Program Święta Politechniki Warszawskiej

Poniżej przedstawiamy harmonogram obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, które odbywa się w dniach 14-16 listopada.

Edukacyjna konferencja „Pokazać-Przekazać”

Jak zainteresować uczniów nauką i jakich zmian należy dokonać w edukacji? Między innymi na takie pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Pokazać-Przekazać”, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik w dniach 23-24 sierpnia.

Polsko-tajwańskie seminarium z dziedziny inżynierii materiałowej

Seminarium polsko-tajwańskie

Politechnika Warszawska gościła 12 września uczestników drugiego seminarium naukowego organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju we współpracy z tajwańską Radą ds. Badań Naukowych.

Międzynarodowa konferencja nt. chemii analitycznej

EuroAnalysis

Pod koniec sierpnia w Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja Euroanalysis 2013. Po raz drugi w swojej ponad trzydziestoletniej historii ten międzynarodowy kongres odbył się w Polsce.

E-MRS Fall Meeting 2013

EMRS Fall Meeting 2013

Politechnika Warszawska była gospodarzem międzynarodowej konferencji E-MRS Fall Meeting 2013, która odbyła się w dniach 16-20 września. Podczas tej naukowej imprezy po raz kolejny wręczono nagrodę im. Jana Czochralskiego.

III Seminarium Naukowo-Przemysłowe

W Sali Senatu Politechniki Warszawskiej 4 października odbyło się seminarium poświęcone zagadnieniom odnawialnych źródeł energii i napędów.

Astronomiczna konferencja w PW

Politechnika Warszawska oraz Centrum Nauki Kopernik byli gospodarzami międzynarodowej konferencji naukowej Communicating Astronomy with the Public 2013 (CAP 2013).

Wynalazcy w Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska była współorganizatorem oraz gospodarzem siódmej edycji Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków. Podczas tej trzydniowej imprezy zaprezentowało się ponad 120 wystawców.

Polsko-portugalska współpraca

Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i Rada Koordynująca Uczelni Technicznych w Portugalii (CCISP) były organizatorami Międzynarodowego Forum Akademickiego, które odbyło się w Politechnice Opolskiej.

Porozumienie z uczelnią z Meksyku

Politechnika Warszawska będzie współpracować z meksykańskim Uniwersytetem Politechnicznym w San Luis Potosi.

UDT partnerem Politechniki Warszawskiej

Urząd Dozoru Technicznego podpisał porozumienie z Politechniką Warszawską w zakresie współpracy w obszarze naukowym, badawczym i edukacyjnym, dotyczącym tematyki bezpieczeństwa technicznego.

Podpisano trójstronne porozumienie

Politechnika Warszawska podpisała porozumienie o współpracy ze spółką General Electric Company Polska (GECP) oraz Instytutem Lotnictwa.

Wizyta delegacji z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie

W połowie października Politechnika Warszawska gościła delegację z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie (TUB).

Metodyka oceny ryzyka

Wydział Zarządzania PW uczestniczy w projekcie badawczym analizy ryzyka w zarządzaniu kryzysowym Państwa.

Polsko-portugalska współpraca

Nominacje do nagrody środowiskowej Volvo

The Volvo Environment Prize Foundation zaprasza do zgłaszania nominacji do nagrody przyznawanej za wybitne innowacje i odkrycia naukowe z dziedziny ochrony środowiska.

UDT partnerem Politechniki Warszawskiej

Porozumienie z uczelnią z Meksyku

Konkurs dla startupów

„From Poland to Silicon Valley” to konkurs dla startupów z sektora ICT i High-Tech, dedykowany polskim przedsiębiorstwom, które chcą rozpocząć działalność na rynkach światowych lub pozyskać inwestora w Dolinie Krzemowej.