Polsko-portugalska współpraca

Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i Rada Koordynująca Uczelni Technicznych w Portugalii (CCISP) były organizatorami Międzynarodowego Forum Akademickiego, które odbyło się w Politechnice Opolskiej.

Porozumienie z uczelnią z Meksyku

Politechnika Warszawska będzie współpracować z meksykańskim Uniwersytetem Politechnicznym w San Luis Potosi.

UDT partnerem Politechniki Warszawskiej

Urząd Dozoru Technicznego podpisał porozumienie z Politechniką Warszawską w zakresie współpracy w obszarze naukowym, badawczym i edukacyjnym, dotyczącym tematyki bezpieczeństwa technicznego.

Podpisano trójstronne porozumienie

Politechnika Warszawska podpisała porozumienie o współpracy ze spółką General Electric Company Polska (GECP) oraz Instytutem Lotnictwa.

Wizyta delegacji z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie

W połowie października Politechnika Warszawska gościła delegację z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie (TUB).

Metodyka oceny ryzyka

Wydział Zarządzania PW uczestniczy w projekcie badawczym analizy ryzyka w zarządzaniu kryzysowym Państwa.

Polsko-portugalska współpraca

Nominacje do nagrody środowiskowej Volvo

The Volvo Environment Prize Foundation zaprasza do zgłaszania nominacji do nagrody przyznawanej za wybitne innowacje i odkrycia naukowe z dziedziny ochrony środowiska.

UDT partnerem Politechniki Warszawskiej

Porozumienie z uczelnią z Meksyku

Konkurs dla startupów

„From Poland to Silicon Valley” to konkurs dla startupów z sektora ICT i High-Tech, dedykowany polskim przedsiębiorstwom, które chcą rozpocząć działalność na rynkach światowych lub pozyskać inwestora w Dolinie Krzemowej.

XVIII Płockie Targi Pracy

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku odbyły się XVIII Płockie Targi Pracy.

Nowa strona BRPS

Biuro Rozwoju Projektów Strategicznych Politechniki Warszawskiej uruchomiło nową stronę internetową. Można na niej znaleźć m.in. informacje o programach operacyjnych.

Powstała Rada wspierająca PW w Płocku

Przy Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku powołano Radę ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego.

Astronomiczna konferencja w PW

Politechnika Warszawska oraz Centrum Nauki Kopernik byli gospodarzami międzynarodowej konferencji naukowej Communicating Astronomy with the Public 2013 (CAP 2013).

Prof. Zdobysław Flisowski laureatem "IEC 1906 Award"

Nagrodę przyznaje Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna za wybitny wkład w działalność normalizacyjną na międzynarodowej arenie. Jednym z jej tegorocznych laureatów jest prof. Zdobysław Flisowski, wykładowca Politechniki Warszawskiej.

Wynalazcy w Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska była współorganizatorem oraz gospodarzem siódmej edycji Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków. Podczas tej trzydniowej imprezy zaprezentowało się ponad 120 wystawców.

III Seminarium Naukowo-Przemysłowe

W Sali Senatu Politechniki Warszawskiej 4 października odbyło się seminarium poświęcone zagadnieniom odnawialnych źródeł energii i napędów.

PW Junior: inauguracja roku akademickiego

Gimnazjaliści oraz uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych rozpoczęli nowy rok akademicki w ramach PW Junior. Uroczysta inauguracja odbyła się 2 października w Dużej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.