Studenci Doktoranci Absolwenci

Cztery dyplomy obronione w PW w finale konkursu na najlepszą pracę o profilu mechanicznym

Cztery prace dyplomowe obronione w Politechnice Warszawskiej znalazły się w finale XX Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP).

Absolwenci i doktoranci PW z nagrodami Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii

Ogłoszono wyniki Konkursu o Nagrodę Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa. W gronie laureatów znalazło się 15 absolwentów i doktorantów PW.

Nagrody Ministra Rozwoju. Pracy i Technologii w dziedzinie geoinformacji

Cztery prace dyplomowe zrealizowane w PW zostały nagrodzone w Konkursie o Nagrodę Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie, publikacje oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie geoinformacji.

Zajęcia piątkowe w środę

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 31 marca 2021 r. (środa) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć w piątek.

Doktoranci z PW zaprojektują miasto w Czechach

Doktoranci ze Szkoły Doktorskiej Politechniki Warszawskiej zdobyli pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Architektoniczno-Urbanistycznym na zagospodarowanie pofabrycznych terenów w czeskim mieście Náchod.

Z Ziemi na Marsa

W dniach 23-27 lutego 2021 r. studenci Wydziału Geodezji i Kartografii PW uczestniczyli w pomiarach form eolicznych występujących w Słowińskim Parku Narodowym, które pozwolą na weryfikację dokładności pomiarów analogicznych form występujących na Marsie.

Bezpłatne szkolenia online dla studentów PW

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zaprasza studentów czterech ostatnich semestrów studiów I lub II stopnia w Politechnice Warszawskiej na bezpłatne szkolenia online. Rekrutacja trwa do 3 marca 2021 r.

27. Inżynierskie Targi Pracy Online

Inżynierskie Targi Pracy co roku dają możliwość, aby osobiście porozmawiać z przedstawicielami najbardziej innowacyjnych firm, poznać ich oczekiwania, a także zdobyć pracę swoich marzeń. Tegoroczna edycja odbędzie się w nowej odsłonie - jako wydarzenie online.

Biuro Karier zaprasza do III edycji Programu Mentoringowego

III edycja Programu Mentoringowego właśnie się rozpoczęła. Program dedykowany jest studentkom i studentom od trzeciego roku, zapraszani są również absolwenci lat 2019 - 2021. Mentorzy reprezentują branże od IT, logistyki, po produkcję i zarządzanie w biznesie.

„Pracodawca dla inżyniera” - ankieta dla studentów

Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem PW oraz Stowarzyszenie Studentów BEST zapraszają studentów do udziału w II edycji badania „Pracodawca dla inżyniera”.

Samochód „Selfie” zwyciężył w zawodach Carolo-Cup@Home

Studenci Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW zwyciężyli w Carolo-Cup@Home w kategorii Basic. W międzynarodowych zawodach rozgrywanych w dniach 25 stycznia - 12 lutego 2021 r. rywalizowały samochody autonomiczne małej skali - po raz pierwszy zdalnie.

MedBiz Innovations Program

Umożliwienie współpracy studentom uczelni biznesowych, technicznych i naukowych z przedsiębiorstwami i studentami z całego świata to główny cel MedBiz Innovations.

Kandydaci do Rady Młodych Naukowców poszukiwani

Do 22 lutego 2021 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki prowadzi nabór kandydatów do Rady Młodych Naukowców VII kadencji. Jej głównym zadaniem jest wspieranie dokonań młodych badaczy w Polsce. Wyboru członków Rady dokona Minister Edukacji i Nauki.

Naukowiec z Wydziału Inżynierii Lądowej z podwójnym doktoratem

Dr inż. Piotr Prochoń z Wydziału Inżynierii Lądowej obronił prestiżowy podwójny doktorat. Stopień doktora uzyskał w Politechnice Warszawskiej oraz w belgijskim L'Université De Liège, z którym PW współpracuje w ramach umowy dwustronnej od 20 lat.

Nagrody Prezydenta Miasta Płocka w ramach konkursu „Dyplom dla Płocka”

2 lutego 2021 r. w Auli PW Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Prezydenta Miasta Płocka w ramach konkursu „Dyplom dla Płocka” za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Adrian Kopytowski ponownie przewodniczącym Rady Doktorantów PW

28 stycznia 2021 r. Adrian Kopytowski z Wydziału Inżynierii Produkcji został przewodniczącym Rady Doktorantów Politechniki Warszawskiej w kadencji 2021. Funkcję tę będzie sprawował drugi rok z rzędu.

Zarządzenie Rektora PW w sprawie prowadzenia zajęć dydaktycznych w semestrze letnim

27 stycznia 2021 r. Rektor PW wydał Zarządzenie w sprawie prowadzenia zajęć dydaktycznych w Politechnice Warszawskiej w okresie od 20 lutego do 16 czerwca 2021 r.

Nowe władze Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej

23 stycznia 2021 r. wybrano nowe władze Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Nowym przewodniczącym SSPW został Michał Rodowski z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

Nowy Zarząd Rady Kół Naukowych PW

Karina Tomborek z Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej „Wakans” została Przewodniczącą Rady Kół Naukowych w kadencji 2020/2021.

Nagrody Starosty Płockiego

20 stycznia 2021 r.  w Auli PW Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Starosty Powiatu Płockiego Ziemskiego za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.