Biuletyn PW / Wydarzenia

Świąteczne życzenia Rektora Politechniki Warszawskiej

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt składa Czytelnikom Biuletynu PW radosne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

25 lat odrodzenia samorządu terytorialnego

Politechnika Warszawska, odpowiadając na apel Prezydenta Bronisława Komorowskiego, włącza się w obchody 25 Lat Samorządności. W tym roku mija bowiem ćwierć wieku od momentu, w którym samorząd terytorialny odrodził się na nowo.

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych

23 marca 2015 r. w Małej Auli Gmachu Głównego PW odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych oraz wręczenia Medalu Młodego Uczonego i Odznak „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”.

100-lat Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej świętuje w tym roku swój jubileusz. 20 marca 2015 r. uroczyście zainaugurowano obchody 100-lecia istnienia Wydziału, które wpisują się w 100-lecie Odnowienia Tradycji naszej Uczelni.

Prof. Jerzy Duszyński wybrany na stanowisko prezesa PAN

Prof. Jerzy Duszyński będzie przez cztery lata prezesem Polskiej Akademii Nauk - zdecydowali w czwartek 19 marca 2015 r.  członkowie Zgromadzenia Ogólnego PAN. Zastąpi na tym stanowisku prof. Michała Kleibera.

Jubileusz 85-lecia prof. Zbigniewa Grabowskiego

17 marca 2015 r. obchodzono 85. rocznicę urodzin prof. Zbigniewa Grabowskiego z Wydziału Inżynierii Lądowej PW. Jubileusz miał miejsce w Instytucie Dróg i Mostów Politechniki Warszawskiej.

Profesor Zbigniew Błocki nowym szefem Narodowego Centrum Nauki

Prof. Zbigniew Błocki został nowym dyrektorem Narodowego Centrum Nauki - agencji finansującej badania, w której o rozdziale środków decydują sami naukowcy. Będzie zarządzał agencją przez najbliższe cztery lata.

Spotkanie Marszałka Sejmu z władzami Politechniki Warszawskiej

19 lutego 2015 r., w Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, miało miejsce spotkanie Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego z władzami Politechniki Warszawskiej, reprezentowanymi przez prof. Jana Szmidta, Rektora PW oraz prof. Zbigniewa Kledyńskiego, Prorektora ds. Ogólnych.

„Kreatywne Mazowsze” zaprezentowało program na rzecz innowacji

Celem inicjatywy „Kreatywne Mazowsze” jest awans woj. mazowieckiego w roku 2020 wśród 50 najbardziej innowacyjnych regionów Europy. Podczas spotkania zaprezentowano najlepsze, wzorcowe regiony, gdzie w zaledwie kilka lat udało się znacząco podnieść poziom innowacyjności.

Wielki sukces CEZAMAT-u

CEZAMAT PW Sp. z o.o. znalazła się w gronie trzech zwycięskich polskich projektów zakwalifikowanych do grona laureatów konkursu Teaming for Excellence w ramach programu Horyzont 2020.

Zakończenie obchodów 25 lat Wolności

13 stycznia 2015 r. w Pałacu Prezydenckim miała miejsce uroczystość podsumowująca obchody 25-lecia Wolności z udziałem Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Politechnikę Warszawską reprezentował prof. Jan Szmidt, Rektor Uczelni.

Wielki Bal Karnawałowy na 100-lecie nauczania w języku polskim

17 stycznia 2015 roku Politechnika Warszawska oraz Uniwersytet Warszawski zorganizowały wspólnie „Wielki Bal Karnawałowy inaugurujący obchody 100-lecia nauczania w języku polskim na Uniwersytecie Warszawskim i Politechnice Warszawskiej”.

Świąteczne życzenia Rektora Politechniki Warszawskiej

Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt składa Czytelnikom Biuletynu PW radosne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2015.

Wigilia ogólnouczelniana 2014

Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Politechniki Warszawskiej i Akademickim Stowarzyszeniem Katolickim Soli Deo zapraszają wszystkich studentów i pracowników naszej Uczelni na Wieczór Wigilijny.

PW nadała tytuł Doktora Honoris Causa Rektorowi Narodowego Kijowskiego Uniwersytetu Technicznego

8 grudnia 2014 r., prof. Mikhail Zgurovski, Rektor Politechniki Kijowskiej, odebrał z rąk prof. Jana Szmidta, Rektora PW, dyplom nadania tytułu Doktora Honoris Causa.

Posiedzenie Konwentu Politechniki Warszawskiej 2014

20 listopada 2014 r. odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu kadencji 2012/2016. Spotkanie otworzyli: prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Krzysztof Pietraszkiewicz, Przewodniczący Konwentu PW.

Obchody Święta Niepodległości z udziałem Politechniki Warszawskiej

11 listopada obchodzony w roku 25-lecia Wolnej Polski przyniósł nie tylko rocznicę wydarzeń niepodległościowych, ale i udział w nich Rektora Politechniki Warszawskiej. Z rąk Prezydenta RP odznaczenie otrzymał prof. Leon Gradoń.

Święto Politechniki Warszawskiej

Tegoroczne wydarzenie zostało objęte „Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności”. Z tej okazji w dniach 14-16 listopada odbyło się szereg uroczystości z udziałem Władz Uczelni i zaproszonych gości.

Prezydent Izraela z wizytą w Politechnice Warszawskiej

29 października 2014 r. Politechnika Warszawska powitała Reuvena Rivlina, Prezydenta Izraela, który odwiedził naszą Uczelnię w ramach dwudniowej wizyty w Polsce.

III Forum Budowlane - Płock 2014

W dniach 22 i 23 października 2014 r. w płockiej Filii Politechniki Warszawskiej odbyło się III Forum Budowlane - Płock 2014. Podczas spotkania podjęto temat budownictwa energooszczędnego oraz rewitalizacji obiektów budowlanych.

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa