Studenci Doktoranci Absolwenci

Absolwenci PW nagrodzeni w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich

W ogólnopolskim konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich na dyplomy magisterskie obronione w 2019 r. nagrodę główną oraz wyróżnienie otrzymali absolwenci Wydziału Architektury PW.

Mgr Agnieszka Kucharska wyróżniona podczas Konferencji IwZ'2020

Agnieszka Kucharska z Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej podczas tegorocznej edycji konferencji „Informatyka w Zarządzaniu” otrzymała wyróżnienie dla doktoranta za najlepszy artykuł naukowy pod tytułem „Dojrzałość świadczenia usług IT przez uczelnie publiczne w Polsce”.

PKN ORLEN nagrodził najlepsze prace dyplomowe

3 grudnia 2020 r. w Auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Prezesa PKN ORLEN S.A. za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. 

Nagroda Prezesa CNH Industrial Polska

26 listopada 2020 r. w Auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Prezesa Zarządu CNH Industrial Polska Sp. z o.o. za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku z kierunku Mechanika i budowa maszyn. 

Menadżer Start-upu dla studentów PW - rekrutacja

Do 6 grudnia 2020 r. studenci Politechniki Warszawskiej zainteresowani rozwojem kompetencji menadżerskich, personalnych i społecznych mogą zgłosić się do programu „Menadżer Start-upu”, organizowanego przez Inkubator Innowacyjności PW. 

A w ogóle, to da się żyć i studiować online jednocześnie?

Zespół doradców Biura Karier Politechniki Warszawskiej w składzie: Ewa Kluczek-Woźniak, Joanna Dostal-Kielczyk oraz Aneta Dreksler o wyzwaniach w życiu i studiowaniu online.

Nagrody Przewodniczącego Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

25 listopada 2020 r. w Auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Przewodniczącego Rady Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku z kierunku Budownictwo. 

Nagrody Prezesa Basell Orlen Polyolefins

18 listopada 2020 r. w Auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Prezesa Basell Orlen Polyolefins za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku z kierunku Technologia chemiczna.

Nagrody dla PW w konkursie StRuNa 2020

Koło Naukowe Humanoid, Koło Naukowe Robotyków i WUT Racing zostały docenione w ogólnopolskim konkursie StRuNa. Politechnika Warszawska znalazła się również wśród laureatów „Nagród 10-lecia”.

Dofinansowanie na umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich PW

Politechnika Warszawska została jednym z 10 beneficjentów prestiżowego programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej „STER - Umiędzynarodowienie szkół doktorskich”. Program, zaplanowany na trzy lata, ma zwiększyć współpracę międzynarodową Szkół Doktorskich PW.

Laureaci Złotej Kredy 2020

Po raz jedenasty studenci Politechniki Warszawskiej wyróżnili najlepszych wykładowców. Oto lista laureatów Złotej Kredy.

Zajęcia środowe w piątek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 13 listopada 2020 r. (piątek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć w środę.

Wybory do Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej

Do 8 listopada 2020 r. trwają zgłoszenia do wyborów do organów Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej na kadencję 2021.

Studenci PW wśród laureatów konkursu „Forum Młodych Mistrzów”

Studenci PW zdobyli trzy nagrody w ogólnopolskim konkursie „Forum Młodych Mistrzów”, zorganizowanym w ramach XXVI Forum Teleinformatyki „System informacyjny państwa wobec globalnej transformacji cyfrowej”. Wydarzenie odbyło się w dniach 24-25 września 2020 r.

Challenger 2.0 - warsztaty design thinking i design services

Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji NextGenLab powołane przez Retail Institute zaprasza studentów, absolwentów i młodych pracowników naukowych na warsztaty online z zakresu design thinking i design services, będące częścią programu edukacyjnego Challenger 2.0. Zgłoszenia można przesyłać do 16 października 2020 r.

Konkurs 3Mind dla kół naukowych

Firma 3M zachęca koła naukowe, młodych naukowców i kreatywne umysły do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie 3Mind. Tematem tegorocznej, piątej edycji jest wykorzystanie możliwości przemysłu 4.0 dla realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

Przedłużenie rekrutacji na studia dla kandydatów z Białorusi

Politechnika Warszawska, biorąc pod uwagę aktualną sytuację polityczno-społeczną na Białorusi, przedłuża termin rekrutacji na studia w języku polskim i w języku angielskim dla kandydatów z Białorusi do 30 września 2020 r. Wnioski będą rozpatrywane indywidualnie.

Rekrutacja do programu „Akademia First Step”

Inkubator Innowacyjności PW zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej, którzy nie mają jeszcze pomysłu na biznes albo są w początkowej fazie rozwoju projektu, do udziału w „Akademii First Step”. Termin zgłoszeń mija 17 września 2020 r.

Diamentowy Grant 2020 dla studentki Wydziału Fizyki PW

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął dziewiąty konkurs w ramach programu Diamentowy Grant. W gronie laureatów znalazła się studentka Wydziału Fizyki PW.

Nowe programy stypendialne dla doktorantów PW

Politechnika Warszawska uruchomiła nowe programy stypendialne wspierające rozwój naukowo-badawczy doktorantów. Są one finansowane ze środków projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”.