Biuletyn PW / Wydarzenia

Posiedzenie Konwentu Politechniki Warszawskiej 2014

20 listopada 2014 r. odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu kadencji 2012/2016. Spotkanie otworzyli: prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Krzysztof Pietraszkiewicz, Przewodniczący Konwentu PW.

Święto Politechniki Warszawskiej

Tegoroczne wydarzenie zostało objęte „Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności”. Z tej okazji w dniach 14-16 listopada odbyło się szereg uroczystości z udziałem Władz Uczelni i zaproszonych gości.

Obchody Święta Niepodległości z udziałem Politechniki Warszawskiej

11 listopada obchodzony w roku 25-lecia Wolnej Polski przyniósł nie tylko rocznicę wydarzeń niepodległościowych, ale i udział w nich Rektora Politechniki Warszawskiej. Z rąk Prezydenta RP odznaczenie otrzymał prof. Leon Gradoń.

Prezydent Izraela z wizytą w Politechnice Warszawskiej

29 października 2014 r. Politechnika Warszawska powitała Reuvena Rivlina, Prezydenta Izraela, który odwiedził naszą Uczelnię w ramach dwudniowej wizyty w Polsce.

III Forum Budowlane - Płock 2014

W dniach 22 i 23 października 2014 r. w płockiej Filii Politechniki Warszawskiej odbyło się III Forum Budowlane - Płock 2014. Podczas spotkania podjęto temat budownictwa energooszczędnego oraz rewitalizacji obiektów budowlanych.

„Zawód naukowiec” kreuje innowacyjną przyszłość

Twarzą kampanii „Zawód naukowiec” został Isaac Newton. Atrybutem - jego jabłko. Akcję pod patronatem MNiSW zainaugurowano w Politechnice Warszawskiej, gdzie uhonorowano laureatów Diamentowego Grantu i Generacji Przyszłości.

Politechnika Warszawska Filia w Płocku rozpoczęła rok akademickich wyzwań

XLVIII uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015 w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się 6 października 2014 r. Podczas wydarzenia wręczone zostały medale, wyróżnienia i nagrody.

Politechnika Warszawska zainaugurowała nowy rok akademicki

Zgodnie z tradycją, inauguracja odbyła się  dnia 1 października. Rok akademicki 2014/2015 uroczyście otworzył prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej. Wykład w ramach obchodów 25-lecia Wolności wygłosił prof. Jerzy Woźnicki.

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w Politechnice Warszawskiej. Terminarz uroczystości

Uroczystości inauguracyjne w Politechnice Warszawskiej rozpoczynają się już w tym miesiącu. Wydziały: Fizyki oraz Samochodów i Maszyn Roboczych przywitają rok akademicki 2014/2015 jako pierwsze. Obchody centralne zaplanowano na 1 października.

Warszawska Przestrzeń Technologiczna otwiera się na CZIiTT

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT PW) otwiera drzwi dla biznesu i nauki. Początkiem tej drogi stało się wmurowanie aktu erekcyjnego, które odbyło się 17 września 2014 r.

CEZAMAT buduje przyszłość

10 września 2014 r. na warszawskim Ursynowie odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Laboratorium Centralnego Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT.

Politechnika Warszawska i Lockheed Martin zacieśniają współpracę i świętują pierwszy sukces

Wzajemne relacje obu podmiotów odnoszą się do rozwoju przez wiedzę. Efektem współpracy jest m.in. projekt optymalizacji wykorzystania bezzałogowych systemów lotniczych.

Rekrutacyjna lista przebojów Politechniki Warszawskiej

Mimo nie najlepszych wyników tegorocznych matur z matematyki, naszą Uczelnię wybierają te osoby, dla których przedmioty ścisłe nie mają tajemnic. Przedstawiamy hity tegorocznej rekrutacji.

Kod Enigmy – złamany. Tablica – odsłonięta

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci autorów złamania kodów Enigmy odbyło się 5 sierpnia 2014 r. przy ul. Śniadeckich 8. Uroczystości towarzyszyło Międzynarodowe Seminarium Naukowe w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej.

Politechnika uczciła pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego

W przeddzień 70. rocznicy Powstania Warszawskiego przedstawiciele Politechniki wzięli udział w uroczystościach upamiętniających bohaterskie czyny 3 Baonu Pancernego AK „Golski”.

Promocje, nagrody i medale. Uroczystość w Małej Auli PW

30 czerwca 2014 r. w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych, połączona z wręczeniem odznaczeń państwowych oraz Nagród Siemensa za 2013 rok.

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych

W dniu 16 czerwca 2014 w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych połączona z wręczeniem Medalu PW Pani Elżbiecie Dudzińskiej oraz wykładem dr. Andrzeja Smirnowa pt. „25 lat Wolności – Politechnika Warszawska”.

Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji 2014

Wydarzenie, organizowane przez Instytut Radioelektroniki PW, odbyło się dniach 11-13 czerwca na terenie Gmachu Głównego. W programie przewidziano m.in.: sesje plenarne, panele dyskusyjne, wystawy i prezentacje filmowe.

Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dla 25-lecia Wolności w Politechnice

Obchody rocznicowe 4 czerwca 1989 są okazją do upamiętnienia wydarzeń, które w ubiegłym wieku przyczyniły się do odzyskania Wolności. Z tej okazji Politechnika Warszawska organizuje cykl wydarzeń, które objął patronatem Prezydent RP.

Systemy rakietowe dla Polski. Spotkanie prasowe w Politechnice Warszawskiej

Po kwietniowym podpisaniu listu intencyjnego, Politechnika kontynuuje prace nad Studium Wykonalności Polskiego Zestawu Rakietowego Krótkiego Zasięgu. Kolejne spotkanie z Partnerami projektu i dziennikarzami odbyło się dnia 2 czerwca 2014 r. w Sali Senatu PW.

Bo nie jest światło, by pod korcem stało.

Cyprian Kamil Norwid, Promethidion

Sekcja Komunikacji Społecznej