Biuletyn PW / Wydarzenia

Doktorat Honoris Causa dla prof. Jerzego Woźnickiego

Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w dniu 3 lipca 2015 roku uhonorował prof. Jerzego Woźnickiego tytułem Honoris Causa za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk technicznych.

Prof. Janusz Zieliński uhonorowany nagrodą Loży Płockiej Business Centre Club

Dnia 26 czerwca 2015 r. podczas Płockiej Letniej Gali Biznesu nastąpiło wręczenie Nagrody Specjalnej Loży Płockiej Business Centre Club prof. Januszowi Zielińskiemu, Prorektorowi Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku.

Prof. Grzegorz Rozenberg otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa PW

Prof. Grzegorz Rozenberg, absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, światowej sławy uczony w dziedzinie matematyki i informatyki teoretycznej, dnia 15 czerwca 2015 r. odebrał dyplom nadania godności Doktora Honoris Causa.

Prof. Mieczysław Mąkosza Doktorem Honoris Causa PW

Prof. Mieczysław Mąkosza, jeden z najwybitniejszych i cenionych naukowców w dziedzinie chemii organicznej, odebrał z rąk prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej, dyplom nadania godności Doktora Honoris Causa.

100-lecie Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej

Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, podobnie jak jego macierzysta Uczelnia, obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia. Uroczyste obchody święta Wydziału odbyły się 12 czerwca 2015 r.

Dzień Elektryki 2015 Wydziału Elektrycznego PW

10 czerwca jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Elektryki. W bieżącym roku uroczystą oprawę tego branżowego święta w Politechnice Warszawskiej zorganizował Wydział Elektryczny.

20-lecie Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej w Płocku

14 maja 2015 r. w Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej w Płocku odbyły się obchody 20-lecia powstania tej jednostki. W obchodach uczestniczyło wielu znamienitych gości: władze samorządowe, absolwenci, studenci i pracownicy PW Filii w Płocku.

Laureaci i doktorzy na uroczystości promocji oraz wręczenia nagród w XX edycji Konkursu Siemensa

18 maja 2015 r. w Małej Auli PW miało miejsce wręczenie promocji doktorskich i habilitacyjnych oraz nagród w XX edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa oraz V edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów za rok 2014.

Wystawa „Na skrzydłach czasu - ludzie i konstrukcje lotnicze Politechniki Warszawskiej”

W dniach 13-16 maja 2015 r. na Placu Politechniki oraz w Gmachu Głównym PW można było oglądać wystawę „Na skrzydłach czasu - ludzie i konstrukcje lotnicze Politechniki Warszawskiej”, przygotowaną w ramach 100-lecia Odnowienia Tradycji PW.

Prof. Anna Siemińska-Lewandowska członkiem zarządu ITA-AITES

International Tunnelling Association jest stowarzyszeniem podejmującym tematykę budowy tuneli i prac podziemnych. Prof.  A. Siemińska-Lewandowska jest pierwszą osobą z Polski, która osiągnęła tak wysoką pozycję we władzach tej organizacji.

Cztery złote medale dla studentów PW

Wielkim sukcesem zakończył się udział polskich zespołów studenckich w prestiżowych zawodach SAE Aero Design West, które odbyły się w dniach 24-26 kwietnia w Kalifornii. 4 złote medale i 1 brązowy przypadły studentom SMKN SAE AeroDesign z Politechniki Warszawskiej.

Prof. Jerzy Woźnicki członkiem Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk

Prof. Jerzy Woźnicki, Przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Rektor PW w latach 1996-2002, został wybrany na członka Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk. W załączeniu zamieszczamy list Prezydenta European Academy of Sciences and Arts.

Zespół pracujący nad projektem Bio-Implant nagrodzony Luminatus 2015

Zespół projektowy Politechniki Warszawskiej, Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Curie-Skłodowskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odebrał 13 kwietnia 2015 r. nagrodę Luminatus 2015.

25 lat odrodzenia samorządu terytorialnego

Politechnika Warszawska, odpowiadając na apel Prezydenta Bronisława Komorowskiego, włącza się w obchody 25 Lat Samorządności. W tym roku mija bowiem ćwierć wieku od momentu, w którym samorząd terytorialny odrodził się na nowo.

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych

23 marca 2015 r. w Małej Auli Gmachu Głównego PW odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych oraz wręczenia Medalu Młodego Uczonego i Odznak „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”.

100-lat Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej świętuje w tym roku swój jubileusz. 20 marca 2015 r. uroczyście zainaugurowano obchody 100-lecia istnienia Wydziału, które wpisują się w 100-lecie Odnowienia Tradycji naszej Uczelni.

Prof. Jerzy Duszyński wybrany na stanowisko prezesa PAN

Prof. Jerzy Duszyński będzie przez cztery lata prezesem Polskiej Akademii Nauk - zdecydowali w czwartek 19 marca 2015 r.  członkowie Zgromadzenia Ogólnego PAN. Zastąpi na tym stanowisku prof. Michała Kleibera.

Jubileusz 85-lecia prof. Zbigniewa Grabowskiego

17 marca 2015 r. obchodzono 85. rocznicę urodzin prof. Zbigniewa Grabowskiego z Wydziału Inżynierii Lądowej PW. Jubileusz miał miejsce w Instytucie Dróg i Mostów Politechniki Warszawskiej.

Profesor Zbigniew Błocki nowym szefem Narodowego Centrum Nauki

Prof. Zbigniew Błocki został nowym dyrektorem Narodowego Centrum Nauki - agencji finansującej badania, w której o rozdziale środków decydują sami naukowcy. Będzie zarządzał agencją przez najbliższe cztery lata.

Spotkanie Marszałka Sejmu z władzami Politechniki Warszawskiej

19 lutego 2015 r., w Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, miało miejsce spotkanie Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego z władzami Politechniki Warszawskiej, reprezentowanymi przez prof. Jana Szmidta, Rektora PW oraz prof. Zbigniewa Kledyńskiego, Prorektora ds. Ogólnych.

Sumienie to tysiąc świadków

Conscientia mille testes