Studenci Doktoranci Absolwenci

Dom pełen światła zwyciężył w konkursie architektonicznym

Paulina Górecka i Paulina Pawlikowska, absolwentki architektury na Politechnice Wrocławskiej i Politechnice Warszawskiej, zdobyły pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie Hangar Ticinum. Dzięki ich projektowi dawny hangar hydroplanów we włoskiej Pawii może zyskać drugie życie.

Włoskie miasteczko według projektu studentek PW

Studentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaproponowały zmiany w Elini - małej miejscowości położonej na Sardynii. Za swoją koncepcję otrzymały wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Culture Stations, organizowanym przez platformę Young Architects Competitions.

„Pracodawca dla inżyniera” - badanie opinii studentów

Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem PW oraz Stowarzyszenie Studentów BEST zapraszają studentów do udziału w badaniu „Pracodawca dla inżyniera”.

Studenci łączą siły

Koła naukowe Wakans i FiberTeam wspólnie realizują projekt, którego celem jest opracowanie i wytworzenie systemu pomiarowego do analizy dystrybucji temperatury w miniaturowych silnikach odrzutowych.

Studenci PW na podium hackathonu BITEhack

W konkursie BITEhack drużyny Koła Naukowego Sztucznej Inteligencji Golem zajęły pierwsze i trzecie miejsce. Hackathon w dniach 15-16 stycznia 2022 r. zorganizowało Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków.

Rozwiązania informatyczne z PW nagrodzone w Konkursie Młodych Mistrzów

Dwie prace studentów PW zostały docenione w ogólnopolskim Konkursie Młodych Mistrzów, zorganizowanym w ramach XXVII Forum Teleinformatyki. Wydarzenie odbyło się w dniach 23-24 września 2021 r.

Parlament Studentów PW wybrał nowe władze

15 stycznia 2022 r. wybrano nowe władze Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Przewodniczącym SSPW został inż. Paweł Świniarski z Wydziału Inżynierii Lądowej oraz Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

Studenci PW skonstruowali inteligentną nakładkę na licznik energii

Inteligentną nakładkę na licznik energii, która ma pomóc w odpowiedzialnym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej skonstruowali studenci z Koła Naukowego Energetyków, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW.

Studenci PW nagrodzeni w konkursie o cyberbezpieczeństwie

Krzysztof Haładyn i Michał Szaknis z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych zajęli drugie miejsce w drugiej edycji konkursu „Time to Hack”, organizowanego przez Agencję Wywiadu. 

Absolwenci PW Filii w Płocku nagrodzeni przez Izbę Inżynierów

12 stycznia 2022 r. autorzy najlepszych prac dyplomowych na kierunku budownictwo w PW Filii w Płocku otrzymali nagrody Przewodniczącego Rady Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Program Mentoringowy PW najlepszy na polskich uczelniach

Inicjatywa PW została nagrodzona w konkursie „Super M”, oceniającym jakość polskich programów mentoringowych. Konkurs organizuje European Mentoring and Coaching Council - stowarzyszenie zajmujące się promowaniem jakości i rozwoju coachingu i mentoringu.

Mobilna stacja do magazynowania energii

Studenci Politechniki Warszawskiej zaprojektowali urządzenie do magazynowania energii, które w dodatku jest mobilne. Można je wykorzystywać na przykład w przydomowym ogródku.

Zajęcia piątkowe w poniedziałek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 10 stycznia 2022 r. (poniedziałek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć w piątek.

Prace z PW wyróżnione w konkursie o Nagrodę Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej

Dwie obronione na PW prace z dziedziny badań kosmicznych zostały wyróżnione w konkursie o Nagrodę Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej.

Projekt rewaloryzacji drewnianego dworca kolejowego absolwenta PW wyróżniony

Projekt rewaloryzacji dworca kolejowego w Gąsocinie mgr. inż. arch. Adama Parzyszka, absolwenta Wydziału Architektury PW, otrzymał wyróżnienie w konkursie PKN ICOMOS im. Profesora Jana Zachwatowicza.

Zajęcia piątkowe we wtorek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 21 grudnia 2021 r. (wtorek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć w piątek.

Studenci PW stworzyli Energetyczną Mapę Polski

Studenci Politechniki Warszawskiej stworzyli Energetyczną Mapę Polski, która jest bazą danych o obiektach energetycznych. Dostarcza również informacji o cenach prądu, gazu i węgla, a także eksporcie i imporcie energii.

Studenci PW nagrodzeni w konkursie „Złoty Medal Chemii 2021”

Złoty i Srebrny Medal Chemii, a także wyróżnienie otrzymali studenci PW w konkursie organizowanym przez Instytut Chemii Fizycznej PAN i firmę DuPont.

Sukcesy PW w konkursach architektonicznych

Dom inspirowany architekturą kurpiowską, budynek Środowiskowego Domu Samopomocy na warszawskim Żoliborzu, projekt rewitalizacji szybu Pułaski kopalni Wieczorek w Katowicach - to tematy prac absolwentów, doktorantów i pracowników naukowych Wydziału Architektury PW nagrodzonych w ostatnim czasie w konkursach architektonicznych.

Student-Wynalazca - 12. edycja konkursu

Do 25 stycznia 2022 r. studenci, doktoranci i absolwenci mogą zgłaszać się do 12. Edycji ogólnopolskiego konkursu „Student-Wynalazca”, organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską.