Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci

Studenci Doktoranci Absolwenci

Wysokich lotów absolwent PW

Tomasz Momot, absolwent Wydziału Mechaniki Precyzyjnej PW – obecnie Mechatroniki – zdobył pierwsze miejsce podczas sierpniowych Mistrzostw Polski Modeli Halowych F1D w Grodkowie.

Zwycięski robot głębinowy dziełem studentów PW

18 sierpnia 2014 r. przedstawiciele Studenckiego Koła Astronautycznego odebrali puchar za skonstruowanie najlepszego robota głębinowego w międzynarodowych zawodach Black Sea ROV, które odbyły się w Rumunii.

Studenci Politechniki Warszawskiej wśród laureatów konkursu DPD

W kwietniu tego roku firma DPD Polska ogłosiła konkurs dla studentów uczelni i kierunków logistycznych na opracowanie najefektywniejszego modelu sieci logistycznej. W połowie lipca konkurs został rozstrzygnięty.

Praktyki w portalu Student.pl

Portal Student.pl oferuje możliwość odbycie zdalnych praktyk zawodowych w ramach których przewidziane jest prowadzenie tematycznego bloga lub pisanie artykułów z dziedziny bliskiej ich autorom.

Sześćdziesiąt lat minęło, czyli spotkanie absolwentów Wydziału Chemicznego PW

W 60. rocznicę egzaminu wstępnego na Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej, odbył się zjazd absolwentów, którzy swoją akademicką przygodę zaczynali w 1954 roku.

Bartosz Gryszko w rozmowie o kreatywności studenta

Czy pasja wystarczy, aby stworzyć konkurencyjny rynkowo produkt? Bartosz Gryszko – założyciel społecznościowej platformy graficznej opowiada o niełatwych początkach biznesu i podaje receptę na sukces.

Akademia Danfoss nagradza studentów PW

Po wieloetapowym procesie selekcji komisja rekrutacyjna wyłoniła troje laureatów. Stypendia w wysokości 5 000 zł, gwarantowane płatne praktyki oraz roczną opiekę mentorską otrzymali studenci naszej Uczelni: Anna Sosińska i Piotr Dąbrowski oraz student z Politechnik Gdańskiej – Jakub Zachacz.

Niemiecko-Polska Letnia Szkoła Mikro- i Nanoelektroniki

W dniach 24-30 sierpnia 2014 r. IHP we Frankfurcie nad Odrą wraz z Wydziałem Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej organizują Letnią Szkołę Mikro- i Nanoelektroniki.

Europejski konkurs dla studentów

Jeśli tylko interesujesz się problematyką europejską i lubisz przygotowywać filmowe prezentacje, ten konkurs z pewnością należy wziąć pod uwagę. Dwudziestu najlepszych uczestników zostanie zaproszonych na finał do Maastricht.

Rekrutacja do XI edycji Akademii Młodych Dyplomatów

Europejska Akademia Dyplomacji rozpoczęła nabór na rok akademicki 2014/2015. Program został przygotowany z myślą o studentach ostatnich lat studiów i młodych absolwentach, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową.

Relacja z Juwenaliów Płockich 2014

W dniach od 21 do 25 maja 2014 r. odbyły się Juwenalia Płockie 2014, zorganizowane m.in. przez Samorządy Studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Tradycyjnie, impreza rozpoczęła się od przekazania kluczy do miasta studentom.

Bayer szuka wolontariuszy

„Uczyć bawiąc, bawiąc uczyć” – to zasada programu popularyzacji nauki, realizowanego w salonie BayLab, gdzie już wkrótce rozpoczną się zajęcia dotyczące zmysłu wzroku. Chcesz zostać wolontariuszem? Dołącz!

Jan Rossman we wspomnieniach żony Danuty

Jan Rossman, porucznik AK i  oficer w batalionie „Zośka”, za dwa lata obchodziłby setną rocznicę urodzin. Wykładowca Politechniki Warszawskiej, inżynier trasy W-Z powraca we wspomnieniach żony Danuty.

VII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Spedycja – Transport – Cło

Studium Celne w Białej Podlaskiej wraz z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Przewoźników oraz Izbą Celną w Białej Podlaskiej po raz siódmy organizuje Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Spedycja – Transport – Cło.

Półfinały Akademii Danfoss

14 maja na Politechnice Warszawskiej i Gdańskiej odbył się półfinał Akademii Danfoss. Po wnikliwej analizie prezentacji dwunastu półfinalistów z województwa mazowieckiego i pomorskiego, komisja rekrutacyjna wyłoniła szóstkę finalistów programu.

Wizyta studentów z Auxerre w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku

W dniach 20-27 kwietnia, studenci ekonomii Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, gościli grupę studentów z Departamentu Edukacji Izby Przemysłowo – Handlowej w Auxerre we Francji.

Rajd Architektów

Sekcja Rowerowa Koła Naukowego Architektury Rodzimej organizuje drugą edycję rowerowego Rajdu Architektów. W marcu podsumowano zeszłoroczny wyjazd do województwa świętokrzyskiego.

Turniej e-sportowy

W kwietniu Politechnika Warszawska stanie się areną zmagań e-sportowców, którzy zmierzą się w największych mistrzostwach gier komputerowych, organizowanych na naszej Uczelni. 

Nabór magistrantów do projektu

Katedra Chemii i Technologii Polimerów poszukuje magistrantów do projektu w ramach programu TEAM Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. 

Program stypendialny Akademia Danfoss

Rusza czwarta edycja programu stypendialnego Akademia Danfoss, wspierającego uzdolnionych studentów z województwa mazowieckiego i pomorskiego. 

CYTAT TYGODNIA

"

 

 

Przyszłość należy do lwów,
które umieją się śmiać

 

 

Zaratustra

"

19
Lut

Budżet Partycypacyjny PW - głosowanie

00:00 - 30 Mar 23:59

18
Mar

Dni Kultury Politechniki Warszawskiej

00:00 - 29 Mar 23:59

21
Mar

Wystawa dyplomów na Wydziale Architektury

16:00 - 12 Kwi 00:00

26
Mar

Warszawskie Dni Informatyki 2019

09:00 - 27 Mar 17:00

26
Mar

Targi AUTOMATICON

09:00 - 29 Mar 15:00

26
Mar

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych

11:00 - 13:00

27
Mar

Salon o prof. Janie Czochralskim

18:00 - 20:00

28
Mar

Zmiany czasu - konferencja

10:00 - 14:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW