Wydarzenia

Politechnika Warszawska z bardzo wysoką oceną w konkursie Unii Europejskiej „Uniwersytety Europejskie”

Komisja Europejska wyłoniła 24 zwycięzców drugiej edycji konkursu „Uniwersytety Europejskie”, którzy w nadchodzących 3 latach otrzymają 5 milionów euro z przeznaczeniem na strategiczny rozwój współpracy.

Trzecie miejsce wśród polskich uczelni dla PW

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w Rankingu Szkół Wyższych opublikowanym przez magazyn edukacyjny „Perspektywy”. To czwarty raz z rzędu, gdy Uczelnia plasuje się na podium tego zestawienia. Równocześnie po raz 15. z rzędu PW jest najlepszą techniczną uczelnią.

Politechnika Warszawska w gronie Uniwersytetów Europejskich

Konsorcjum ENHANCE, które tworzy m.in. Politechnika Warszawska, jest jednym z beneficjentów konkursu Komisji Europejskiej „Uniwersytety Europejskie”. W ciągu najbliższych trzech lat konsorcjum otrzyma 5 mln euro na rozwój współpracy.

Prof. Władysław Findeisen honorowym obywatelem Warszawy

18 czerwca 2020 r. Rada Miasta przyjęła uchwałę nadającą godność Honorowego Obywatela Miasta Stołecznego Warszawy wybitnemu uczonemu i działaczowi publicznemu prof. Władysławowi Findeisenowi, Rektorowi PW w latach 1981-1985. Było to możliwe dzięki staraniom Stowarzyszenia Absolwentów Elektroniki na PW.

Prof. Krzysztof Zaremba Rektorem Politechniki Warszawskiej w kadencji 2020-2024

Podczas posiedzenia wyborczego, które odbyło się 25 czerwca 2020 r., Kolegium Elektorów wybrało prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zarembę na funkcję Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024.

Wybory Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024

Uczelniana Komisja Wyborcza informuje, że wybory Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024 odbędą się w formie stacjonarnej podczas posiedzenia wyborczego Kolegium Elektorów do wyboru Rektora - 25 czerwca 2020 r.

Porozumienie z PKN ORLEN S.A

PKN ORLEN wykorzystuje potencjał polskiej nauki w tworzeniu i rozwoju innowacyjnych rozwiązań. W tym celu 17 czerwca 2020 r. podpisano porozumienie kontynuujące współpracę koncernu z Politechniką Warszawską Filią w Płocku. Porozumienie umożliwi studentom odbywanie praktyk i staży.

Porozumienie o współpracy z WARTER POLYMERS

16 czerwca 2020 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a spółką WARTER POLYMERS. Porozumienie ze strony Uczelni podpisał Prorektor ds. Filii w Płocku - prof. Janusz Zieliński, ze strony spółki WARTER POLYMERS Prezes Zarządu - Piotr Staniszewski.

Zebranie przedwyborcze z kandydatami na Rektora

Uczelniana Komisja Wyborcza informuje, że 23 czerwca 2020 r. odbędzie się zebranie przedwyborcze z kandydatami na funkcję Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024.

Strona internetowa konsorcjum ENHANCE

Konsorcjum ENHANCE, składające się z 7 uczelni technicznych, w tym Politechniki Warszawskiej, uruchomiło stronę internetową.

Kandydaci na Rektora Politechniki Warszawskiej

5 czerwca 2020 r. Rada Uczelni oraz grupa 13 członków Senatu Politechniki Warszawskiej wskazała kandydatów na funkcję Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024.

GKP Aero - innowacyjny spin-off Politechniki Warszawskiej na lotnisku w Przasnyszu

Grupa naukowców z PW założyła start-up mający na celu komercjalizację innowacji z zakresu inżynierii lotniczej. To rezultat uczelnianych inwestycji w powiecie przasnyskim.

Rozwój europejskiego przemysłu bateryjnego nabiera tempa

9 czerwca 2020 r. władze dwóch wiodących uczelni, Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego, podpisały porozumienie o współpracy z ENERIS PolBatt, członkiem europejskiego programu Important Projects of Common European Interest on Batteries.

Huawei Polska i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie o współpracy

Huawei Polska i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie o współpracy. Strony deklarują wymianę doświadczeń oraz wspólne działania w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji. Partnerstwo z uczelnią to kontynuacja działań na rzecz rozwoju polskiej nauki.

Podpisanie umowy na wybudowanie budynku laboratorium na terenie lotniska PW w Przasnyszu

21 maja 2020 r. Politechnika Warszawska podpisała umowę z firmą BUDJAFEX na wybudowanie budynku laboratorium systemów bezzałogowych na terenie lotniska w Sierakowie koło Przasnysza.

List ministra do rektorów i dyrektorów instytutów

Z okazji objęcia funkcji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojciech Murdzek wystosował do rektorów uczelni i dyrektorów instytutów list, którym wita członków wspólnoty akademickiej i kreśli priorytety swojej kadencji.

Kolejny krok we współpracy z Siecią Badawczą Łukasiewicz

Wspólna realizacja projektów dla biznesu, współpraca przy tworzeniu strategii dotyczących badań, innowacji i edukacji oraz podnoszenie kwalifikacji naukowców Łukasiewicza, studentów i kadry naukowej Uczelni to główne założenia porozumienia o współpracy badawczo-dydaktycznej podpisanego pomiędzy Siecią Badawczą Łukasiewicz a PW.

Wielkanocne życzenia Rektora PW 2020

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia wielkanocne.

Zaproszenie Uczelnianej Komisji Wyborczej do udziału w wyborach

Zaproszenie prof. Tadeusza Kulika, Przewodniczącego Uczelnianej Komisji Wyborczej, do udziału w wyborach władz uczelni na kadencję 2020-2024.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspiera modernizację budynków PW

PW konsekwentnie realizuje program rozwojowy oraz modernizacyjny posiadanych budynków. Niektóre z gmachów wymagają kompleksowych inwestycji. Często nie byłyby one możliwe bez udziału środków zewnętrznych, jak dotacje Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.