Biuletyn PW / Wydarzenia

Warszawska Przestrzeń Technologiczna otwiera się na CZIiTT

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT PW) otwiera drzwi dla biznesu i nauki. Początkiem tej drogi stało się wmurowanie aktu erekcyjnego, które odbyło się 17 września 2014 r.

CEZAMAT buduje przyszłość

10 września 2014 r. na warszawskim Ursynowie odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Laboratorium Centralnego Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT.

Politechnika Warszawska i Lockheed Martin zacieśniają współpracę i świętują pierwszy sukces

Wzajemne relacje obu podmiotów odnoszą się do rozwoju przez wiedzę. Efektem współpracy jest m.in. projekt optymalizacji wykorzystania bezzałogowych systemów lotniczych.

Rekrutacyjna lista przebojów Politechniki Warszawskiej

Mimo nie najlepszych wyników tegorocznych matur z matematyki, naszą Uczelnię wybierają te osoby, dla których przedmioty ścisłe nie mają tajemnic. Przedstawiamy hity tegorocznej rekrutacji.

Kod Enigmy – złamany. Tablica – odsłonięta

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci autorów złamania kodów Enigmy odbyło się 5 sierpnia 2014 r. przy ul. Śniadeckich 8. Uroczystości towarzyszyło Międzynarodowe Seminarium Naukowe w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej.

Politechnika uczciła pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego

W przeddzień 70. rocznicy Powstania Warszawskiego przedstawiciele Politechniki wzięli udział w uroczystościach upamiętniających bohaterskie czyny 3 Baonu Pancernego AK „Golski”.

Promocje, nagrody i medale. Uroczystość w Małej Auli PW

30 czerwca 2014 r. w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych, połączona z wręczeniem odznaczeń państwowych oraz Nagród Siemensa za 2013 rok.

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych

W dniu 16 czerwca 2014 w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych połączona z wręczeniem Medalu PW Pani Elżbiecie Dudzińskiej oraz wykładem dr. Andrzeja Smirnowa pt. „25 lat Wolności – Politechnika Warszawska”.

Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji 2014

Wydarzenie, organizowane przez Instytut Radioelektroniki PW, odbyło się dniach 11-13 czerwca na terenie Gmachu Głównego. W programie przewidziano m.in.: sesje plenarne, panele dyskusyjne, wystawy i prezentacje filmowe.

Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dla 25-lecia Wolności w Politechnice

Obchody rocznicowe 4 czerwca 1989 są okazją do upamiętnienia wydarzeń, które w ubiegłym wieku przyczyniły się do odzyskania Wolności. Z tej okazji Politechnika Warszawska organizuje cykl wydarzeń, które objął patronatem Prezydent RP.

Systemy rakietowe dla Polski. Spotkanie prasowe w Politechnice Warszawskiej

Po kwietniowym podpisaniu listu intencyjnego, Politechnika kontynuuje prace nad Studium Wykonalności Polskiego Zestawu Rakietowego Krótkiego Zasięgu. Kolejne spotkanie z Partnerami projektu i dziennikarzami odbyło się dnia 2 czerwca 2014 r. w Sali Senatu PW.

Uroczystość wręczenia nagród w Konkursie o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego

Dnia 30 maja 2014 r. w Sali Senatu odbyła się ceremonia rozdania nagród, połączona z sesją zamykającą obchody Roku im. Prof. Jana Czochralskiego. Naukowcom wręczono okolicznościowe statuetki w uznaniu za ich wkład w polską naukę i całokształt działań na rzecz imienia Patrona Konkursu.

XXIV Ogólnopolski Zjazd Dziekanów

W Sali Senatu, dnia 29 maja rozpoczął się XXIV Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Wydziałów Elektrycznych, Elektroniki, Telekomunikacji, Automatyki i Robotyki oraz Informatyki. W tym roku organizację wydarzenia powierzono Politechnice Warszawskiej.

Politechnika Warszawska w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” technicznie najlepsza!

W tegorocznym, jubileuszowym Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” nasza Uczelnia okazała się najlepsza w zestawieniu szkół o profilu technicznym.

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej w Teatrze Polskim

13 maja 2014 r. Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej wystąpił na deskach Dużej Sceny Teatru Polskiego z koncertem „Od wschodu do zachodu Słońca”. Zobaczyliśmy zarówno premierowe wykonania, jak i dobrze znane, ludowe szlagiery.

Wizyta Wielkiego Księcia Luksemburga w Politechnice Warszawskiej

W dniu 8 maja 2014 r. w Politechnice Warszawskiej miała miejsce wizyta Wielkiego Księcia Luksemburga Henryka wraz z małżonką, Księżną Marią Teresą. Spotkanie dotyczyło współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a Uniwersytetem Luksemburskim.

Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN – posiedzenie plenarne w Politechnice

W dniu 23 kwietnia br. odbyło się posiedzenie plenarne Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN, które zostało przygotowane wspólnie z Politechnikę Warszawską i Parlamentarną Grupą ds. Przestrzeni Kosmicznej. Posiedzenie poświęcone było problemom nauczania technik kosmicznych w Polsce.

Mobilność polskich naukowców

Inicjatywa Nauka Ludzka Rzecz oraz zespół ds. mobilności naukowców Akademii Młodych Uczonych PAN zapraszają do wypełnienia ankiety dot. opinii i doświadczeń dotyczących mobilności naukowej.

Centrum grafenu i innowacyjnych technologii

Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie otrzyma ponad 36 mln dofinansowania ze środków unijnych na Centrum grafenu i innowacyjnych nanotechnologii.

Drzwi Otwarte w PW Filii w Płocku

W dniu 28 marca br. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się impreza informacyjna dla maturzystów pod nazwą "Drzwi Otwarte".

Cechą życia jest pęd ku przyszłości.

Antoni Kępiński

adres e-mail: bpw@rekt.pw.edu.pl