Biuletyn PW / Wydarzenia

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt nowym przewodniczącym KRASP

4 czerwca 2016 r. w Politechnice Warszawskiej, podczas posiedzenia sprawozdawczo-wyborczego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), odbyły się wybory władz na kadencję 2016-2020. Nowym przewodniczącym został prof. Jan Szmidt, Rektor PW.

Dziekani wydziałów Politechniki Warszawskiej w kadencji 2016-2020 wybrani

W dniach 18 marca oraz 14-19 kwietnia 2016 roku na poszczególnych wydziałach Politechniki Warszawskiej wybierano Dziekanów. Trzynastu z nich będzie pełnić tę funkcję po raz drugi z rzędu.

Prorektorzy Politechniki Warszawskiej w kadencji 2016-2020

23 marca 2016 r. poznaliśmy nazwiska Prorektorów PW, którzy w kadencji 2016-2020 realizować będą zadania w powierzonych im obszarach. Dwóch z nich obejmie tę funkcję po raz pierwszy.

Prof. Renata Walczak Dyrektorem KNEiS PW

18 marca 2016 r. kolegium elektorów dokonało wyboru Dyrektora Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku na kadencję 2016-2020. Została nią ponownie prof. Renata Walczak.

Prof. Janusz Zieliński Dziekanem Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW

W dniu 18 marca 2016 r. kolegium elektorów z Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW Filii w Płocku dokonało wyboru Dziekana Wydziału na kadencję 2016-2020. Został nim ponownie prof. Janusz Zieliński.

Prof. Jan Szmidt obejmuje drugą kadencję Rektora Politechniki Warszawskiej

16 marca 2016 r. poznaliśmy wyniki wyborów na Rektora PW, który przez kolejne cztery lata (2016-2020) będzie sprawował tę funkcję. Kolegium elektorów w zdecydowanej większości zagłosowało za kandydaturą prof. Jana Szmidta.

Jubileusz 200-lecia szkolnictwa technicznego w Polsce

25 lutego br. w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach miało miejsce uroczyste posiedzenie Senatów trzech uczelni technicznych: Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie i Politechniki Świętokrzyskiej.

Obchody 200-lecia szkolnictwa technicznego w Polsce

25 lutego 2016 r. w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatów trzech uczelni technicznych: PW, AGH i PŚw. To bezprecedensowe wydarzenie uświetni jubileusz 200-lecia szkolnictwa technicznego w Polsce.

Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu dla Rektora PW

Akademia Polskiego Sukcesu uhonorowała prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej Złotym Medalem, który został przyznany w lutym 2016 r. z okazji ubiegłorocznych obchodów 100-lecia naszej Uczelni.

Podsumowanie roku 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej

Rok 2015 był dla naszej Uczelni czasem wyjątkowych wydarzeń, w których uczestniczyła cała społeczność Politechniki Warszawskiej. Przeżyjmy to raz jeszcze, przywołując fakty ze stuletniej tradycji oraz obchodów w PW.

Politechnika Warszawska otwiera nowy kierunek studiów interdyscyplinarnych

Biogospodarka to nowy kierunek studiów interdyscyplinarnych, międzyuczelnianych realizowany przez Politechnikę Warszawską, Politechnikę Łódzką i Wojskową Akademię Techniczną w ramach konsorcjum UT-3.

Licytacja unikatowych bombek władz Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy do udziału w aukcji charytatywnej bombek choinkowych ozdobionych przez JM Rektora oraz Prorektorów Politechniki Warszawskiej.

Siedem Bram Jerozolimy Krzysztofa Pendereckiego w Politechnice Warszawskiej

LXXXVI koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli pod batutą Krzysztofa Pendereckiego zakończył obchody jubileuszowego roku 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.

„Stypendia pod choinkę” - Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej

W dniach 4-5 grudnia 2015 r. Politechnika Warszawska wzięła udział w Kiermaszu Świątecznym przed Gmachem Głównym PW. Pozyskane ze sprzedaży środki zostaną przekazane na świąteczne stypendia dla studentów.

Posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej z okazji 100-lecia Odnowienia Tradycji PW

Senat Politechniki Warszawskiej w dniu 18 listopada 2015 r. uhonorował tych, którym nasza społeczność tak wiele zawdzięcza. Podczas posiedzenia wręczono m. in. jubileuszowe medale i nagrody.

Święto Politechniki Warszawskiej w 100-lecie Odnowienia Tradycji

W dniach 14-24 listopada 2015 r. Politechnika Warszawska obchodzi jubileusz 100-lecia Odnowienia Tradycji. Z tej okazji zaplanowano wiele uroczystości i wydarzeń o charakterze naukowym, kulturalnym i rozrywkowym.

Wydział Geodezji i Kartografii z wyróżnieniem dla najlepszego kierunku

Prof. Alina Maciejewska, Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii odebrała wyróżnienie Państwowej Komisji Akredytacyjnej dla kierunku Geodezja i Kartografia prowadzonego w Politechnice Warszawskiej.

45 lat Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW

Mija blisko pół wieku odkąd Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej, jako prekursor i lider, rozwija historię nauczania tej dyscypliny w Polsce. 16 października br. obchodziliśmy rocznicę tego wydarzenia.

PW Filia w Płocku rozpoczyna rok akademicki 2015/2016

Politechnika Warszawska Filia w Płocku rok akademicki rozpoczęła 2 października 2015 r. Była to już XLIX inauguracja, która tym razem przypada w jubileuszowym roku Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.

Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 na 100-lecie Odnowienia Tradycji PW

Inauguracja 2015/2016 przypada w roku, w którym świętujemy 100-lecie nauczania w języku polskim. Osiągnięcia Uczelni na tle historycznych wydarzeń i aktualnych zobowiązań przybliżył w przemówieniu prof. Jan Szmidt, Rektor PW.

Cechą życia jest pęd ku przyszłości.

Antoni Kępiński

adres e-mail: bpw@rekt.pw.edu.pl