Studenci Doktoranci Absolwenci

Zajęcia piątkowe w poniedziałek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 10 stycznia 2022 r. (poniedziałek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć w piątek.

Prace z PW wyróżnione w konkursie o Nagrodę Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej

Dwie obronione na PW prace z dziedziny badań kosmicznych zostały wyróżnione w konkursie o Nagrodę Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej.

Projekt rewaloryzacji drewnianego dworca kolejowego absolwenta PW wyróżniony

Projekt rewaloryzacji dworca kolejowego w Gąsocinie mgr. inż. arch. Adama Parzyszka, absolwenta Wydziału Architektury PW, otrzymał wyróżnienie w konkursie PKN ICOMOS im. Profesora Jana Zachwatowicza.

Zajęcia piątkowe we wtorek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 21 grudnia 2021 r. (wtorek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć w piątek.

Studenci PW stworzyli Energetyczną Mapę Polski

Studenci Politechniki Warszawskiej stworzyli Energetyczną Mapę Polski, która jest bazą danych o obiektach energetycznych. Dostarcza również informacji o cenach prądu, gazu i węgla, a także eksporcie i imporcie energii.

Studenci PW nagrodzeni w konkursie „Złoty Medal Chemii 2021”

Złoty i Srebrny Medal Chemii, a także wyróżnienie otrzymali studenci PW w konkursie organizowanym przez Instytut Chemii Fizycznej PAN i firmę DuPont.

Sukcesy PW w konkursach architektonicznych

Dom inspirowany architekturą kurpiowską, budynek Środowiskowego Domu Samopomocy na warszawskim Żoliborzu, projekt rewitalizacji szybu Pułaski kopalni Wieczorek w Katowicach - to tematy prac absolwentów, doktorantów i pracowników naukowych Wydziału Architektury PW nagrodzonych w ostatnim czasie w konkursach architektonicznych.

Student-Wynalazca - 12. edycja konkursu

Do 25 stycznia 2022 r. studenci, doktoranci i absolwenci mogą zgłaszać się do 12. Edycji ogólnopolskiego konkursu „Student-Wynalazca”, organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską.

Bezpłatne szkolenia Urzędu Statystycznego w Warszawie

Urząd Statystyczny w Warszawie zaprasza studentów na bezpłatne zajęcia z zakresu zasobów informacyjnych statystyki publicznej.

Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2022

Do 17 grudnia 2021 r. można zgłaszać kandydatów do konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce, organizowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.  

Domek na drzewie projektu polskich studentów doceniony na świecie

Anna Piątek, Piotr Gajdka (oboje z Politechniki Śląskiej) i Mikołaj Kociołek (Politechnika Warszawska) zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021. Ich projekt jest spełnieniem dziecięcych marzeń o domku na drzewie i odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.

Legia Akademicka na PW - rekrutacja

Do 31 grudnia 2021 r. wydłużona została rekrutacja do Legii Akademickiej. Warunkiem przystąpienia do programu jest posiadanie statusu studenta, polskiego obywatelstwa oraz pozytywne przejście kwalifikacji wojskowej w trybie ochotniczym.

Drużyna „GINDoors-ów” z PW wygrała międzynarodowy hackathon

Drużyna „GINDoors-ów” z Wydziału Geodezji i Kartografii zwyciężyła w pierwszym międzynarodowym hackathonie TomTom n.EXT. Opracowała aplikację, dzięki której oczekiwanie na naładowanie samochodu elektrycznego nie będzie czasem straconym.

Absolwentka PW laureatką konkursu Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Mgr inż. arch. Iwona Krawiec zajęła pierwsze miejsce w konkursie Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Dziedzictwo kulturowe jako zasób rozwojowy”. Nagrodzona została praca inżynierska absolwentki Wydziału Architektury.

Prace magisterskie absolwentek PW nagrodzone w konkursie „Project Master 2021”

Praca magisterska Magdaleny Dąbrowskiej, absolwentki Wydziału Inżynierii Lądowej PW, zwyciężyła w konkursie „Project Master 2021” na najlepsze prace z zakresu zarządzania projektami.

„Inżynierki 4.0” poszukiwane

Studentki uczelni technicznych mogą zgłosić się do czwartej edycji programu edukacyjnego „Inżynierki 4.0” organizowanego przez firmę Siemens.

Nauczyciele akademiccy nagrodzeni przez studentów

To już tradycja, że co roku nasi studenci wybierają najlepszych dydaktyków ze wszystkich politechnicznych Wydziałów i Kolegium, przyznając im Złotą Kredę.

Czwartek za środę

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 10 listopada 2021 r. (środa) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w czwartek.

Stypendia Eiffel Excellence

Studenci, którzy chcieliby odbyć studia we Francji na poziomie magisterskim lub doktoranckim mogą skorzystać z programu francuskiego Ministerstwa Europy i Spraw Zagranicznych „Eiffel Excellence”. W aktualnym naborze przyjmowane są aplikacje na stypendia rozpoczynające się od września 2022 r.

Absolwenci PW na liście młodych Polaków podbijających świat

W tegorocznym zestawieniu „30 przed 30” przygotowanym przez „Forbes” wśród utalentowanych przedsiębiorców, inwestorów, innowatorów, menadżerów i liderów biznes znaleźli się absolwenci Politechniki Warszawskiej.