Życzenia Rektora PW na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok 2018

Profesor Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

25 lat Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej

W dniu 8 grudnia 2017 roku na Wydziale Transportu odbyły się obchody Jubileuszu 25-lecia Wydziału. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele świata biznesu oraz instytucji współpracujących z Wydziałem.

Inkubator innowacyjności - spotkanie i networking

13 grudnia 2017 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyło się spotkanie podsumowujące pierwsze sześć miesięcy jego funkcjonowania.

Grudniowe promocje doktorskie i habilitacyjne 2017

- To będzie trudny rok, ale niezwykle inspirujący, wpływający na wiele kolejnych lat - mówił prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej podczas promocji doktorskich i habilitacyjnych, które wręczono 15 grudnia 2017 roku.

Kolejny krok we współpracy UCBOiB PW z CSST GIST

Na zaproszenie strony koreańskiej w dniach 6-7 grudnia 2017 r. delegacja Uczelnianego Centrum Bezpieczeństwa i Obronności PW (UCBOiB) wzięła udział w specjalnym seminarium, zorganizowanym przez Gwangju Institute of Science and Technology.

Wizyta delegacji z Khazar University w Baku

Dnia 7 grudnia 2017 r. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele Khazar University w Baku (Azerbejdżan). Gości przyjęli prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów oraz Marta Szajnowska-Ksit, p.o. Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej.

100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość

W Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zainaugurowano obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setnej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską i USA.

Konferencja DEMIST’17

Niemal dwieście pięćdziesiąt osób wzięło udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej DEMIST’17 - Digital Economy - Marketing, Innovation, Society & Technology - która odbyła się 24 listopada br. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

NICA Days 2017

W dniach 6-10 listopada 2017 roku odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa NICA Days 2017, związana z powstającym właśnie w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej (Rosja) nowym kompleksem badawczym akceleratora NICA.

Druga ustawa o innowacyjności podpisana w Politechnice Warszawskiej

Prezydent RP Andrzej Duda, w obecności Wicepremiera Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podpisał drugą ustawę o innowacyjności. Spotkanie odbyło się 24 listopada 2017 roku w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej.

Zaciśnienie współpracy Rektorów z Polski i Ukrainy

W dniu 14 listopada 2017 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego została podpisana umowa trójstronna o partnerstwie i współpracy między Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundacją Rektorów Polskich (FRP) a Związkiem Rektorów Uczelni Ukrainy (URHEIU).

Konferencja Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych

W trakcie obchodów Święta PW, w dniach 16-18 listopada 2017 roku, Politechnikę Warszawską odwiedzili Prorektorzy ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych.

Wizyta delegacji z University of Electric Science and Technology z Chin w Politechnice Warszawskiej

W dniu 14 listopada 2017 roku Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele University of Electronic Science and Technology z Chin. Delegację przyjęli Prorektor ds. Studiów prof. Krzysztof Lewenstein oraz p.o. Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej Marta Szajnowska-Ksit.

Konferencja liderów zarządzania uczelniami LUMEN 2017

W dniach 13 i 14 listopada w Warszawie miała miejsce „Konferencja liderów zarządzania uczelniami LUMEN 2017”. Podczas spotkania ogłoszono również zwycięzców konkursu LUMEN 2017.

Wykład głównego technologa Lockheed Martin w Politechnice Warszawskiej

Dr Dana "Keoki" Jackson, Chief Technology Officer Lockheed Martin, wygłosił wykład dla studentów pt. „Adaptive Innovation” na Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Sesja historyczna i złożenie kwiatów

Po uroczystym posiedzeniu Senatu Politechniki Warszawskiej, 15 listopada 2017 r., odbyła się sesja historyczna z okazji 100-lecia utworzenia Armii Błękitnej generała Hallera. Władze uczelni i goście złożyli też kwiaty w hołdzie Studentom Politechniki Warszawskiej poległym w walce o wolność i niepodległość.

Politechnika Warszawska na targach edukacyjnych na Ukrainie

W dniach 9-11 listopada 2017 roku Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej prezentował swoją ofertę na targach edukacyjnych w Charkowie. W skład delegacji polskiej weszli Łukasz Pojezierski z Wydziału Zarządzania PW oraz Zenoviya Shits z Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Politechnika Warszawska we wspólnej inicjatywie z Krajową Szkołą Administracji Publicznej

Krajowa Szkoła Administracji Publicznej, Wydział Zarządzania PW oraz Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie wspólnie zorganizowali ogólnopolskie seminarium poświęcone cyberbezpieczeństwu. Inicjatywa odbyła się w ramach „Forum Zarządzania Publicznego”.

Politechnika Warszawska rozwija współpracę z Chinami

W ostatnich latach daje się zauważyć rozwój współpracy Politechniki Warszawskiej z uczelniami i firmami z Chin. Przyczyny tego stanu rzeczy można upatrywać w chińskim projekcie Nowego Jedwabnego Szlaku, łączącego Europę Środkową z Chinami.

Nawiązanie współpracy z Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego

Politechnika Warszawska podpisała porozumienie z Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego o współpracy w zakresie realizacji celów naukowych, edukacyjnych i usług na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego.