Plac przy płockiej Filii Politechniki Warszawskiej zagospodarują… studenci

Skwerek studencki służyć ma przede wszystkim rekreacji, choć inicjatywa jego powstania wiąże się z 50-leciem Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku, które przypada na zbliżający się, nowy rok akademicki.

V Seminarium Rankingowe Perspektywy 2016

21 lipca 2016 r. w siedzibie CZIiTT PW przeprowadzono V Seminarium Rankingowe, którego organizatorem była Fundacja Edukacyjna Perspektywy - twórca ogólnopolskiego rankingu szkół wyższych, odznaczonego prestiżowym certyfikatem jakości „IREG Approved”.

Klaster „Polskie Tunele Aerodynamiczne”

W dniu 21 lipca 2016 roku Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna  oraz Instytut Lotnictwa podpisały umowę ramową o współpracy długofalowej w ramach Klastra „Polskie Tunele Aerodynamiczne” (PTA).

O stopach żelaza i ich praktycznym zastosowaniu na konferencji MS&IA2016 w PW

Konferencja „Modern Steels and Iron Alloys - MS&IA2016. Design-Technologies-Properties-Applications” zgromadziła ekspertów reprezentujących zarówno naszą Uczelnię, jak i specjalistów z czołowych ośrodków badawczych na świecie.

Forum Obronności i Bezpieczeństwa - SAR/ISAR

Z inicjatywy Uczelnianego Centrum Badawczego Obronności i Bezpieczeństwa PW oraz Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych (I3TO) 30 czerwca 2016 r. miało miejsce kolejne seminarium z cyklu Forum Obronności i Bezpieczeństwa.

Przesłanie XXV Kongresu Techników Polskich i III Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich

Przyjęciem „Przesłania” zakończyła się sesja podsumowująca zwołany w czerwcu we Wrocławiu XXV Kongres Techników Polskich, który zorganizowano wspólnie z III Światowym Zjazdem Inżynierów Polskich. W spotkaniu uczestniczył prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska i ARP wspólnie na rzecz rozwoju innowacji

Politechnika Warszawska 5 lipca 2016 r. podpisała list intencyjny z Agencją Rozwoju Przemysłu. Tym samym, jest kolejną, po WAT i Uniwersytecie Śląskim, wyższą uczelnią, z którą ARP będzie współdziałać na rzecz rozwoju innowacyjności polskiego przemysłu.

Obchody 100-lecia Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

W dniach 1-3 lipca 2016 r. Wydział Architektury PW obchodził jubileusz 100-lecia istnienia, który spinał klamrą osiągnięcia minionych dekad ze współczesnością. Uroczystości otworzył prof. Stefan Wrona, Dziekan WA PW.

100-lecie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

Od 1 do 3 lipca 2016 r. potrwają obchody 100-lecia Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, który swój jubileusz rozpocznie mszą św. w Kościele Najświętszego Zbawiciela. W trzydniowym programie uroczystości znajdują się m.in.: okolicznościowe wystąpienia, wystawy, wycieczki i spotkania.

Generalne Spotkanie ATHENS w Budapeszcie

W dniu 17 czerwca 2016 r. w Budapeszcie odbyło się Generalne Spotkanie ATHENS. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele większości uczelni należących do sieci w tym Politechniki Warszawskiej.

Współpraca Politechniki Warszawskiej i PZU S.A.

W dniu 28 czerwca 2016 r. Politechnika Warszawska i Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. podpisały Porozumienie o współpracy badawczo-rozwojowej. Jest to już kolejna inicjatywa łącząca obszar nauki i techniki ze światem biznesu.

O współpracy Politechniki Warszawskiej z Uniwersytetem w Liège opowiada prof. Andrzej Garbacz

Politechnika Warszawska i Uniwersytet w Liège obchodzą właśnie 15-lecie współpracy. W roku 2016 mija także 20 lat od podpisania umowy międzyrządowej pomiędzy Polską a Belgią Regionem Walonii-Brukseli. Jak to się wszystko zaczęło?

Kongres Polski Innowacyjnej - INNOSHARE 2016

„Więcej osób na świecie je owady, niż mówi po angielsku” tak swoje wystąpienie podsumowała jedna z prelegentek Kongresu Polski Innowacyjnej - INNOSHARE, który odbył się w dniach 24-25 czerwca 2016 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

Chińskie delegacje odwiedziły Politechnikę Warszawską

Z okazji czerwcowej wizyty Prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga w Polsce delegacje chińskich uczelni odwiedziły Politechnikę Warszawską, rozszerzając tym samym zakres tematyczny dotychczasowej współpracy.

Koreańskie spotkania CWM PW

W dniach od 2 do 8 czerwca 2016 r. przedstawiciele Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej przebywali w Korei Południowej, uczestnicząc w międzynarodowych targach edukacyjnych Study in Europe w Seulu.

Rewitalizacja terenu wokół pomnika przed Gmachem Technologii Chemicznej

Otoczenie pomnika, który jest wyrazem hołdu dla poległych członków społeczności PW uzyskało właśnie nowy kształt. Świeże nasadzenia krzewów i wygodny podjazd wyraźnie eksponują miejsce pamięci.

Grafen - więcej niż 1001 możliwości

W dniach 13-17 czerwca 2016 r. odbyła się międzynarodowa konferencja Graphen Week. Instytucje naukowe oraz firmy prezentowały swoje osiągnięcia w dziedzinie badań nad grafenem. Swoje stoisko przygotowała również Politechnika Warszawska.

15-lecie współpracy Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu w Liège

Politechnika Warszawska i Uniwersytet w Liège 13 czerwca 2016 r. obchodziły 15-lecie współpracy w ramach umowy dwustronnej. Z tej okazji zorganizowano Polsko-Walońskie Sympozjum Naukowe pt: „3R - reduce, reuse, recycle in constructions".

Jubileusz 95-lecia Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej

Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej właśnie skończył 95 lat. Jubileuszowe obchody nawiązujące do wydarzeń 1921 r. odbyły się 14 czerwca br. przy udziale władz Uczelni i licznie zgromadzonych gości.

XXVI Zjazd AZS w Politechnice Warszawskiej

W dniach 10-11 czerwca 2016 r. Politechnika Warszawska gościła XXVI Zjazd Akademickiego Związku Sportowego (AZS), który wybrał nowego przewodniczącego. Zarządem Głównym tej organizacji w latach 2016-2018 będzie kierował prof. Tadeusz Słomka.