Porozumienie z uczelnią z Meksyku

Politechnika Warszawska będzie współpracować z meksykańskim Uniwersytetem Politechnicznym w San Luis Potosi.

Konkurs dla startupów

„From Poland to Silicon Valley” to konkurs dla startupów z sektora ICT i High-Tech, dedykowany polskim przedsiębiorstwom, które chcą rozpocząć działalność na rynkach światowych lub pozyskać inwestora w Dolinie Krzemowej.

XVIII Płockie Targi Pracy

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku odbyły się XVIII Płockie Targi Pracy.

Nowa strona BRPS

Biuro Rozwoju Projektów Strategicznych Politechniki Warszawskiej uruchomiło nową stronę internetową. Można na niej znaleźć m.in. informacje o programach operacyjnych.

Powstała Rada wspierająca PW w Płocku

Przy Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku powołano Radę ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego.

Astronomiczna konferencja w PW

Politechnika Warszawska oraz Centrum Nauki Kopernik byli gospodarzami międzynarodowej konferencji naukowej Communicating Astronomy with the Public 2013 (CAP 2013).

Prof. Zdobysław Flisowski laureatem "IEC 1906 Award"

Nagrodę przyznaje Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna za wybitny wkład w działalność normalizacyjną na międzynarodowej arenie. Jednym z jej tegorocznych laureatów jest prof. Zdobysław Flisowski, wykładowca Politechniki Warszawskiej.

Wynalazcy w Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska była współorganizatorem oraz gospodarzem siódmej edycji Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków. Podczas tej trzydniowej imprezy zaprezentowało się ponad 120 wystawców.

III Seminarium Naukowo-Przemysłowe

W Sali Senatu Politechniki Warszawskiej 4 października odbyło się seminarium poświęcone zagadnieniom odnawialnych źródeł energii i napędów.

PW Junior: inauguracja roku akademickiego

Gimnazjaliści oraz uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych rozpoczęli nowy rok akademicki w ramach PW Junior. Uroczysta inauguracja odbyła się 2 października w Dużej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Inauguracja roku akademickiego

Politechnika Warszawska we wtorek 1 października zainaugurowała uroczyście rok akademicki 2013/2014. Naukę po kilkumiesięcznej przerwie rozpoczęło ponad 34 tys. studentów.

Konkurs dla studentek kierunków ICT rozstrzygnięty

Spośród sześciu laureatek konkursu „Staż w branży ICT dla studentek” dwie studiują na Politechnice Warszawskiej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 września w Warszawie.

Porozumienie ze Stowarzyszeniem Płockich Naftowców

Politechnika Warszawska Filia w Płocku zawarła porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Płockich Naftowców. Do jego uroczystego podpisania doszło 27 września 2013 r.

Logo BPW

Prezentacja projektu logotypu Biuletynu Politechniki Warszawskiej.

E-MRS Fall Meeting 2013

EMRS Fall Meeting 2013

Politechnika Warszawska była gospodarzem międzynarodowej konferencji E-MRS Fall Meeting 2013, która odbyła się w dniach 16-20 września. Podczas tej naukowej imprezy po raz kolejny wręczono nagrodę im. Jana Czochralskiego.

Wizyta chińskiej delegacji w PW

Delegacja z Chin

Politechnika Warszawska gościła delegację przedstawicieli chińskich szkół wyższych oraz stowarzyszeń edukacyjnych.

Projekty strategiczne koordynowane przez BRPS

Politechnika Warszawska

Przedstawiamy kluczowe projekty naukowe i inwestycyjne koordynowane przez Biuro Rozwoju i Projektów Strategicznych Politechniki Warszawskiej.

Międzynarodowa konferencja nt. chemii analitycznej

EuroAnalysis

Pod koniec sierpnia w Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja Euroanalysis 2013. Po raz drugi w swojej ponad trzydziestoletniej historii ten międzynarodowy kongres odbył się w Polsce.

Polsko-tajwańskie seminarium z dziedziny inżynierii materiałowej

Seminarium polsko-tajwańskie

Politechnika Warszawska gościła 12 września uczestników drugiego seminarium naukowego organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju we współpracy z tajwańską Radą ds. Badań Naukowych.

Edukacyjna konferencja „Pokazać-Przekazać”

Jak zainteresować uczniów nauką i jakich zmian należy dokonać w edukacji? Między innymi na takie pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Pokazać-Przekazać”, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik w dniach 23-24 sierpnia.