Biuletyn PW / Wydarzenia

Profesor Zbigniew Błocki nowym szefem Narodowego Centrum Nauki

Prof. Zbigniew Błocki został nowym dyrektorem Narodowego Centrum Nauki - agencji finansującej badania, w której o rozdziale środków decydują sami naukowcy. Będzie zarządzał agencją przez najbliższe cztery lata.

Spotkanie Marszałka Sejmu z władzami Politechniki Warszawskiej

19 lutego 2015 r., w Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, miało miejsce spotkanie Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego z władzami Politechniki Warszawskiej, reprezentowanymi przez prof. Jana Szmidta, Rektora PW oraz prof. Zbigniewa Kledyńskiego, Prorektora ds. Ogólnych.

„Kreatywne Mazowsze” zaprezentowało program na rzecz innowacji

Celem inicjatywy „Kreatywne Mazowsze” jest awans woj. mazowieckiego w roku 2020 wśród 50 najbardziej innowacyjnych regionów Europy. Podczas spotkania zaprezentowano najlepsze, wzorcowe regiony, gdzie w zaledwie kilka lat udało się znacząco podnieść poziom innowacyjności.

Wielki sukces CEZAMAT-u

CEZAMAT PW Sp. z o.o. znalazła się w gronie trzech zwycięskich polskich projektów zakwalifikowanych do grona laureatów konkursu Teaming for Excellence w ramach programu Horyzont 2020.

Wielki Bal Karnawałowy na 100-lecie nauczania w języku polskim

17 stycznia 2015 roku Politechnika Warszawska oraz Uniwersytet Warszawski zorganizowały wspólnie „Wielki Bal Karnawałowy inaugurujący obchody 100-lecia nauczania w języku polskim na Uniwersytecie Warszawskim i Politechnice Warszawskiej”.

Zakończenie obchodów 25 lat Wolności

13 stycznia 2015 r. w Pałacu Prezydenckim miała miejsce uroczystość podsumowująca obchody 25-lecia Wolności z udziałem Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Politechnikę Warszawską reprezentował prof. Jan Szmidt, Rektor Uczelni.

Wigilia ogólnouczelniana 2014

Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Politechniki Warszawskiej i Akademickim Stowarzyszeniem Katolickim Soli Deo zapraszają wszystkich studentów i pracowników naszej Uczelni na Wieczór Wigilijny.

PW nadała tytuł Doktora Honoris Causa Rektorowi Narodowego Kijowskiego Uniwersytetu Technicznego

8 grudnia 2014 r., prof. Mikhail Zgurovski, Rektor Politechniki Kijowskiej, odebrał z rąk prof. Jana Szmidta, Rektora PW, dyplom nadania tytułu Doktora Honoris Causa.

Posiedzenie Konwentu Politechniki Warszawskiej 2014

20 listopada 2014 r. odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu kadencji 2012/2016. Spotkanie otworzyli: prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Krzysztof Pietraszkiewicz, Przewodniczący Konwentu PW.

Święto Politechniki Warszawskiej

Tegoroczne wydarzenie zostało objęte „Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności”. Z tej okazji w dniach 14-16 listopada odbyło się szereg uroczystości z udziałem Władz Uczelni i zaproszonych gości.

Obchody Święta Niepodległości z udziałem Politechniki Warszawskiej

11 listopada obchodzony w roku 25-lecia Wolnej Polski przyniósł nie tylko rocznicę wydarzeń niepodległościowych, ale i udział w nich Rektora Politechniki Warszawskiej. Z rąk Prezydenta RP odznaczenie otrzymał prof. Leon Gradoń.

Prezydent Izraela z wizytą w Politechnice Warszawskiej

29 października 2014 r. Politechnika Warszawska powitała Reuvena Rivlina, Prezydenta Izraela, który odwiedził naszą Uczelnię w ramach dwudniowej wizyty w Polsce.

III Forum Budowlane - Płock 2014

W dniach 22 i 23 października 2014 r. w płockiej Filii Politechniki Warszawskiej odbyło się III Forum Budowlane - Płock 2014. Podczas spotkania podjęto temat budownictwa energooszczędnego oraz rewitalizacji obiektów budowlanych.

„Zawód naukowiec” kreuje innowacyjną przyszłość

Twarzą kampanii „Zawód naukowiec” został Isaac Newton. Atrybutem - jego jabłko. Akcję pod patronatem MNiSW zainaugurowano w Politechnice Warszawskiej, gdzie uhonorowano laureatów Diamentowego Grantu i Generacji Przyszłości.

Politechnika Warszawska Filia w Płocku rozpoczęła rok akademickich wyzwań

XLVIII uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015 w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się 6 października 2014 r. Podczas wydarzenia wręczone zostały medale, wyróżnienia i nagrody.

Politechnika Warszawska zainaugurowała nowy rok akademicki

Zgodnie z tradycją, inauguracja odbyła się  dnia 1 października. Rok akademicki 2014/2015 uroczyście otworzył prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej. Wykład w ramach obchodów 25-lecia Wolności wygłosił prof. Jerzy Woźnicki.

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w Politechnice Warszawskiej. Terminarz uroczystości

Uroczystości inauguracyjne w Politechnice Warszawskiej rozpoczynają się już w tym miesiącu. Wydziały: Fizyki oraz Samochodów i Maszyn Roboczych przywitają rok akademicki 2014/2015 jako pierwsze. Obchody centralne zaplanowano na 1 października.

Warszawska Przestrzeń Technologiczna otwiera się na CZIiTT

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT PW) otwiera drzwi dla biznesu i nauki. Początkiem tej drogi stało się wmurowanie aktu erekcyjnego, które odbyło się 17 września 2014 r.

CEZAMAT buduje przyszłość

10 września 2014 r. na warszawskim Ursynowie odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Laboratorium Centralnego Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT.

Politechnika Warszawska i Lockheed Martin zacieśniają współpracę i świętują pierwszy sukces

Wzajemne relacje obu podmiotów odnoszą się do rozwoju przez wiedzę. Efektem współpracy jest m.in. projekt optymalizacji wykorzystania bezzałogowych systemów lotniczych.

Jesteśmy z tego samego materiału co nasze sny.

We are such stuff as dreams are made on.

William Shakespeare

Sekcja Komunikacji Społecznej