Przekazanie urzędu Rektora Politechniki Warszawskiej

31 sierpnia 2020 r. Rektor prof. Jan Szmidt przekazał Rektorowi Elektowi prof. Krzysztofowi Zarembie urząd Rektora Politechniki Warszawskiej.

Rektor Politechniki Poznańskiej przewodniczącym KRPUT

Podczas zdalnego posiedzenia sprawozdawczo-wyborczego KRPUT, które odbyło się 28 sierpnia 2020 r., Rektor Elekt Politechniki Poznańskiej prof. Teofil Jesionowski został wybrany nowym przewodniczącym Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych w kadencji 2020-2024.

Rektor Politechniki Śląskiej przewodniczącym KRASP

Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk został nowym przewodniczącym Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) na kadencję 2020-2024. Na stanowisku zastąpi prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej.

Prorektorzy Politechniki Warszawskiej w kadencji 2020-2024

Rektor Elekt prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba przedstawił nazwiska swoich kandydatów na funkcję prorektorów naszej Uczelni.

Politechnika Warszawska z bardzo wysoką oceną w konkursie Unii Europejskiej „Uniwersytety Europejskie”

Komisja Europejska wyłoniła 24 zwycięzców drugiej edycji konkursu „Uniwersytety Europejskie”, którzy w nadchodzących 3 latach otrzymają 5 milionów euro z przeznaczeniem na strategiczny rozwój współpracy.

Trzecie miejsce wśród polskich uczelni dla PW

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w Rankingu Szkół Wyższych opublikowanym przez magazyn edukacyjny „Perspektywy”. To czwarty raz z rzędu, gdy Uczelnia plasuje się na podium tego zestawienia. Równocześnie po raz 15. z rzędu PW jest najlepszą techniczną uczelnią.

Politechnika Warszawska w gronie Uniwersytetów Europejskich

Konsorcjum ENHANCE, które tworzy m.in. Politechnika Warszawska, jest jednym z beneficjentów konkursu Komisji Europejskiej „Uniwersytety Europejskie”. W ciągu najbliższych trzech lat konsorcjum otrzyma 5 mln euro na rozwój współpracy.

Prof. Władysław Findeisen honorowym obywatelem Warszawy

18 czerwca 2020 r. Rada Miasta przyjęła uchwałę nadającą godność Honorowego Obywatela Miasta Stołecznego Warszawy wybitnemu uczonemu i działaczowi publicznemu prof. Władysławowi Findeisenowi, Rektorowi PW w latach 1981-1985. Było to możliwe dzięki staraniom Stowarzyszenia Absolwentów Elektroniki na PW.

Prof. Krzysztof Zaremba Rektorem Politechniki Warszawskiej w kadencji 2020-2024

Podczas posiedzenia wyborczego, które odbyło się 25 czerwca 2020 r., Kolegium Elektorów wybrało prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zarembę na funkcję Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024.

Wybory Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024

Uczelniana Komisja Wyborcza informuje, że wybory Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024 odbędą się w formie stacjonarnej podczas posiedzenia wyborczego Kolegium Elektorów do wyboru Rektora - 25 czerwca 2020 r.

Porozumienie z PKN ORLEN S.A

PKN ORLEN wykorzystuje potencjał polskiej nauki w tworzeniu i rozwoju innowacyjnych rozwiązań. W tym celu 17 czerwca 2020 r. podpisano porozumienie kontynuujące współpracę koncernu z Politechniką Warszawską Filią w Płocku. Porozumienie umożliwi studentom odbywanie praktyk i staży.

Porozumienie o współpracy z WARTER POLYMERS

16 czerwca 2020 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a spółką WARTER POLYMERS. Porozumienie ze strony Uczelni podpisał Prorektor ds. Filii w Płocku - prof. Janusz Zieliński, ze strony spółki WARTER POLYMERS Prezes Zarządu - Piotr Staniszewski.

Zebranie przedwyborcze z kandydatami na Rektora

Uczelniana Komisja Wyborcza informuje, że 23 czerwca 2020 r. odbędzie się zebranie przedwyborcze z kandydatami na funkcję Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024.

Strona internetowa konsorcjum ENHANCE

Konsorcjum ENHANCE, składające się z 7 uczelni technicznych, w tym Politechniki Warszawskiej, uruchomiło stronę internetową.

Kandydaci na Rektora Politechniki Warszawskiej

5 czerwca 2020 r. Rada Uczelni oraz grupa 13 członków Senatu Politechniki Warszawskiej wskazała kandydatów na funkcję Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024.

GKP Aero - innowacyjny spin-off Politechniki Warszawskiej na lotnisku w Przasnyszu

Grupa naukowców z PW założyła start-up mający na celu komercjalizację innowacji z zakresu inżynierii lotniczej. To rezultat uczelnianych inwestycji w powiecie przasnyskim.

Rozwój europejskiego przemysłu bateryjnego nabiera tempa

9 czerwca 2020 r. władze dwóch wiodących uczelni, Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego, podpisały porozumienie o współpracy z ENERIS PolBatt, członkiem europejskiego programu Important Projects of Common European Interest on Batteries.

Huawei Polska i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie o współpracy

Huawei Polska i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie o współpracy. Strony deklarują wymianę doświadczeń oraz wspólne działania w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji. Partnerstwo z uczelnią to kontynuacja działań na rzecz rozwoju polskiej nauki.

Podpisanie umowy na wybudowanie budynku laboratorium na terenie lotniska PW w Przasnyszu

21 maja 2020 r. Politechnika Warszawska podpisała umowę z firmą BUDJAFEX na wybudowanie budynku laboratorium systemów bezzałogowych na terenie lotniska w Sierakowie koło Przasnysza.

List ministra do rektorów i dyrektorów instytutów

Z okazji objęcia funkcji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojciech Murdzek wystosował do rektorów uczelni i dyrektorów instytutów list, którym wita członków wspólnoty akademickiej i kreśli priorytety swojej kadencji.