Naukowiec PW z prestiżową nagrodą Fred Nathanson Memorial Radar Award

Dr hab. inż. Piotr Samczyński z WEiTI PW otrzymał nagrodę 2017 Fred Nathanson Memorial Radar Award za wybitny wkład w dziedzinie pasywnych zobrazowań radarowych, w tym projektowania systemów, demonstracji i opracowywania algorytmów.

Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW

Nadanie tytułu Honorowego Profesora Wydziału SiMR i podpisanie listu intencyjnego w sprawie uruchomienia II stopnia studiów na kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych - stanowiły oś tegorocznych obchodów Dnia Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorantów

Doktoranci z całej Polski spotkali się na IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Doktorantów „Paradygmaty Współczesnego Zarządzania Organizacjami”, współorganizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Seminarium z udziałem przedstawicieli City University of Hong Kong

W Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii odbyło się międzynarodowe seminarium z udziałem naukowców z City University of Hong Kong. Zaprezentowano wybrane prace badawcze, ofertę dydaktyczną oraz możliwości współpracy.

„Autonomia uczelni i środowiska akademickiego - odpowiedzialność i etos akademicki” w debacie KRASP

W Politechnice Warszawskiej spotkali się przedstawiciele środowisk akademickich oraz władz centralnych, by wspólnie przedyskutować kwestie związane z tematem konferencji na tle bieżącej problematyki uczelnianej.

Inteligentny dom dla seniora

Naukowcy spotkali się na konferencji w Politechnice Warszawskiej, żeby porozmawiać o przyszłości mieszkalnictwa w kontekście przemian demograficznych. Organizatorem spotkania był Wydział Geodezji i Kartografii PW.

Politechnika Warszawska na Targach Hannover Messe 2017

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej zaprezentowali swoje wynalazki na Międzynarodowych Targach Przemysłowych Hannover Messe 2017. Wydarzenie odbyło się w dniach 24-28 kwietnia br. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji imprezy było: Integrated Industry - Creating Value.

Wizyta delegacji z Kyungpook National University

W dniu 19 kwietnia 2017 r. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele Kyungpook National University z Korei Południowej. Dyskutowano między innymi o możliwościach rozwijania istniejącej współpracy.

Zmiany w warszawskiej drużynie siatkarzy

W nowym sezonie zespół będzie występować jako ONICO Warszawa. Przedstawiciele władz klubu i Politechniki Warszawskiej zgodnie podkreślają, że decyzja o zmianie nazwy nie była łatwa. Zwracają też jednak uwagę, że nie oznacza to zakończenia współpracy, tylko zmianę jej charakteru.

Politechnika Warszawska przedłużyła umowę z The Ohio State University

Po pięciu latach współpracy przedstawiciele Politechniki Warszawskiej i The Ohio State University przedłużyli umowę na kolejne pięć lat. Obszarem wspólnych działań uczelni są technologie lotnicze i kosmiczne.

II edycja TEDx Warsaw University of Technology

Studenci z Międzynarodowego Koła Naukowego Sustainable Business, działającego przy Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, zorganizowali drugą edycję wydarzenia TEDx Warsaw University of Technology. Tematem tegorocznego spotkania było „Wsparcie”.

Relacja z Jubileuszu 50-lecia PW Filii w Płocku

W dniu 22 kwietnia 2017 r. odbyły się uroczystości z okazji Jubileuszu 50-lecia Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. W obchodach uczestniczyły władze Uczelni, pracownicy, absolwenci, studenci, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i firm współpracujących.

Grupa PGE z Politechniką Warszawską stawiają na szeroką współpracę ze startupami

PGE Polska Grupa Energetyczna włącza się w pracę przy projekcie Kampus+, realizowanego przez Politechnikę Warszawską, którego ambicją jest stworzenie największego hubu innowacyjności związanego z obszarem Smart Living w Europie Środkowo-Wschodniej.

ECO-Mobilność w trzech miastach

Katowice, Rzeszów i Łódź zastosują innowacyjne rozwiązania transportowe ECO-Mobilność, zaproponowane przez zespół prof. dr. hab. inż. Włodzimierza Choromańskiego z Politechniki Warszawskiej. W dniu 20 kwietnia br. podpisano list intencyjny w tej sprawie.

ONICO AZS Politechnika Warszawska kompletuje skład

Środkowy bloku Andrzej Wrona jako pierwszy przedłużył kontrakt z ONICO AZS Politechnika Warszawska. Drugim zawodnikiem, którego zobaczymy w sezonie 2017/2018 jest środkowy bloku Jakub Kowalczyk.

Wizyta gości z Portugalii na WZ PW

W dniach 19-20 kwietnia na Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej przyjechali przedstawiciele Instituto Politécnico de Leiria - jednej z portugalskich politechnik. Naukowcy podzielili się swoimi doświadczeniami i zachęcili do współpracy.

Obchody Jubileuszu 50-lecia PW Filii w Płocku

22 kwietnia 2017 roku Politechnika Warszawska Filia w Płocku obchodzić będzie Jubileusz 50-lecia. Na ten dzień zaplanowano mszę świętą w Bazylice Katedralnej, Galę Jubileuszową w Teatrze Płockim, spotkania absolwentów oraz Bal w Domu Technika.

Nawiązanie współpracy z Niemiecką Agencją Kosmiczną

Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele Niemieckiej Agencji Kosmicznej. Celem wizyty było zapoznanie się ze spektrum badań naukowych prowadzonych na Uczelni, związanych z technologią kosmiczną i satelitarną w segmencie kosmicznym i naziemnym.

Współpraca WZ PW i Instytutu Transportu Samochodowego

W kwietniu Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej podpisał umowę z Instytutem Transportu Samochodowego, który koordynuje i popularyzuje badawczo-wdrożeniową działalność naukową w dziedzinie transportu samochodowego.

Targi edukacyjne we Lwowie

W dniach 24-25 marca 2017 r. Politechnika Warszawska promowała się na międzynarodowych targach edukacyjnych „Higher Education” we Lwowie.