Biuletyn PW / Wydarzenia

Święto Politechniki Warszawskiej 2017

15 listopada w Politechnice Warszawskiej jest tym dniem, który jednoczy całą naszą akademicką społeczność w duchu wciąż na nowo przywoływanej tradycji - mówił profesor Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

55 lat Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Uroczystości obchodów 55-lecia Wydziału Mechatroniki (d. Mechaniki Precyzyjnej), które odbyły się 13 października 2017 roku, obejmowały konferencję „Mechatronika dziś i jutro” oraz bankiet jubileuszowy.

25 lat Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej

13 października 2017 roku odbyły się obchody 25-lecia Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. W programie znalazły się m.in. konferencja pt. „Koniec transformacji? Przyszłość wolnego rynku w Polsce i na świecie”, a także Inauguracja i Graduacja programu Executive MBA.

70-lecie ZNP w Politechnice Warszawskiej

Związek Nauczycielstwa Polskiego obchodził 70-lecie działalności w Politechnice Warszawskiej. 17 października 2017 r., w Małej Auli Politechniki Warszawskiej zorganizowano uroczyste zebranie, podczas którego uhonorowano najbardziej zasłużonych członków organizacji.

100-lecie Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska

Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska świętuje setne urodziny. 7 października 2017 roku, w Małej Auli Politechniki Warszawskiej zorganizowano uroczysty Zjazd Absolwentów wraz z Jubileuszową Sesją.

Gaudeamus po raz pięćdziesiąty pierwszy

6 października 2017 roku w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się 51. inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Podsumowania minionego roku dokonał gospodarz uroczystości prof. Janusz Zieliński, Prorektor ds. Filii.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 - relacja

W poniedziałek, 2 października 2017 roku Politechnika Warszawska uroczyście przywitała nowy rok akademicki. W roku zapowiadanych zmian w szkolnictwie wyższym pytania o przyszłość się mnożą, a odpowiedzi dostarcza historia.

Politechnika Warszawska zainaugurowała rok akademicki 2017/2018

- Uczelnia odpowiedzialna to taka, która nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytania i wątpliwości jakie pojawiają się w trakcie pełnienia jej misji - mówił Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt w przemówieniu inaugurującym rok akademicki 2017/2018.

Narodowy Kongres Nauki

W dniach 19-20 września 2017 r., w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się Narodowy Kongres Nauki. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wicepremier Jarosław Gowin przedstawił projekt założeń nowej ustawy.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w Politechnice Warszawskiej - terminarz

Rektor i Senat Politechniki Warszawskiej zapraszają na inaugurację roku akademickiego, która odbędzie się 2 października 2017 r., o godz. 10.00, w Dużej Auli Gmachu Głównego PW. Inauguracje wydziałowe rozpocznie 28 września Wydział Chemiczny.

Godność doktora honoris causa dla Rektora Politechniki Warszawskiej

W związku z nadaniem Rektorowi Politechniki Warszawskiej prof. Janowi Szmidtowi tytułu „Honorowy Doktor Politechniki Kijowskiej im. Igora Sikorskiego” delegacja polska w dniach 3-4 września 2017 r. udała się na Ukrainę.

Prof. Janusz Walo został prezesem Stowarzyszenia Geodetów Polskich

Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej prof. Janusz Walo objął funkcję prezesa Stowarzyszenia Geodetów Polskich na czteroletnią kadencję.

Prezydent RP Andrzej Duda w Politechnice Warszawskiej

- Są zaplanowane ogromne, niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii - zapowiedział prezydent Andrzej Duda na konferencji poświęconej przemysłowi obronnemu, odbywającej się 30 czerwca 2017 r. w Politechnice Warszawskiej.

Promocje doktorskie i habilitacyjne czerwiec 2017

27 czerwca 2017 br. Mała Aula Politechniki Warszawskiej po raz ostatni w roku akademickim 2016/2017 zapełniła się gośćmi, którzy przybyli na uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych. Medalem Politechniki Warszawskiej uhonorowano panią Marię Czupratowską-Semczuk.

Politechnika Warszawska trzecią uczelnią w Polsce

Awans o jedną pozycję, trzecie miejsce w Polsce, dwunasty z rzędu tytuł najlepszej uczelni technicznej w kraju - tak, w matematycznym skrócie, prezentuje się pozycja Politechniki Warszawskiej w Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw 2017.

Podsumowanie obchodów 20-lecia KRASP

Zakończyły się obchody 20-lecia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Przedstawiono dotychczasowe osiągnięcia oraz wyzwania stojące przed organizacją, rozmawiano też o problemach szkolnictwa wyższego w Polsce i pracach nad Ustawą 2.0.

20 lat Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP)

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich powołana została 7 czerwca 1997 roku. 20 lat później w Politechnice Wrocławskiej, członkowie KRASP spotkają się, by omówić aktualne kwestie i przedstawić plany na przyszłość.

Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla spin off PW

Wspólny projekt spin off Politechniki Warszawskiej „Smart Fluid” i firmy BangProof został podwójnie wyróżniony, Nagrodą Główną Prezesa Rady Ministrów oraz Nagrodą Publiczności, na Kongresie Impact'17.

Naukowiec PW z prestiżową nagrodą Fred Nathanson Memorial Radar Award

Dr hab. inż. Piotr Samczyński z WEiTI PW otrzymał nagrodę 2017 Fred Nathanson Memorial Radar Award za wybitny wkład w dziedzinie pasywnych zobrazowań radarowych, w tym projektowania systemów, demonstracji i opracowywania algorytmów.

Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW

Nadanie tytułu Honorowego Profesora Wydziału SiMR i podpisanie listu intencyjnego w sprawie uruchomienia II stopnia studiów na kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych - stanowiły oś tegorocznych obchodów Dnia Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Twoje życie będzie takie, jakim uczynią je Twoje myśli.

Marek Aureliusz

Juwenalia Płockie 2018

16:00 - 27 Maj 23:00

Regaty o Puchar Rektora PW