Biuletyn PW / Wydarzenia

Licytacja unikatowych bombek władz Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy do udziału w aukcji charytatywnej bombek choinkowych ozdobionych przez JM Rektora oraz Prorektorów Politechniki Warszawskiej.

Siedem Bram Jerozolimy Krzysztofa Pendereckiego w Politechnice Warszawskiej

LXXXVI koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli pod batutą Krzysztofa Pendereckiego zakończył obchody jubileuszowego roku 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.

„Stypendia pod choinkę” - Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej

W dniach 4-5 grudnia 2015 r. Politechnika Warszawska wzięła udział w Kiermaszu Świątecznym przed Gmachem Głównym PW. Pozyskane ze sprzedaży środki zostaną przekazane na świąteczne stypendia dla studentów.

Posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej z okazji 100-lecia Odnowienia Tradycji PW

Senat Politechniki Warszawskiej w dniu 18 listopada 2015 r. uhonorował tych, którym nasza społeczność tak wiele zawdzięcza. Podczas posiedzenia wręczono m. in. jubileuszowe medale i nagrody.

Święto Politechniki Warszawskiej w 100-lecie Odnowienia Tradycji

W dniach 14-24 listopada 2015 r. Politechnika Warszawska obchodzi jubileusz 100-lecia Odnowienia Tradycji. Z tej okazji zaplanowano wiele uroczystości i wydarzeń o charakterze naukowym, kulturalnym i rozrywkowym.

Wydział Geodezji i Kartografii z wyróżnieniem dla najlepszego kierunku

Prof. Alina Maciejewska, Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii odebrała wyróżnienie Państwowej Komisji Akredytacyjnej dla kierunku Geodezja i Kartografia prowadzonego w Politechnice Warszawskiej.

45 lat Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW

Mija blisko pół wieku odkąd Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej, jako prekursor i lider, rozwija historię nauczania tej dyscypliny w Polsce. 16 października br. obchodziliśmy rocznicę tego wydarzenia.

PW Filia w Płocku rozpoczyna rok akademicki 2015/2016

Politechnika Warszawska Filia w Płocku rok akademicki rozpoczęła 2 października 2015 r. Była to już XLIX inauguracja, która tym razem przypada w jubileuszowym roku Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.

Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 na 100-lecie Odnowienia Tradycji PW

Inauguracja 2015/2016 przypada w roku, w którym świętujemy 100-lecie nauczania w języku polskim. Osiągnięcia Uczelni na tle historycznych wydarzeń i aktualnych zobowiązań przybliżył w przemówieniu prof. Jan Szmidt, Rektor PW.

Otwarcie Laboratorium Grafenowego w Politechnice Warszawskiej

24 września 2015 r. w Politechnice Warszawskiej uruchomiono Laboratorium Grafenowe. Prowadzone w nim będą prace nad produkcją i zastosowaniem grafenu płatkowego o powtarzalnych i ściśle zdefiniowanych właściwościach.

Terminarz uroczystości inaugurujących rok akademicki 2015/2016 w Politechnice Warszawskiej

Obchody centralne inauguracji roku akademickiego 2015/2016 zaplanowano na 1 października br. na godz. 10.00. Uroczystości wydziałowe zainicjuje Wydział Chemiczny już 30 września 2015 r.

Politechnika Warszawska gościła przedstawicieli uczelni i władz miasta

Pretekstem do złożenia wizyty w murach Politechniki był Warszawski Salon Maturzystów 2015, który co roku stanowi znakomitą okazję do spotkania się władz uczelni z przedstawicielami środowisk akademickich oraz miasta. Gości przywitał prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów PW.

Obchody 110. rocznicy urodzin prof. Mieczysława G. Bekkera

W bieżącym roku przypada 110. rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych absolwentów Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW, prof. Mieczysława Grzegorza Bekkera, współtwórcy pojazdu Lunar Rover Vehicle (LRV), który w programie Apollo wylądował na Księżycu.

Pierwszy e-mail Tadeusza Węgrzynowskiego z Politechniki Warszawskiej ma już 25 lat

Tadeusz Węgrzynowski, obecnie Kierownik Działu Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej, ćwierć wieku temu po raz pierwszy przesłał pozdrowienia mailem, który zapoczątkował erę poczty elektronicznej w Polsce.

Doktorat Honoris Causa dla prof. Jerzego Woźnickiego

Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w dniu 3 lipca 2015 roku uhonorował prof. Jerzego Woźnickiego tytułem Honoris Causa za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk technicznych.

Prof. Janusz Zieliński uhonorowany nagrodą Loży Płockiej Business Centre Club

Dnia 26 czerwca 2015 r. podczas Płockiej Letniej Gali Biznesu nastąpiło wręczenie Nagrody Specjalnej Loży Płockiej Business Centre Club prof. Januszowi Zielińskiemu, Prorektorowi Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku.

Prof. Grzegorz Rozenberg otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa PW

Prof. Grzegorz Rozenberg, absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, światowej sławy uczony w dziedzinie matematyki i informatyki teoretycznej, dnia 15 czerwca 2015 r. odebrał dyplom nadania godności Doktora Honoris Causa.

Prof. Mieczysław Mąkosza Doktorem Honoris Causa PW

Prof. Mieczysław Mąkosza, jeden z najwybitniejszych i cenionych naukowców w dziedzinie chemii organicznej, odebrał z rąk prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej, dyplom nadania godności Doktora Honoris Causa.

100-lecie Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej

Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, podobnie jak jego macierzysta Uczelnia, obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia. Uroczyste obchody święta Wydziału odbyły się 12 czerwca 2015 r.

Dzień Elektryki 2015 Wydziału Elektrycznego PW

10 czerwca jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Elektryki. W bieżącym roku uroczystą oprawę tego branżowego święta w Politechnice Warszawskiej zorganizował Wydział Elektryczny.

Bo nie jest światło, by pod korcem stało.

Cyprian Kamil Norwid, Promethidion

Sekcja Komunikacji Społecznej