Studenci Doktoranci Absolwenci

Dwa medale dla PW w aerobiku sportowym

Zdjęcie medalistów Akademickich Mistrzostw Polski w aerobiku sportowym

Srebro i brąz - z takim dorobkiem wracają studenci PW z Akademickich Mistrzostw Polski w aerobiku sportowym. Zawody odbyły się w dniach 23-24 kwietnia 2022 r. w Krakowie.

Studencki pomysł na pomoc osobom z Ukrainy

Zdjęcie przedstawiające wyróżniony zespół odbierający nagrodę w postaci symbolicznego czeku

Aplikacja łącząca uchodźców z miejscami, w których mogą otrzymać pomoc to kolejne rozwiązanie nagrodzone w konkursie Datathon #OtwarteDane. Opracowali ją studenci Politechniki Warszawskiej i Politechniki Śląskiej.  

Zajęcia poniedziałkowe w środę

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 20 kwietnia 2022 r. (środa) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć w poniedziałek. 

Aplikacja School Finder pomoże rodzicom uczniów z Ukrainy

Zdjęcie przedstawiające wyróźniony zespół odbierający nagrodę w postaci symbolicznego czeku

Zespół absolwentów Politechniki Warszawskiej i studentów Wojskowej Akademii Technicznej opracował aplikację mobilną umożliwiającą rejestrację ukraińskich dzieci w polskich szkołach. Projekt został wyróżniony w konkursie Datathon #OtwarteDane.

Studenci architektury nagrodzeni w międzynarodowym konkursie

Zofia Zimowska, Hanna Batyńska i Aleksander Barnaś zajęli drugie miejsce w konkursie 120 Hours, organizowanym przez Szkołę Architektury i Projektowania z Oslo. Nasi studenci są jedynymi reprezentantami Polski docenionymi przez jurorów. 

Nasi studenci na liście najzdolniejszych młodych Polaków

Julia Kosińska z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Adam Galant z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych znaleźli się wśród laureatów konkursu „25 przed 25”, w którym doceniane są utalentowane i ambitne osoby do 25. roku życia.

Judocy PW z medalami Akademickich Mistrzostw Polski

Trwa kolejny sezon Akademickich Mistrzostw Polski. Ponad dwadzieścia tysięcy uczestników rywalizuje w trzydziestu pięciu dyscyplinach. Za nami pierwsze sukcesy - judocy z Politechniki Warszawskiej zdobyli dwa srebrne i dwa brązowe medale.

Nasi studenci laureatami stypendium Ministra Edukacji i Nauki

Siedemnaście osób z Politechniki Warszawskiej otrzymało stypendia za znaczące osiągnięcia naukowe.

Ministerialne wsparcie dla studentów tworzących innowacje

Cztery projekty studenckich kół naukowych działających w PW uzyskało dofinansowanie w ramach drugiej edycji programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. 

Samochód „Selfie” na podium zawodów Carolo-Cup@Home

Studenci Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW zajęli trzecie miejsce w Carolo-Cup@Home 2022. W międzynarodowych zawodach rywalizowały samochody autonomiczne małej skali.

Sondaż #powiedzPW: Czego oczekujesz od Kampusu PW?

W najnowszym sondażu z cyklu #powiedzPW studenci, doktoranci i pracownicy naszej Uczelni mogą podzielić się swoją opinią na temat korzystania z Kampusu Centralnego PW.

Student PW zaprojektował robota, który pomoże straży pożarnej

„LIvE SAVER” - to nazwa zdalnie sterowanego robota mobilnego, który pomoże straży pożarnej w akcjach ratunkowych. Zaprojektował go Piotr Kurządkowski, student Wydziału Mechatroniki PW i strażak-ochotnik.

Studenci z Ukrainy mogą kontynuować edukację na PW

Uruchomiliśmy internetowy system rejestracyjny dla studentów z Ukrainy, którzy musieli przerwać swoje studia na ukraińskich uczelniach, a chcą aplikować o kontynuację studiów na PW. W systemie mogą rejestrować się wyłącznie studenci mający obywatelstwo ukraińskie lub polskie.

Medale z narciarskiego stoku

Antoni Szczepanik z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych dwukrotnie stanął na podium Akademickich Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim.

MedBiz Innovations Program dla studentów z pomysłami

Do 7 marca 2022 r. trwa rejestracja do programu mentoringowego „MedBiz Innovations Program 2022”, który umożliwia studentom realizację innowacyjnych pomysłów związanych z medycyną, nowymi technologiami i biznesem.

Rekrutacja do kolejnej edycji Programu Mentoringowego PW

Do 7 marca 2022 r. przyjmowane są zgłoszenia do Programu Mentoringowego Politechniki Warszawskiej, skierowanego do studentów co najmniej trzeciego roku oraz absolwentów do 12 miesięcy od ukończenia nauki.

Dwa dyplomy z PW nagrodzone w konkursie na najlepszą pracę o profilu mechanicznym

Dwie prace dyplomowe obronione w Politechnice Warszawskiej zostały nagrodzone w XXI Ogólnopolskim Konkursie o Dyplom i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP).

Studentka PW zaprojektowała budynek kooperatywy rodzinnej

Projekt domu wielorodzinnego na Starym Mokotowie autorstwa Alicji Głowackiej z Wydziału Architektury PW zwyciężył w studenckim konkursie im. Haliny Skibniewskiej - „Zdrowy Dom”.

Przedsiębiorcze zespoły z pomysłem biznesowym na start

Do 23 lutego 2022 r. trwa rekrutacja do programu „Preinkubacja - szybki start dla przedsiębiorczych” prowadzonego przez Inkubator Innowacyjności PW. Zgłaszać mogą się zespoły projektowe, które chciałby rozwijać własne pomysły biznesowe.

Prace absolwentów geodezji i kartografii najlepsze

Absolwenci Wydziału Geodezji i Kartografii PW zdominowali konkurs na najlepsze prace dyplomowe, organizowany przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Zdobyli prawie wszystkie nagrody.