Nawiązanie współpracy z Tianjin University

W dniu 28 maja 2018 r. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele chińskiego Tianjin University. Uczelnie podpisały list intencyjny oraz umowę dotyczącą wymiany studentów. Była to pierwsza wizyta przedstawicieli TJU w PW.

Wizyta Rektora Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Charkowie

Wizyta Rektora prof. Yevgena I. Sokola była związana rozpoczęciem współpracy naukowej i dydaktycznej pomiędzy Politechniką Warszawską i Narodowym Uniwersytetem Technicznym w Charkowie „Charkowskim Politechnicznym Instytutem”.

Komisja sejmowa przyjęła Konstytucję dla Nauki

Sejmowa komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży przyjęła zdecydowaną przewagą głosów projekt ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce. Za przyjęciem Konstytucji dla Nauki głosowało 20 posłów, siedmiu wstrzymało się od głosu, a jeden był przeciw.

Wizyta delegacji z Beijing Municipal Bureau of Human Resources and Social Security z Chin oraz Ambasady Chin

W dniu 25 maja 2018 r. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele Beijing Municipal Bureau of Human Resources and Social Security oraz Amabasady Chin w Warszawie.

Poznaliśmy wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018. Po raz 13. z rzędu została najlepszą techniczną uczelnią w kraju. Ponadto, podobnie jak przed rokiem, zajęła pierwsze miejsce w kryterium Absolwenci na rynku pracy.

Jubileusz 70-lecia Katedry Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

21 maja 2018 roku w Teatrze Polskim w Poznaniu odbyły się obchody Jubileuszu 70-lecia Katedry Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, bliskiego partnera Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Uczelnia z funkcją miastotwórczą

Politechnika Warszawska jest dobrze postrzegana przez władze miasta i regionu. Uczestniczy we wszystkich ważniejszych przedsięwzięciach natury społecznej, oświatowej i gospodarczej - mówi prof. Janusz Zieliński, Prorektor PW ds. Filii.

Politechnika Warszawska podpisała porozumienie z APS Energia

Wspólne realizacje projektów mających na celu zwiększenie poziomu wiedzy branżowej wśród studentów i absolwentów PW - między innymi takie zadania przewiduje porozumienie podpisane między Politechniką Warszawską a APS Energia.

Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW

12 maja ustanowiony jest Dniem Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW. W tym roku obchody przypadły na piątek 11 maja. Podczas uroczystej Rady Wydziału SiMR prof. Stanisław Radkowski nawiązał m.in. do wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości.

Nowe zadania inwestycyjne w Politechnice Warszawskiej

W roku 2014 Senat Politechniki Warszawskiej przyjął Wieloletni Program Inwestycyjny Politechniki Warszawskiej na lata 2015-2026. Uczelnia intensywnie wprowadza do realizacji jego założenia, korzystając z własnych środków finansowych.

Samsung przekazuje darowiznę dla Politechniki Warszawskiej

9 maja 2018 r. Politechnika Warszawska otrzymała sprzęt multimedialny, który posłuży do prezentacji wydarzeń i projektów realizowanych w naszej Uczelni. W tym samym dniu w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyły się warsztaty naukowe.

Politechnika Warszawska i Akademia Marynarki Wojennej zacieśniają współpracę

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt i Rektor-Komendant Akademii Marynarki Wojennej komandor prof. dr hab. Tomasz Szubrycht podpisali porozumienie o współpracy.

Konferencja Miasto i Transport 2018

Politechnika Warszawska gościła uczestników Konferencji Miasto i Transport 2018. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był transport ładunków i modelowanie ruchu. Spotkanie odbyło się 25 kwietnia br. w Małej Auli PW.

Podsumowanie międzynarodowej konferencji: GETM3 Warsaw Sandpit

GETM3 Warsaw Sandpit: konferencja, warsztaty i networking blisko 40 badaczy reprezentujących 8 narodowości sieciowało się podczas 3 dni konferencji i warsztatów w Warszawie i Płocku.

Rektorzy apelują o większe inwestycje w edukację i badania

Przedstawiciele konferencji rektorów uczelni z Polski, Niemiec i Francji zaapelowali do Komisji Europejskiej, rządów krajów członkowskich oraz Parlamentu Europejskiego o zwiększenie inwestycji w edukację, badania i innowacje.

Seminarium z okazji obchodów 50-lecia Klubu Rzymskiego

W Sali Senatu Politechniki Warszawskiej przeprowadzono seminarium z okazji 50-lecia Klubu Rzymskiego. W spotkaniu, które odbyło się 25 kwietnia 2018 roku wziął udział dr Anders Wijkman, jeden z dwóch Prezydentów Klubu.

X-lecie Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej

Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej świętuje w tym roku dziesięciolecie istnienia. Uroczystą galę obchodów jubileuszu zorganizowano 25 kwietnia 2018 roku w warszawskim Teatrze Syrena.

W dniach 12-13 kwietnia 2018 roku władze Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej wzięły udział w V Forum Dziekanów Wydziałów Ekonomii i Zarządzania Uczelni Technicznych i Wojskowych.

10-lecie Centrum Studiów Zaawansowanych PW

Obchody 10-lecia działalności CSZ PW odbyły się w dniu 12 kwietnia 2018 r. w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Gościem specjalnym był prof. Ian Stewart z Uniwersytetu w Warwick w Wielkiej Brytanii, który wygłosił odczyt pt. How to Tell the Ducks from the Rabbits Mathematics of Visual Illusions.

Wydział MiNI podpisuje porozumienie z Ministerstwem Finansów

Ministerstwo Finansów będzie współpracować z kolejnym wydziałem Politechniki Warszawskiej w zakresie działalności naukowej, badawczej i realizacji wspólnych projektów w obszarze analitycznym oraz infrastruktury IT.