Wydarzenia

List Ministra Janusza Piechocińskiego z okazji zakończenia roku akademickiego 2013/2014

Janusz Piechociński

Janusz Piechociński, Wiceprezes Rady Ministrów z okazji zakończenia roku akademickiego 2013/2014 zwraca się do społeczności wyższych uczelni, cytując słowa Jana Zamojskiego o nawigacji w kierunku wysp szczęśliwych.

Promocje, nagrody i medale. Uroczystość w Małej Auli PW

30 czerwca 2014 r. w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych, połączona z wręczeniem odznaczeń państwowych oraz Nagród Siemensa za 2013 rok.

Rozbudowa Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej

Wmurowanie Aktu Erekcyjnego Nowej Kreślarni

30 czerwca 2014 roku odbyła się uroczystość wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę Skrzydła Gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. W wydarzeniu wzięły udział Władze Uczelni oraz Przedstawiciele Inwestora.

Bieżące inwestycje Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska w ostatnich latach podjęła się szeregu inwestycji, których celem jest rozwój infrastruktury dydaktyczno-badawczej. CEZAMAT, Gmach Nowej Kreślarni, rewitalizacja terenu głównego PW oto przykłady realizowanych obecnie projektów.

Wizyta z Kyungpook National University

Delegacja z Korei

W dniu 26 czerwca br. na Politechnice Warszawskiej gościła delegacja Kyungpook National University z Korei Południowej, pod przewodnictwem Prezydenta Prof. In Suk Hamm. W skład delegacji, poza Prezydentem KNU, wchodził również Wiceprezydent ds. międzynarodowych oraz grupa profesorów.

Kopernik w odsłonie ONZ

Prof. Piotr Wolański z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW odsłonił w siedzibie ONZ kopię obrazu Jana Matejki – „Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”. Na wystawie zaprezentowano także model pierwszego polskiego satelity naukowego „LEM”.

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych

W dniu 16 czerwca 2014 w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych połączona z wręczeniem Medalu PW Pani Elżbiecie Dudzińskiej oraz wykładem dr. Andrzeja Smirnowa pt. „25 lat Wolności – Politechnika Warszawska”.

Fiat omawia warunki współpracy

Spotkanie z firmą Fiat na Politechnice Warszawskiej

16 czerwca 2014 r. w Politechnice Warszawskiej miała miejsce wizyta przedstawicieli Centro Ricerche Fiat. Podczas spotkania omówiono m.in. warunki współpracy przy organizacji kolejnej edycji Konkursu im. Giovanniego Agnelliego.

Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji 2014

KRRiT

Wydarzenie, organizowane przez Instytut Radioelektroniki PW, odbyło się dniach 11-13 czerwca na terenie Gmachu Głównego. W programie przewidziano m.in.: sesje plenarne, panele dyskusyjne, wystawy i prezentacje filmowe.

Rada ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego o akademickości Płocka

W dniu 9 czerwca w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyło się kolejne posiedzenie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego. Głównym tematem rozmów były działania Uczelni na terenie Płocka.

AZS Politechnika Warszawska z nowym sponsorem

Firma 4You Airlines została sponsorem strategicznym AZS Politechniki Warszawskiej. Umowę o współpracy podpisano we wtorek 3 czerwca podczas konferencji prasowej w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

XXXIV Sympozjum AQUA

W dniach 29 i 30 maja 2014 roku odbyło się już po raz trzydziesty czwarty Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika AQUA, poświęcone Problemom Inżynierii Środowiska.

Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dla 25-lecia Wolności w Politechnice

Święto Wolności

Obchody rocznicowe 4 czerwca 1989 są okazją do upamiętnienia wydarzeń, które w ubiegłym wieku przyczyniły się do odzyskania Wolności. Z tej okazji Politechnika Warszawska organizuje cykl wydarzeń, które objął patronatem Prezydent RP.

Podpisanie umowy o współpracy z Airbus Defence & Space PZL Warszawa-Okęcie

Airbus Defence & Space PZL Warszawa-Okęcie podpisał umowę o współpracy z Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Założenia dokumentu przewidują m.in. utworzenie platformy badawczej i przygotowanie zaplecza edukacyjnego.

Informatyka pod lupą chemika. Wywiad z profesorem Markiem Kręglewskim

Jak to się stało, iż chemik został dyrektorem Międzyuniwersyteckiego Centrum Informatyzacji? Skąd wziął się pomysł platformy USOS? Na te pytania i wiele innych odpowiada Profesor Marek Kręglewski z UAM.

Systemy rakietowe dla Polski. Spotkanie prasowe w Politechnice Warszawskiej

Po kwietniowym podpisaniu listu intencyjnego, Politechnika kontynuuje prace nad Studium Wykonalności Polskiego Zestawu Rakietowego Krótkiego Zasięgu. Kolejne spotkanie z Partnerami projektu i dziennikarzami odbyło się dnia 2 czerwca 2014 r. w Sali Senatu PW.

Uroczystość wręczenia nagród w Konkursie o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego

Dnia 30 maja 2014 r. w Sali Senatu odbyła się ceremonia rozdania nagród, połączona z sesją zamykającą obchody Roku im. Prof. Jana Czochralskiego. Naukowcom wręczono okolicznościowe statuetki w uznaniu za ich wkład w polską naukę i całokształt działań na rzecz imienia Patrona Konkursu.

Klaster Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej z Politechniką Warszawską

Klaster Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej

Na terenie Wojskowej Akademii Technicznej, dnia 28 maja podpisano porozumienie dotyczące współpracy w zakresie Klastra Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej. Jednym z sygnatariuszy dokumentu jest Politechnika Warszawska.

XXIV Ogólnopolski Zjazd Dziekanów

W Sali Senatu, dnia 29 maja rozpoczął się XXIV Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Wydziałów Elektrycznych, Elektroniki, Telekomunikacji, Automatyki i Robotyki oraz Informatyki. W tym roku organizację wydarzenia powierzono Politechnice Warszawskiej.

Boeing w Politechnice Warszawskiej

Firma Boeing i Politechnika Warszawska poszukują możliwości rozszerzenia współpracy w zakresie naukowo-badawczym. Z tej okazji Uczelnię wizytował Dennis Muilenburg.