Studenci Doktoranci Absolwenci

Wodny Azyl - instalacja studentów PW

Młodzi architekci z Politechniki Warszawskiej zaprojektowali instalację, która ma skłaniać do refleksji na temat obecności wody w naszym mieście. Wodny Azyl naszych studentów można oglądać do 7 sierpnia 2022 r. na placu przed ZODIAKIEM. 

Płocki „Grant na start”

Stypendia w wysokości 5 tys. złotych mogą zdobyć studenci w ramach programu miasta Płocka. Ubiegać się o nie mogą osoby przyjęte na pierwszy roku studiów, które uzyskały najwyższe wyniki postępowania kwalifikacyjnego w roku akademickim 2022/2023. 

Studenci PW stażystami Polish Space Fellowship Program

Zdjęcie przedstawia uczestników panelu dyskusyjnego konferencji w ramach której wręczono staże

Czterech studentów Politechniki Warszawskiej zdobyło staże w konkursie Polish Space Fellowship Program Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. Odbędą pięciomiesięczne, płatne staże w instytutach badawczych lub przedsiębiorstwach z sektora kosmicznego.

Grand Prix dla zespołu PW w konkursie „Dwa Oblicza”

Zdjęcie pokazujące projekt akademika

Zespół studentów z Wydziału Architektury PW oraz Wydziału Inżynierii Lądowej PW zdobył Grand Prix w konkursie Dwa oblicza jedna przyszłość betonu komórkowego i prefabrykacji betonowej. Zwycięski projekt to Siedlisko studenckie przy polu mokotowskim - akademik marzeń.

Absolwent PW wicemistrzem w kolarstwie

Zdjęcie przedstawia zwycięzców zawodów na podium

Krzysztof Łukasik, absolwent Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w maratonie MTB. Zawody odbyły się na liczącej 100 km górskiej trasie w Czechach.

Szkolenia z zakresu odnawialnych źródeł energii

Zdjęcie przedstawia studentów w sali wykładowej

Studenci Inżynierii Środowiska z Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku uczestniczą w dodatkowych szkoleniach z zakresu odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu zdobędą cenne na rynku pracy uprawnienia zawodowe, potwierdzające kwalifikacje do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci.

Regaty o Puchar Rektora PW rozegrane

Zdjęcie przedstawia uczestników regat na tle zalewu Zegrzyńskiego

Nasi najlepsi żeglarze studiują na Wydziałach: Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz Mechatroniki. Nad Zalewem Zegrzyńskim rozegrano siódme Regaty o Puchar Rektora PW. 

Nabór wniosków do Stypendium im. Mieczysława Króla

Zdjęcie przedstawia mężczyznę siedzącego przed ekranem laptopa

Do 24 czerwca 2022 r. można składać wnioski o stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2022/2023. 

Studenci PW w zwycięskich zespołach ENHANCE Challenge

Uczestnicy konkursu ENHANCE Challenge z zespołu pierwszego

Czworo studentów Politechniki Warszawskiej zwyciężyło wraz ze swoimi zespołami w konkursie ENHANCE Challenge zorganizowanym przez Politechnikę w Walencji. Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody finansowe oraz możliwość udziału w programie inkubacyjnym. 

Studentka Wydziału Chemicznego PW laureatką Studenckiego Nobla

Zdjęcie Aleksandry Bandzerewicz

Aleksandra Bandzerewicz, studentka technologii chemicznej na PW, otrzymała Studenckiego Nobla w kategorii Nauki przyrodnicze i energetyka.

Srebro dla szablisty z PW

Szabliści AMP na podium

W niedzielę, 6 czerwca 2022 r. zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szermierce. Piotr Szczepanik, szablista z Politechniki Warszawskiej wywalczył srebro w kategorii mężczyzn.  

Trzy złote medale dla studentów z koła naukowego SAE AeroDesign

Zdjęcie przedstawia studentów SAE AeroDesign z nagrodami i samolotami

Wielkim sukcesem zakończył się udział studentów w zawodach SAE Aero Design West. Po dwóch latach przerwy zespoły z koła naukowego SAE AeroDesign z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW wywalczyły trzy złote medale, czwarte miejsce i dodatkowe wyróżnienie.

Młodzi poligrafowie z wizytą w zakładach produkcyjnych Koenig&Bauer

Zdjęcie przedstawia grupę studentów przed maszynami drukującymi i introligatorskimi

Cyfryzacja, techniki pomiarowe i najnowsze generacje maszyn to główne punkty wycieczki studentów z Zakładu Technologii Poligraficznych PW do niemieckiej fabryki maszyn drukujących i introligatorskich w Radebeul.

Podium naszych żeglarzy

Zdjęcie medalistów Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie w klasyfikacji uczelni technicznych

Załoga Politechniki Warszawskiej zajęła trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie w klasie omega. Zawodnicy rywalizowali w Wilkasach koło Giżycka od 24 do 26 maja 2022 r.

Polskie miasta przyszłości oczami studentów

Wizualizacja miasta przyszłości przygotowana przez Koło Naukowe Architektury Jutra PW w ramach raportu „Polskie miasta przyszłości 2050 oczami młodych”

Samowystarczalne i ekologiczne, z zadowoloną oraz zintegrowaną społecznością – tak polskie miasta w 2050 r. widzą przyszli architekci i urbaniści. Swoją wizją podzielili się m.in. członkowie Koła Naukowego Architektury Jutra PW.

Drugi rok z rzędu srebro w pchnięciu kulą

Zdjęcie zawodników startujących w konkurencji pchnięciu kulą

Piotr Goździewicz z Politechniki Warszawskiej obronił srebrny medal w pchnięciu kulą podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Zawody rozegrane zostały w Poznaniu w dniach 20-22 maja 2022 r.

Srebro podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

Zdjęcie medalistów wyścigu ze startu wspólnego podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

Konrad Czabok, student Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW, zajął drugie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Zawody odbyły się w dniach  18-19 maja 2022 r. w Spytkowicach.

Dwa medale dla PW w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym

Zdjęcie medalistów w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym

Studenci Politechniki Warszawskiej zdobyli dwa medale podczas Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym, które odbyły się w dniach 7-8 maja 2022 r. w Katowicach.

Zajęcia piątkowe w czwartek

Zdjęcie wnętrza Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 12 maja 2022 r. (czwartek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć w piątek. 

Zajęcia wtorkowe w środę

Zdjęcie przedstawia wnętrze Politechniki Warszawskiej

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 4 maja 2022 r. (środa) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć we wtorek.