Biuletyn PW / Wydarzenia / Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dla 25-lecia Wolności

Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dla 25-lecia Wolności w Politechnice

Obchody rocznicowe 4 czerwca 1989 są okazją do upamiętnienia wydarzeń, które w ubiegłym wieku przyczyniły się do odzyskania Wolności. Z tej okazji Politechnika Warszawska organizuje cykl wydarzeń, które objął patronatem Prezydent RP.

25. rocznica przemian demokratycznych w Polsce realizowana jest niemal przez wszystkie środowiska w Polsce. Ludzie nauki również włączyli się w działania promocyjne pod wspólnym hasłem „Nauka to wolność” pod auspicjami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W Politechnice Warszawskiej kalendarz rocznicowych wydarzeń zyskał specjalne wyróżnienie „Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności”.

W liście skierowanym do Biura Rektora, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Sekretarz Stanu, Sławomir Rybicki podsumowuje ten fakt słowami: „Jest ono nadawane dla uhonorowania przedsięwzięć, które podobnie jak inicjatywy realizowane przez społeczność Politechniki Warszawskiej - nawiązują do wydarzeń 1989 roku, przypominają wyjątkową atmosferę tamtych miesięcy i zachęcają do wspólnego świętowania zwycięstwa wolności i solidarności.”

Plan wydarzeń obchodów rocznicowych

• 17 maja 2014 r. parada studentów uczelni warszawskich z udziałem rektorów podczas Juwenaliów, z wykorzystaniem banerów „Nauka to Wolność”;
  • 16 czerwca 2014 r. uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych z wykładem „25 lat Wolności – Politechnika Warszawska” dr Andrzeja Smirnowa – pierwszego przewodniczącego NSZZ Solidarność w Politechnice Warszawskiej;
  • 1 października 2014 r. inauguracja roku akademickiego 2014/2015 z  wykładem inauguracyjnym prof. Jerzego Woźnickiego, nawiązującym do hasła „Nauka to Wolność”;
  • 14 listopada 2014 r. obchody Święta Politechniki:

- uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej z wykładem „25 lat Wolności – Polska w Europie”,

- zasadzenie przez znakomitych Gości i Rektora PW Dębu Wolności z kapsułą wolności na terenie centralnym PW,

- dyskusja panelowa „25 lat wolności – skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy” z udziałem J. Buzka, O. Dziekońskiego, W. Findeisena, M. Grabskiego, S. Kozieja, J. Woźnickiego;

Podobne materiały:

Politechnika Warszawska Filia w Płocku rozpoczęła rok akademickich wyzwań
Politechnika Warszawska zainaugurowała nowy rok akademicki
Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych
Wyłącz system 4 czerwca
List od Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
„Nauka to Wolność” z Profesorem Leonem Gradoniem
Studenci Politechniki Warszawskiej wśród 25 „Ludzi Wolności”

Foto: Dział Fotomedyczny WUM

Kiedy nie wiesz