Współpraca Politechniki Warszawskiej z Chinami

Wydział Architektury nawiązał kontakt ze swoim odpowiednikiem w Chinach - Uniwersytetem Architektury i Technologii w Xi’an. Spotkanie przedstawicieli Uczelni z oficjalną delegacją odbyło się 16 maja 2014 r.

Mazowiecki Klaster Chemiczny

W dniu 14 maja 2014 r., w siedzibie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego S.A. odbyło się pierwsze posiedzenie Mazowieckiego Klastra Chemicznego. Członkowie klastra z sektora biznesu, jego otoczenia, instytutów badawczych, uczelni oraz organizacji pozarządowych podpisali umowę partnerską.

Czym jest Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych?

KAUT

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych (KAUT) została powołana przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) siedemnastego lutego 2001 roku. Członkowie Komisji działają w okresach odpowiadających kadencjom władz uczelni z półrocznym przesunięciem.

Premier Donald Tusk na konferencji KRASP

Zdjęcie: Filip Radwański UJ

W dniach 10-12 kwietnia 2014 r. odbyło się posiedzenie Prezydium i Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej w Teatrze Polskim

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

13 maja 2014 r. Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej wystąpił na deskach Dużej Sceny Teatru Polskiego z koncertem „Od wschodu do zachodu Słońca”. Zobaczyliśmy zarówno premierowe wykonania, jak i dobrze znane, ludowe szlagiery.

Otwarcie nowej serwerowni na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych

Przecięcie wstęgi przez prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej

Dnia 7 maja 2014 r. na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych odbyło się otwarcie nowej serwerowni. W wydarzeniu uczestniczyły Władze Uczelni oraz przedstawiciele firmy odpowiadającej za projekt i wykonanie.

Wizyta Wielkiego Księcia Luksemburga w Politechnice Warszawskiej

Wizyta Pary Wielkoksiążęcej z Luksemburga

W dniu 8 maja 2014 r. w Politechnice Warszawskiej miała miejsce wizyta Wielkiego Księcia Luksemburga Henryka wraz z małżonką, Księżną Marią Teresą. Spotkanie dotyczyło współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a Uniwersytetem Luksemburskim.

List od Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Nauka to wolność

MNiSW pod hasłem „Nauka to Wolność” realizuje działania promocyjne odwołujące się do tegorocznych, ważnych rocznic. Z tej okazji prof. Lena Kolarska-Bobińska wystosowała list do społeczności wyższych uczelni.

Współpraca z firmą BUDMAT

Zdjęcie delegacji

W dniu 29 kwietnia 2014 r. Politechnika Warszawska Filia w Płocku podpisała porozumienie o współpracy oraz umowę partnerską z firmą BUDMAT.

Wizyta Prezes Lockheed Martin w Politechnice Warszawskiej

Delegacja firmy Lockheed Martin na spotkaniu z Rektorem PW

W dniu 29 kwietnia 2014 r. Politechnika Warszawska gościła delegację firmy Lockheed Martin Corporation, światowego lidera w dziedzinie technologii lotniczo-kosmicznej. Delegacji przewodniczyła Pani Marillyn Hewson, Prezes i dyrektor zarządzająca Lockheed Martin.

Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN – posiedzenie plenarne w Politechnice

Zdjęcie uczestników posiedzenia

W dniu 23 kwietnia br. odbyło się posiedzenie plenarne Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN, które zostało przygotowane wspólnie z Politechnikę Warszawską i Parlamentarną Grupą ds. Przestrzeni Kosmicznej. Posiedzenie poświęcone było problemom nauczania technik kosmicznych w Polsce.

VII Spotkanie Interdyscyplinarne CEZAMAT

Logo CEZAMAT

W dniu 24 kwietnia br. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, o godz. 16.30, w Klubie Absolwenta odbyło się VII Spotkanie Interdyscyplinarne CEZAMAT.

PW uczestniczy w pracach nad systemem rakietowym

Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Polski Holding Obronny są sygnatariuszami listu intencyjnego w sprawie współpracy nad Studium Wykonalności Polskiego Zestawu Rakietowego Krótkiego Zasięgu.

Życzenia świąteczne Rektora Politechniki Warszawskiej

Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt przesyła życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

Wizyta delegacji Technische Universität Berlin

W dniach 9-10 kwietnia br. na Politechnice Warszawskiej gościła delegacja Politechniki Berlińskiej (Technische Universität Berlin) pod przewodnictwem nowego Prezydenta prof. Christiana Thomsena.

Mobilność polskich naukowców

Inicjatywa Nauka Ludzka Rzecz oraz zespół ds. mobilności naukowców Akademii Młodych Uczonych PAN zapraszają do wypełnienia ankiety dot. opinii i doświadczeń dotyczących mobilności naukowej.

Wizyta delegacji z Istanbul Aydin University

W dniu 4 kwietnia br. Politechnikę Warszawską odwiedziła delegacja z Istanbul Aydin University, jednego z uniwersytetów typu non-profit w Turcji.

Nauka gospodarce, gospodarka nauce

W dniu 4 kwietnia 2014 roku w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się konferencja naukowa, której tematem przewodnim były cele i  sposoby zbliżenia nauki i gospodarki dla uzyskania obopólnych korzyści.

Inauguracja cyklu wykładów

Odczyt pt. "Zegar na wieży Zamku Królewskiego w Warszawie" rozpoczął cykl wykładów realizowanych w ramach obchodów 100-lecia odnowienia tradycji Politechniki Warszawskiej.

Centrum grafenu i innowacyjnych technologii

Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie otrzyma ponad 36 mln dofinansowania ze środków unijnych na Centrum grafenu i innowacyjnych nanotechnologii.