Chiński Wiceminister Nauki i Technologii składa wizytę w Politechnice Warszawskiej

W dniu 11 czerwca 2015 r. Wiceminister Nauki i Technologii z Chin złożył wizytę w Politechnice Warszawskiej. Rozmowy chińskiej delegacji z przedstawicielami PW dotyczyły m.in. współpracy naukowo-badawczej.

Gości w imieniu PW powitał Prorektor ds. Nauki prof. Rajmund Bacewicz.

Delegacja chińska przybyła w składzie:

• Mr. LI Meng, Vice Minister, Ministry of Science and Technology,
  • Mr. XU Jing, Director General Department of Innovation and Development, Ministry of Science and Technology,
  • Mr. ZHANG Jian, Counsellor, Department of International Cooperation, Ministry of Science and Technology,
  • Mr. ZHOU Yu, Division Director of Euro-Asia Department of International Cooperation, Ministry of Science and Technology,
  • Mr. HE Han, Deputy Division Director Executive Office, Ministry of Science and Technology,
  • Ms. SUN Xueping, Program Official of Division of Euro-Asia Department of International Cooperation, Ministry of Science and Technology.

Politechnika Warszawska reprezentowana była przez:

• prof. Rajmunda Bacewicza, Prorektora ds. Nauki,
  • prof. Teresę Zielińską, Prodziekana ds. Ogólnych Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa,
  • pana Łukasza Wojdygę, Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej,
  • panią Martę Szajnowską-Ksit, Zastępcę Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Po prezentacji Politechniki Warszawskiej uczestnicy spotkania przystąpili do rozmów dotyczących obecnej i przyszłej współpracy naukowo-badawczej. Warto tym samym nadmienić, że nasza Uczelnia jest bardzo aktywna na tym polu. Jednym z przykładów wspólnych działań pomiędzy stronami są m.in. badania prowadzone przez prof. Antoniego Szumanowskiego z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych z pracownikami naukowymi Beijing Institute of Technology.

Obie strony zgodnie zauważyły, że istotną przeszkodą we współpracy jest brak możliwości finansowania badań. W rozwiązaniu tego problemu pomóc by mogło umieszczenie Politechniki Warszawskiej na liście China Scholarship Council - organizacji, która przyznaje stypendia na pobyty badawcze dla doktorantów.

Podobne materiały:

Wiceminister chińskiej edukacji w Politechnice Warszawskiej
Wizyta Nanjing University of Aeronautics and Astronautics
Hong Kong University of Science and Technology i Politechnika Warszawska rozmawiają o współpracy
Promocja Politechniki Warszawskiej w Chinach
Wizyta delegacji z Chin