Studenci Doktoranci Absolwenci

Bezpłatne szkolenia Urzędu Statystycznego w Warszawie

Urząd Statystyczny w Warszawie zaprasza studentów na bezpłatne zajęcia z zakresu zasobów informacyjnych statystyki publicznej.

Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2022

Do 17 grudnia 2021 r. można zgłaszać kandydatów do konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce, organizowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.  

Domek na drzewie projektu polskich studentów doceniony na świecie

Anna Piątek, Piotr Gajdka (oboje z Politechniki Śląskiej) i Mikołaj Kociołek (Politechnika Warszawska) zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021. Ich projekt jest spełnieniem dziecięcych marzeń o domku na drzewie i odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.

Legia Akademicka na PW - rekrutacja

Do 31 grudnia 2021 r. wydłużona została rekrutacja do Legii Akademickiej. Warunkiem przystąpienia do programu jest posiadanie statusu studenta, polskiego obywatelstwa oraz pozytywne przejście kwalifikacji wojskowej w trybie ochotniczym.

Drużyna „GINDoors-ów” z PW wygrała międzynarodowy hackathon

Drużyna „GINDoors-ów” z Wydziału Geodezji i Kartografii zwyciężyła w pierwszym międzynarodowym hackathonie TomTom n.EXT. Opracowała aplikację, dzięki której oczekiwanie na naładowanie samochodu elektrycznego nie będzie czasem straconym.

Absolwentka PW laureatką konkursu Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Mgr inż. arch. Iwona Krawiec zajęła pierwsze miejsce w konkursie Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Dziedzictwo kulturowe jako zasób rozwojowy”. Nagrodzona została praca inżynierska absolwentki Wydziału Architektury.

Prace magisterskie absolwentek PW nagrodzone w konkursie „Project Master 2021”

Praca magisterska Magdaleny Dąbrowskiej, absolwentki Wydziału Inżynierii Lądowej PW, zwyciężyła w konkursie „Project Master 2021” na najlepsze prace z zakresu zarządzania projektami.

„Inżynierki 4.0” poszukiwane

Studentki uczelni technicznych mogą zgłosić się do czwartej edycji programu edukacyjnego „Inżynierki 4.0” organizowanego przez firmę Siemens.

Nauczyciele akademiccy nagrodzeni przez studentów

To już tradycja, że co roku nasi studenci wybierają najlepszych dydaktyków ze wszystkich politechnicznych Wydziałów i Kolegium, przyznając im Złotą Kredę.

Czwartek za środę

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 10 listopada 2021 r. (środa) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w czwartek.

Stypendia Eiffel Excellence

Studenci, którzy chcieliby odbyć studia we Francji na poziomie magisterskim lub doktoranckim mogą skorzystać z programu francuskiego Ministerstwa Europy i Spraw Zagranicznych „Eiffel Excellence”. W aktualnym naborze przyjmowane są aplikacje na stypendia rozpoczynające się od września 2022 r.

Absolwenci PW na liście młodych Polaków podbijających świat

W tegorocznym zestawieniu „30 przed 30” przygotowanym przez „Forbes” wśród utalentowanych przedsiębiorców, inwestorów, innowatorów, menadżerów i liderów biznes znaleźli się absolwenci Politechniki Warszawskiej.

Czwartek za wtorek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 19 października 2021 r. (wtorek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w czwartek.

Doktorantka PW w finale konkursu Popularyzator Nauki 2021

Mgr inż. Zuzanna Podgórska, doktorantka Wydziału Fizyki PW znalazła się w gronie nominowanych w kategorii Animator. Zwycięzców 17. edycji konkursu poznamy pod koniec listopada 2021 roku. 

„Masterclass z NASA” - rozmowy o przyszłości człowieka, ekonomii i wszechświata

Światowi eksperci z NASA, uniwersytetów Harvarda czy Oksfordzkiego wezmą udział w debacie online „Masterclass z NASA”, która odbędzie się 21 października 2021 r. Temat przewodni: „Przyszłość człowieka, ekonomii i wszechświata”. Dla studentów, absolwentów i pracowników PW dostępna jest bezpłatna rejestracja na wydarzenie.

Kursy językowe dla studentów PW

Studium Języków Obcych zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej na kursy językowe. Zajęcia umożliwiają uzyskania renomowanych certyfikatów potwierdzających znajomość języka obcego.

Smart City - zapisy na zajęcia dla studentów

W pierwszym konkursie na granty dydaktyczne w PW dofinansowanie przyznano m.in. projektowi prof. Roberta Olszewskiego pt. "Smart city - mroczne widmo czy nowa nadzieja?". Właśnie ruszyły zapisy dla studentów na zajęcia.

Stypendia m.st Warszawy im. Jana Pawła II dla studentów

Jak co roku studenci z warszawskich uczelni mogą się ubiegać o stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Termin na złożenie wniosku upływa 10 października br. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami 17. edycji programu.

mLegitymacja studencka na PW

Studenci Politechniki Warszawskiej mogą zamawiać mobilne wersje legitymacji studenckich. Moduł jest dostępny w systemie USOSweb.

Student PW z nagrodą i pomysłem na recykling zużytych maseczek

Mike Ryan i Aleksander Trakul, studenci Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu w Edynburgu, zwyciężyli w krajowym etapie konkursu Nagroda Jamesa Dysona. Zaprojektowali maszynę, która dezynfekuje i poddaje recyklingowi zużyte 3-warstowe maseczki chirurgiczne.