codziennie można oddać jeden głos w danej kategorii.

Do rywalizacji studenci mogli także przystąpić w Konkursie na najlepszego wystawcę XII Targów Kół i Organizacji Studenckich KONIK 2015. Kryteria ocen uwzględniały następujące parametry: interakcja wystawców z odwiedzającymi, estetyka stanowiska, zagospodarowanie przyznanej powierzchni, zgodność prezentacji ze zgłoszeniem. Zwycięzcą - podobnie jak w ubiegłym roku - zostało Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej GEOIDA z Kołem Naukowym Geodezji i Kartografii, które otrzymało również Nagrodę Publiczności na najlepszego wystawcę XII Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2015. Drugie miejsce w konkursie miejsce przypadło Kołu Naukowemu Robotykòw, a trzecie miejsce zajęło Koło Naukowe Mikroelektroniki i Nanoelektroniki. Wyróżnienia powędrowały do KFF Focus i Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej Wakans.

Zwycięzcy i wyróżnieni XII edycji Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2015/fot. BPW

Targi są imprezą cykliczną organizowaną przez Radę Kół Naukowych PW oraz Samorząd Studentów PW. Rada Kół Naukowych PW jest organem, który wspiera najbardziej innowacyjne projekty oraz najaktywniejszych studentów. W Politechnice Warszawskiej funkcjonuje obecnie ponad 100 Kół Naukowych, działających we wszystkich dziedzinach nauki i techniki - od biotechnologii, przez wytwarzanie nowoczesnych materiałów, aż po konstrukcję zaawansowanych technologicznie robotów i pojazdów. W swojej działalności Koła stawiają na innowacyjność, ale jednocześnie na praktyczne zastosowania. Każdego roku w czasie targów Gmach Główny Politechniki Warszawskiej odwiedza ok. 5 tys. osób.